Większość gier z 2001 roku wydaje się mega archaiczna a takiego Max Payne odpalasz i grasz prawie tak samo jak 21 lat temu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Co prawda postać porusza się jakoś mało płynnie, tekstury, modele i animacje się mocno zestarzały ale bullet time i strzelanie do przeciwników daje tyle samo frajdy co dawniej :x

#maxpayne #takaprawda #gry #staregry
L.....y - Większość gier z 2001 roku wydaje się mega archaiczna a takiego Max Payne o...
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Niby mamy dystrybucję cyfrową, GOG, Steam, itp ale z dostępnością starych gier nadal jest poważny problem. Weźmy za przykład serię Blitzkrieg (2003). Na GOGu oraz Steamie dostępne są tylko podstawki wraz z najpopularniejszymi dodatkami. Trochę gorzej z samodzielnymi rozszerzeniami a z DLCkami regionalnymi to już w ogóle szkoda gadać. Np. Kryzys Kubański, Talvisota oraz Stalingrad są dostępne na tylko na Steamie. Dodatków mniejszych oraz regionalnych w ogóle nie ma w dystrybucji (seria
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@PEPE_Le_Sfont: Jeszcze znalazłem Blitzkrieg: Operation North. Tylko że strona jest w domenie której wykop nie lubi: old-games /game/8942.html
Ciekawe czy się uda. Stamtąd wyciągnąłem znaczną część swojej kolekcji i co ciekawe dostępne w 95% po angielsku.
  • Odpowiedz
Czolem!
Szukam tytulu pewnej starej gry - moze ktos z Was bedzie pamietal:)
- byla dodawana do jednej z gazet komputerowych (chyba Komputer Swiat GRY)
- ze wzgledu na wiek byla to pikselowa grafika
- podobna do Diablo - jednak walczylo sie z hordami wrogow
- ze szczegolow: mogle zostac okradziony przez lotrzyka jesli chowal sie w skrzyni (chyba)
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Kojarzy ktoś takiego starego FPSa (z okolic 2000) gdzie grało się żołnierzem, robiąc misje po misji w jakiejś bazie wojskowej? W każdej kolejnej misji były nowe bronie (zaczynało się z Glockiem albo w ogóle nożem, potem była Snajperka, potem była jakaś misja z zakładnikiem)

Gra ofc na PC
#gry #staregry #pcmasterrace
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czesc! W dziejszym wpisie chcialbym sie podzielic z wami drugim najbardziej interesujacym demem z biezacej plyty (Cd-action, CD2 z lutego 1997 roku) czyli Magic: the Gathering, znanym rowniez jako Shandalar od nazwy swiata w ktorym gra sie toczy. Magica poznalem i gralem w niego dosyc pozno, bo dopiero w okolicach 2010 roku, bardzo mi sie wtedy spodobal i nawet dzisiaj przegladajac to demo zagralem kilkanascie meczy zeby lepiej sie wdrozyc.
#retrogaming
carlysdream - Czesc! W dziejszym wpisie chcialbym sie podzielic z wami drugim najbard...
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, mam chcicę na którąś z tych gierek, ale nie mogę się zdecydować którą wybrać jako pierwszą? Co byście wybrali na moim miejscu?

#kiciochpyta #pytanie #gry #staregry #retrogaming #xbox
NVX78 - Mirki, mam chcicę na którąś z tych gierek, ale nie mogę się zdecydować którą ...

źródło: comment_1657127460wqVGXIbTs2beRDHXr3UmyG.jpg

Pobierz

Co byście wybrali?

  • Burnout 3 8.1% (11)
  • GTA SA 52.9% (72)
  • Panzer Dragoon 8.8% (12)
  • Prince of Persia 16.2% (22)
  • Rayman 3 14.0% (19)

Oddanych głosów: 136

  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 2
Ja za dawnych czasów ( lata '90), to miałem 386SX 33MHz z dyskiem 40MB, i pamięcią RAM 2MB, z czego 512KB szło na grafikę VGA, później wymieniłem RAM na 4MB i wstawiłem SB Pro na ISA. Komputer był składakiem firmy BAZA - jeśli jeszcze ktoś tą firmę pamięta.
Doom 1 na tym sprzęcie całego przeszedłem naście razy z odkrytymi wszystkimi tajnymi skrytkami.
Było kilka miejsc, gdzie czasami zahaczyła ta gra, to z
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mireczki była taka gierka 3D platformowa I nie mogę sobie przypomnieć tytułu.

Wydana okolo 20_15 lat temu (ale nie wiem dokładnie w ktorym roku), na PC, bohaterem był taki niski ludek/stworek w szatach. Chyba był łysy i miał dużą głowę, mógł być niebieski/zielony/fioletowy.

Gra się zaczynała od cutscenki, że dzwoni do niego telefon i tam jakaś babka (moze księżniczka) mówi, że została porwana i mamy ją ratować. Ona była taka trochę w stylu
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@BUS_pl: do dziś mam jakąś fazę, że niedziela, przed południem, kojarzy mi się z domowym obiadem, familiadą i DN3D. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Setki godzin za gówniaka, dziesiątki godzin za dorosłego ( ͡° ͜ʖ ͡°) klimat niezmienny, muzyka kapitalna (zwłaszcza na OPL2), wspomnienia z odpalanych masowo mapek z CD-Romów kupowanych w osiedlowym sklepie komputerowym - bezcenne.

No i to były czasy, gdzie
  • Odpowiedz
SsethTzeentach musi mieć chyba coś wspólnego z Polską, bo to nie pierwsze jego nawiązanie do naszych realiów XD

Zresztą, dobór jego gier w 90% pokrywa się z ulubionymi grami przeciętnego wykopka urodzonego w latach 90-tych, czyli Gothic, Morrowind, Heroes III, Faraon, Stalker czy Song of Conquest czyli następca Herosów 3 XD

#heheszki #ciekawostki #gry #strategie #pcmasterrace #staregry
s.....i - SsethTzeentach musi mieć chyba coś wspólnego z Polską, bo to nie pierwsze j...

źródło: comment_1656773162RzNubDlkVpl25TfKvGulK6.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach