Szybka piłka z mojej strony, czy warto się przebranżowić i wejść w spawanie? Pomysł mam taki, że w garażu bym sobie zrobił warsztat i zaczął od drobnicy w stylu wydechy, kolektory, jakieś małe konstrukcje na zamówienie. I tak już prowadzę działalność 1 osobową więc bym to przez pewien czas traktował jako metodę dorobienia plus nauki. Warto robić kurs MIG/TIG? Czy po prostu kupić prostą spawarkę np z synergią w przypadku MIG i
Wszystko
Najnowsze
Archiwum

Harry_Angel
- 0

Irthorr
via Wykop- 4
@Harry_Angel: Nie musisz robić kursu, ale doedukować to się musisz i to GRUBO, nawet na taką "drobnicę". A może raczej - w szczególności.
Misiopysioo
via Android- 2
@Harry_Angel też mam długie terminy i się nie wyrabiam, ale mimo to więcej ludzi z branży się zawinęło przez ostatnie lata niż przybyło. Ciężko jest konkurować cenowo z produktami, np. z allegro, Wiśniowskim itp. przy obecnych cenach ocynkowania, malowania proszkowego, utrzymania pracownika. Ja sam się z tego zawijam powoli, od kilku lat systematycznie pozbywałem się niektórych maszyn np. do wykonywania elementów kutych bo tego już nikt nie chce. Szczerze Ci odradzam
- 1
- 1
@L3stko: Zamów od razu paletę drutu do ćwiczeń.
- 0
Człowiek się wysiedział po #mibm 8 lat za biurkiem a teraz mi coś odwala i chce się uczyć spawać #tig
Głupota, a może pójdę spawać ramki do zdjęć xD
#spawanie #budowamaszyn #pracbaza
Głupota, a może pójdę spawać ramki do zdjęć xD
#spawanie #budowamaszyn #pracbaza
Komentarz usunięty przez moderatora
- 0
@kazik1337 nie klikam w linki od zielonek
Ile mogę cenić za esab origo 405, stan nieznany, kupiłem za flachę, nie działa z tego co mi kolega mówił, a ile za taką sprawną
#spawanie #pracaspawaczamnieprzeistacza
#spawanie #pracaspawaczamnieprzeistacza
#sculpture #rzezba #lowpoly #metalart #3d #art #spawanie #cospieknego #modelowanie3d
Cześć, czy jest tu ktoś kto zna się na tego typy rzeczach?
Jest tutaj ktoś kto ma o tym pojecie, mógłby mnie nauczyć jak z figury 3d zrobić low poly do tego rozłożyć to na części do wypalenia laserem i stworzyć plan od a do
Cześć, czy jest tu ktoś kto zna się na tego typy rzeczach?
Jest tutaj ktoś kto ma o tym pojecie, mógłby mnie nauczyć jak z figury 3d zrobić low poly do tego rozłożyć to na części do wypalenia laserem i stworzyć plan od a do
źródło: IMG_1691
Pobierz- 0
@FacetTwojejMamy: Tak, na zdjęciu jest już stworzony model przez kogoś ( jednak co to za radość kończyć czyjś projekt) kiedy można zrobić cos samemu według własnej wyobraźni :), mi głównie chodzi o to jak wyglada proces tworzenia czegoś tego typu od samego początku, czyli chciałbym nabyć wiedze jak i jakim programem się cos takiego tworzy, następnie jak to rozbić na części które będą później wypalane laserem ( mając na uwadze
źródło: IMG_2422
Pobierz- 0
Ja wiem, że nadzieja jest matką głupich, ale jednak się spytam: czy w polskich warunkach da się przyspawać/przylutować to z powrotem? Jest ktoś kto to może zrobić za miliony cebulionów?
Wiem, że się da nawiercić i nagwintować jak tutaj ale jednak wolałby w nie wiercić w ogniwie litowym. Poza tym nie mam wiertarki stołowej więc musiałbym znaleźć szaleńca który się tego podejmie ;)
#diy #warsztat #lutowanie
Wiem, że się da nawiercić i nagwintować jak tutaj ale jednak wolałby w nie wiercić w ogniwie litowym. Poza tym nie mam wiertarki stołowej więc musiałbym znaleźć szaleńca który się tego podejmie ;)
#diy #warsztat #lutowanie
źródło: 1
Pobierz
- 0
@BeginEnd: Co się stało? Ty wiesz, że trzeba było rozładować wcześniej ten akumulator?
- 0
czy do tigowania aluminium muszę mieć jakąś specjalną elektrode? Pytam bo jak próbuje cokolwiek pospawać to robią się takie DZZZ DZZ TRTRTRTRR i aluminium tylko takie czarne punkty jakby zadymienia dostaje. Tak mam tig'a AC, ale z ustawień to tyle może coś robie źle
spartus 208p
#tig #spawanie #pracaspawaczamnieprzeistacza
spartus 208p
#tig #spawanie #pracaspawaczamnieprzeistacza
Mirki doradzcie bo mam już mętlik w głowie. Rozglądam się za 'gazami' i rodzi się pytanie propan czy acetylen ? Używane byłyby sporadycznie, ojciec ma transport ciężarowy, ja bawię się w gospodarstwo. Często trzeba coś konkretnie przygrzac, wygiąć, przegiąć i to byłoby główne zadanie.
#spawanie #spawalnictwo #pracaspawaczamnieprzeistacza #samnaprawiam #majsterkowanie #warsztat #kiciochpyta
W ramach podziękowania delektujcie swoje uszy tym
#spawanie #spawalnictwo #pracaspawaczamnieprzeistacza #samnaprawiam #majsterkowanie #warsztat #kiciochpyta
W ramach podziękowania delektujcie swoje uszy tym

@michallmtk: Acetylen.
@Wo0cash: Tylko że różnie z tym bywa po różnych firmach, a też jak ktoś z tym nie pracuje, to nie będzie miał świadomości tego, co można zastosować. Dławiki od lat są niby standardem. Niby. Wciąż widywałem firmy, które, jak to w Polsce - Bezpieczeństwo Hamuje Pracę...
Czy warto obecnie się przekwalifikować na spawacza?
Słyszałem, że obecnie ciężko z pracą, śmieszne pieniądze i strasznie szkodliwa robota
#praca #pracbaza #spawanie #pracaspawaczamnieprzeistacza #spawacz
Słyszałem, że obecnie ciężko z pracą, śmieszne pieniądze i strasznie szkodliwa robota
#praca #pracbaza #spawanie #pracaspawaczamnieprzeistacza #spawacz
konto usunięte via Wypiek
- 6
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
#spawanie
powolnej nauki spawania metodą prób i błędów ciąg dalszy.
jako pierwszy "projekt" wyspawałem sobie blat do spawania. moje pierwsze próby spawania odbywały się na blaszkach przykręconych do jakiegoś fragmentu mebla. paląca się okleina nieco śmierdzi, więc stwierdziłem, że coś trzeba z tym zrobić.
Blat oczywiście nie trzyma płaszczyzny, bo jak by miał trzymać, jak był wykonany w zasadzie w powietrzu pracując dosłownie w kucki, ale i tak spawanie na
powolnej nauki spawania metodą prób i błędów ciąg dalszy.
jako pierwszy "projekt" wyspawałem sobie blat do spawania. moje pierwsze próby spawania odbywały się na blaszkach przykręconych do jakiegoś fragmentu mebla. paląca się okleina nieco śmierdzi, więc stwierdziłem, że coś trzeba z tym zrobić.
Blat oczywiście nie trzyma płaszczyzny, bo jak by miał trzymać, jak był wykonany w zasadzie w powietrzu pracując dosłownie w kucki, ale i tak spawanie na
źródło: IMG_20241102_174444_687
Pobierz#atencyjnaspoina #spawanie #pracaspawaczamnieprzeistacza
Nie spawam na codzień pionów, próbka po to aby nie zapomnieć jak się prowadzi palnik. Zapomniałem wyczyścić, spieszyłem się aby majster nie widział. Z taką próbką mogę iść po podwyżkę z minimalnej krajowej?
Nie spawam na codzień pionów, próbka po to aby nie zapomnieć jak się prowadzi palnik. Zapomniałem wyczyścić, spieszyłem się aby majster nie widział. Z taką próbką mogę iść po podwyżkę z minimalnej krajowej?
źródło: IMG_20241031_141610
Pobierz@speedygonzales1 najczęściej jak ten gość
@speedygonzales1 tu na filmie od 10 minuty spawa miotłą, czyli troche za małym posuwem, tak sie robi żeby nie czyścić odprysków ale ładne to nie bedzie bo rozlane, ja bym dołożył troche drutu. Ale generalnie bardziej tak jak tu niż skwierczenie.
Powinno robić takie szszszzzzzzzzz i n-------ć malusieńkimi odpryskami jak wytrysk komara które się nie wtapiają w blachy, wtedy położysz ładną symetryczną nieprzegrzaną spoine a szkło powinno się układać na środku
Powinno robić takie szszszzzzzzzzz i n-------ć malusieńkimi odpryskami jak wytrysk komara które się nie wtapiają w blachy, wtedy położysz ładną symetryczną nieprzegrzaną spoine a szkło powinno się układać na środku
- 0
Czy taki tygielek wystarczy do topienia aluminium do odlewów z małych form? Jeśli nie, (co chyba będzie oczywiste skoro to tylko 150W?) to co polecacie?
https://allegro.pl/oferta/elektryczny-piec-do-topienia-metalu-15687173671
#technologia #metalurgia #aluminium #hobby #odlewnictwo #odlewki trochę #spawanie bo pewnie się znacie
https://allegro.pl/oferta/elektryczny-piec-do-topienia-metalu-15687173671
#technologia #metalurgia #aluminium #hobby #odlewnictwo #odlewki trochę #spawanie bo pewnie się znacie
konto usunięte via Wykop
- 1
Pojemność: 500g
Moc: 150W
Temperatura: 150450 stopni celsjusza
@Ranger: Jasny uj (ʘ‿ʘ)
To chińskie gówienko ledwo roztopi cynę i ołów. szukaj czegoś co ma wyjmowany grafitowy/żeliwny tygielek i jakieś 1000 stopni
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Praca spawacza mnie przeinacza
#spawanie
#spawanie
- 461
Ostatnio z ciekawości dzwonię w sprawie oferty pracy, która pojawiła się w mojej okolicy - spawacz TIG, bez żadnych innych informacji, no ale bardzo korciło mnie dowiedzieć się, jak prezentują się stawki. Dzwonię i pytam co fabrykują i dostałem odpowiedź, że nieskomplikowane konstrukcje max. do kilkuset kilogramów, stal nierdzewna i aluminium. Pytam go stawkę, a ten że to zależy od doświadczenia. No to mu ściemniam, że 10 lat i moja propozycja to
@karski: Ja za czarnucha mam duzo więcej, a amelinium to bym się w sumie za żaden hajs nie podjął. No, ale jak ktoś za takie stawki spawa amelinium, to nie może być zbyt inteligentny xD
@karski: To Podkarpacie to Polska C, bo czasem dla beki zadzwonię w rodzinne rejony, żeby wysondować stawki i jak zaczynam opowiadać, jakie mam doświadczenie i uprawnienia, to zazwyczaj
Polska B w pigułce XD
@karski: To Podkarpacie to Polska C, bo czasem dla beki zadzwonię w rodzinne rejony, żeby wysondować stawki i jak zaczynam opowiadać, jakie mam doświadczenie i uprawnienia, to zazwyczaj
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
źródło: temp_file4005056914756861576
Pobierz@heksengerg: można ale znowu pęknie bo jakiś baran kupił za krótką sztyce
@heksengerg na żyletki, szukaj nowej ramy a klamoty przełożysz, choć to chyba elektryk, to silnika nie dopasujesz już raczej, chyba że nową kupisz.
- 0
#kiciochpyta #plastikboners #rzemioslo #spawanie siema mam problem, zbiornik paliwa w moim motocyklu cieknie, kleiłem go już paręnaście razy najdłużej wytrzymał na papce z mydła. Spawacz mówi że PE ma jakiś dodatek i nie da rady spawać. Drugiego zbiornika nie kupię bo przerabiałem motocykl i ma teraz duży gaźnik. Czy ktoś się spotkał z takimi torbami tylko żeby miała kranik jeszcze? Co polecacie, oprócz drugiego
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@MegaSprawiedliwosc666: by się nie poparzyć
czy jak spawam to moge polozyc jedna reke na elemencie ktory spawam albo na stole, i w jakich przypadkacvh nie moge i na co uwazac itp itp prosze o pomoc
@MegaSprawiedliwosc666: Pierwsze primo to spawaj w rękawicach, nawet jeśli to jest TIG :)
Drugie to obwód zasilany spawania to obwód między masą a elektrodą i to tędy płynie prąd.
Więc nie ma drogi którą popłynąłby przez Ciebie - tak długo jak nie trzymasz

























