Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@malomaligno: ach CI strażnicy spokoju i praworządności. Dzięki nim można czuć się bezpiecznie, szczególnie wieczorową porą. Zajmują się przede wszystkim tymi najbardziej zagrażającym naszemu bezpieczeństwu.
  • Odpowiedz
Jakiś czas temu musiałem dostać się szybko do jednego ze szpitali w warszawie, szlaban na parking był zamknięty, ciecia nie było, czasu też nie, więc zaparkowalem pod szpitalem na chodniku, stało tam kupę aut nie sprawdziłem ale miejsce jednak było niedozwolone. Oczywiście po jakimś czasie przyszedł list ze straży miejskiej, że to będzie mandat 100zl, ale najpierw oświadczenie kto kierował, ok wypełniłem odeslalem, potem kolejny list czy przyjmuje mandat, wypełniłem że tak
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@voorhees: zapłać a nie kombinujesz, trzeba było wcześniej iść do nich osobiście i wytłumaczyć. Już dwa razy miałem anulowany mandat od straży miejskiej bo zaraz po jego otrzymaniu poszedłem do nich z kwitami i wyjaśnieniem. Raz wjechałem w ulicę z zakazem ruchu i na niej zaparkowałem - został anulowany ze względu na pilny wyjazd do szpitala a drugi raz nie zapłaciłem za parkomat - anulowany bo jechałem do osoby do
  • Odpowiedz
Ale miałem dzisiaj przygodę ze #strazmiejska stoję sobie w #wilanow na zakazie parkowania jak wszystkie samochody dookoła i czekam do godziny dziesiątej na klienta. Gram w telefon i po jakimś czasie podchodzi do mnie strażnik miejski, oho sobie myślę, zaraz się zacznie. Pan strażnik bardzo miły mówi żebym przeparkował dalej samochód bo on zaraz będzie robić zdjęcia wszystkim tym które są zle zaparkowane i nie chce żeby mój
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Jestem_Tutaj: Powieźli go do kliniki dla zwierząt przy Uniwersytecie Przyrodniczym, obok wydział weterynarii - podejrzewam, że będzie miał lepszą opiekę niż nie jeden człowiek po złamaniu czegokolwiek ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

Tyle ludzi co tego ptaka mijało samochodami czy pieszo i nikt nawet się nie spojrzał, a widzieli, że skrzydło r-------e,
  • Odpowiedz
@Nomadus: otóż to. profesjonalizm bezpośrednio oddziałuje na mój stosunek do nich. mogą mieć durne przepisy, durne obowiązki, durne ograniczenia, ale jeśli po drugiej stronie jest człowiek znający prawo/przepisy i potrafiący wyjść ponad nie (wyrozumiałość), z pełną kulturą osobistą, to ja szanuję.
Trafić na nabijacza mandatów i/lub pana "teraz mam władzę, to wam dokopię" najgorzej. Ostatnio moja opinia o SM poprawiła się.
  • Odpowiedz
#pytanie #strazmiejska
Ile trzeba mieć wzrostu aby się dostać do sm? Dziś widzialem gościa o pół głowy niższego ode mnie, a sam wzrostem raczej nie kozacze. Mam 177 wiec koleś musiał mieć z 170 cm max.
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@SRD-4:
Takie buty. W Policji to przynajmniej chyba 180cm trzeba mieć to taki policjant budzi jakiś respekt jak trzeba patrzeć na niego z dołu. A taki kurdupel i to jeszcze w sm to śmiech na sali
  • Odpowiedz
Takie pytanie z ciekawości, ostatnio modne są tematy związane ze smogiem, ochroną środowiska, itd. i oczywiście to bardzo dobrze, że świadomość wzrasta, ale czy komukolwiek kiedykolwiek udało się coś z tym zrobić? Np zgłosić sąsiadów, którzy zatruwają pół dzielnicy, tak, by straż miejska przyjechała i faktycznie coś udało się poprawić? Albo uświadomić kogoś że pali w piecu źle i poprawić technikę? Ja się chyba poddaje, trzem osobom tłumaczę od 2 tygodni jak
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mandarin2012: pamiętam jak czytałem o mechanizacji wsi na przełomie XIX i XX wieku, chłopów musieli siłą zmuszać do stosowania nowych technik i maszyn bo nie można było przekonać argumentami. Co z tego że jest mniej pracy, większa efektywność, oni woleli robić tak, jak byli nauczeni i już. Mam wrażenie że tu jest podobnie.
  • Odpowiedz