Mam sobie nowego MacBooka Pro M4 – komputer za ponad 10k, który według Apple „po prostu działa... no więc nie działa

Okazało się, że Wi-Fi 5 GHz przestaje działać, gdy router ma ustawione kanał = auto i szerokość pasma = auto.
Sieć niby widzi, niby się łączy, ale transfery dramatyczne / zrywa połączenie.

Dopiero jak ustawiłem ręcznie kanał i szerokość (np. 40 MHz, kanał 48), to nagle cud – wszystko
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

nie chce reklamowac sztucznej inteligencji ale chat gpt pomoże 100 razy szybciej i lepiej w kwestii elektroniki niz tutaj czy na elektrodzie, ma cala wiedze ktora jest w necie i na prawde mozna zadawac i te glupie i bardziej madre pytania a typ i tak sie domysla, polecam xd #elektronika #sprzet #chatgpt #majsterkowanie
trzeba byc boomerem zeby wchodzic na jakies gownoportale i sie pytac
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@roninq6 Wyleczylem lokiec tenisisty, ale to bez znaczenia bo mechanizm jest taki sam, tylko boli przyczep zginaczy nadgarstka a nie prostownika.

- cwiczenia pod obciazeniem guma, hantelki, pianki sciskanie pilki, progresywnie zwieksza obciazenie ale do granicy bolu

- rozciaganie mobilizacje, ale nie takie ze rozciagasz luzujesz zginacze tylko rozciagasz i trzymasz 10 sek
  • Odpowiedz
Cześć wszystkim, chciałem wrzucić update w sprawie mojej reklamacji robota sprzątającego Dreame L40 Ultra kupionego w Media Expert. Kupiłem go pod koniec lutego 2025 roku. W lipcu pojawiły się problemy – robot przestał reagować na komendy, nie łączył się z aplikacją i nie ładował się. Złożyłem reklamację z tytułu rękojmi, bo to już była druga naprawa w ciągu miesiąca, a sprzęt nadal nie działał. Zażądałem odstąpienia od umowy i zwrotu pieniędzy. Media
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jeśli ktoś miał podobne doświadczenia z Media Expert


@michal-wnuk: oddałem słuchawki na rękojmię, bo przestały automatycznie łączyć się z telefonem po wyjęciu z etui. Po godzinie dostałem SMS, że reklamacja została uznana i mam się zgłosić po zwrot pieniędzy.

Oddawałem też ps5, bo przestało się włączać. Najpierw odtworzono mi paragon, bo zgubiłem. W sklepie otworzyli konsolę i powiedzieli że jest bardzo zakurzona. Przeczyścili ją przed wysłaniem do serwisu i za
  • Odpowiedz
@michal-wnuk: To chyba zależy od konkretnego sklepu - jedni wyślą do serwisu, u innych poleży 2 tyg na zapleczu i „naprawione”. Chyba, że dostałeś jakieś raporty z naprawy?
  • Odpowiedz
Hej, posiada/ł ktoś może płyty indukcyjne np. Falmec Brera (lub jakakolwiek inna z Falmec) lub Bora Basic (lub jakakolwiek inna z Bora) i mógłby podzielić się doświadczeniami? Pytam, bo bardzo mało informacji na internecie nt. tych płyt :-) a z ich strony wyglądają zacnie (jak każdy produkt na stronach producentów) - ew. ktoś mógłby polecić inne płyty z wbudowanymi okapami?

#kuchnia #plytaindukcyjna #dom #mieszkanie
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@sluchawki_bez: Będziesz zadowolona i z jednej i drugiej. Na sklepie mamy tylko Electroluxa, ale Bora to taki Bentley wśród agd. Świetny autoryzowany serwis, czasem akcje producenta na 5 lat gwarancji w cenie. Śmiało.
  • Odpowiedz
Nie wiem co jest, ale mam problemy z moją PS5. Otóż jak gram, to czasem mam tak, że nagle pad konsola zaczyna wykrywać z opóźnieniem moje działania. Np. przechyle gałkę by iść do przodu, łapie po sekundzie, puszczę ją i po sekundzie od puszczenia przerywa. Nie dzieje się tak cały czas, tylko okazjonalnie. Czy ktoś spotkał się z tym problemem? Myślałem, że to pad i jeden rzeczywiście ma już dryfujący analog, drugi
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Poszukujesz nowych wrażeń z pisania na swojej klawiaturze mechanicznej? Być może warto zwrócić uwagę na przełączniki LEOBOG Nimbus Switch V3. Switche te obiecują unikalne doznania słuchowe i szereg innych ciekawych właściwości. Czy tak właśnie jest? Czas to sprawdzić!

https://popkulturowykociolek.pl/recenzja-przelacznikow-leobog-nimbus-switch-v3/

#sprzet #sprzetkomputerowy #klawiaturamechaniczna #komputery
KulturowyKociolek - Poszukujesz nowych wrażeń z pisania na swojej klawiaturze mechani...

źródło: LEOBOG-Nimbus-Switch-V3-recenzja

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Szukam butów podejściowych na lato i poważnie rozważam La Sportiva TX4 Evo.

Mam jednak dylemat, czy wybrać wersję z membraną GTX czy bez. Zazwyczaj w lato chodziłem w wysokich butach i zastanawiam się, jak membrana sprawdza się w butach podejściowych o niskiej cholewce (na chłopski rozum desz napada od góry). Czy warto dopłacać, aby ją mieć?
#tatry #gory #sprzet #kiciochpyta #wspinaczka #
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@nickjaknick: TX4 to super buty, będziesz zadowolony. IMO membrana jest niepotrzebna nawet w wysokich, bo w mocnym deszczu i tak w końcu przemoknie, a but z membraną strasznie wolno schnie.
  • Odpowiedz
Czy to ja mam takiego pecha do zakupów czy w Polsce sprzedawcy, sklepy i producenci dostarczają chłam i mają wywalone na klientów?

Kupiłem blender Philipsa: Po rozpakowaniu zobaczyłem że są ułamane delikatnie zaczepy które trzymają naczynie. Zadzwoniłem do Philipsa zapytać czy coś z tym robić czy olać temat (Obawiałem się, że po kilku miesiącach użytkowania / lat mogą się bardziej ułamać) powiedzieli, żeby odesłać do nich blender i oni sprawdzą. Blender wrócił,
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Szukam słuchawek dousznych przedzial do 600zl muszą długo grać nie wypadać z uszu i mieć relatywne prawdziwe zagłuszanie szumu. Na Galaxy pro 3 się przejechałem
#sluchawki #sprzet #bluetooth
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach