nazwaSSL Premium to bezpieczeństwo Twojej strony WWW

Certyfikat nazwaSSL Premium wykorzystuje przełomową metodę szyfrowania ECDSA, która pozwala zwielokrotnić poziom ochrony strony WWW przy jednoczesnym zmniejszeniu obciążenia serwera.

Odwiedź nasz blog i dowiedz się więcej o zaletach szyfrowania ECDSA:

https://www.nazwa.pl/blog/ssl-ecdsa-pozwala-skutecznie-chronic-strony-www
nazwapl - nazwaSSL Premium to bezpieczeństwo Twojej strony WWW

Certyfikat nazwaSSL P...

źródło: SSL ECDSA pozwala skutecznie chronić strony WWW

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@nazwapl: a pozwalacie na automatyczną instalację bezpłatnych certyfikatów LetsEncrypt, jak u każdego normalnego dostawcy? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@wojciet: prawda, ale nadal taki sprzęt ma swoje plusy, trudno w laptopie z ryzenem odpalić 20 dysków w hw raid 5/6, zapakować 384GB ramu za grosze, odpalić 2 GPU czy zapiąć sieć 10Gbps
  • Odpowiedz
Hej, co radzicie jako alternatywa dla serwera plików w przedszkolu między 10 przedszkolankami? - dokumenty, obrazki, piosenki i inne pliki biurowe.
Normalny serwer odpada. Szukam jakiegoś rozwiązania ala chmura, foldery itp. To ma być bardzo proste, z możliwością edycji itp, nastawione na pracę w edukacji.

#informatyka #serwery #chmura #komputery #siecikomputerowe
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Wojtas87: chyba, że wymagane jest to, żeby pliki były lokalnie a nie na obcych serwerach (GDPR czy inne uje muje z przetwarzaniem danych)

to wtedy Synology w swoich NASach ma coś takiego jak Synology QuickConnect, praktycznie sposób plug-and-play na łączenie się z NASem z każdego miejsca

więc masz wtedy pliki lokalnie na serwerze, są dostępne przez sieć, i jak pomontujesz zasoby sieciowe na komputerach przedszkolanek to używają ich jak normalnych
  • Odpowiedz
Pokochaj komunikację e-mail dzięki Mailer Panel!

Przesyłanie wiadomości to coś więcej niż informowanie o ofercie. To również możliwość stworzenia indywidualnego podejścia do każdego klienta, które pozwala budować długotrwałe więzi. Doskonałym narzędziem do tego jest Mailer Panel.

Odwiedź nasz blog i dowiedz się, dlaczego użytkownicy pokochali nową usługę od nazwa.pl:

https://www.nazwa.pl/blog/pokochaj-komunikacje-e-mail-ze-swoimi-klientami
nazwapl - Pokochaj komunikację e-mail dzięki Mailer Panel!

Przesyłanie wiadomości to...

źródło: Pokochaj komunikację e-mail ze swoimi klientami

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zapełnilam mój 4 tb dysk plikami (dużo zdjęc raw i video, seriale itd) i myślę nad gotowym NAS z 4 kieszeniami.

Dopiero się edukuję i czytam, ale czy patrzeć głównie na Synology czy Qnap też ma dobre albo lepsze alternatywy? Czytałam, że mieli problem z security i ich soft trochę zalatuje starością , ale za to hardware maja lepszy. Jak ze wsparciem i trwałoscia?

https://www.ceneo.pl/142823232
https://www.ceneo.pl/145547424
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

qnap softwarowo gorzej wypada sprzętowo lepiej. Backup i tak powinnaś mieć w razie draki. Na pewno QNAP'a nie wystawiał bym na świat bez tunela.
  • Odpowiedz
@donalejd: To zależy.

Czy potrzebujesz mieć dostęp do plików lokalnie, czy w innych miejscach/na innych komputerach?
Jeżeli lokalnie to jest ogrom obudów zewnętrznych JBOS, RAID i czegokolwiek sobie nie wymyślisz.

Jeśli potrzebujesz dostępu "z zewnątrz". To czy weźmiesz Synology, Qnap, Terrę, Asustor - wszystko będzie działać. Po prostu. Out of
  • Odpowiedz
Hej, jak płynnie chodzi odtwarzanie 4k video z NAS?
Chcę kupić mój pierwszy nas, Synology ds923+ i czy pozwoli mi on własnie przeglądać płynnie zapisane video telefonem w 4k na komputerze (mak)?
https://www.x-kom.pl/p/1090757-dysk-sieciowy-nas-synology-ds923.html
Mam sporo materiałów nagrane telefonem, gdzie mam zapisane informacje i dialogi i muszę często szukać wśród plików na zasadzie odtwarzam plik 10 sekund, nie ten, to następny, 10 sekund, przewijam do przodu itd.

Mam internet 1gb z orange, około 700mb/s download, 400mb/s
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirek_dev: jeżeli tylko do tego celu potrzebujesz to jednak kupiłbym coś z intel N100, zainstalował np. openMediaVault, Unraid lub coś innego, w nim Plex, podłączył dysk(i) i używał jak NAS z kilkukrotnie większą mocą. Używam plex na DS224+ i działa spoko, czasem przewijanie to błysk ciupagi ale lubi się zagubić i wtedy to trwa chwilę. Nie wiem czy to kwestia Plex czy sprzętu. Na pewno jeżeli tylko do odtwarzania to
  • Odpowiedz
@mirek_dev: inne rozwiązanie już w synology jakie przychodzi mi do głowy, żeby to płynnie działało to Synology Drive. Tam mając pliki działa to jak chmura google czyli przechowujesz jeżeli chcesz pliki lokalnie. Wtedy nie ma problemu z siecią. Telefon automatycznie przerzuca pliki do katalogu za pomocą Synology Photos. Synchronizują się i masz do nich dostęp lokalny. Przeglądanie na synology photos z przeglądarce nie jest za płynne.
  • Odpowiedz
Szybszy WordPress z LSCache w nazwa.pl

Zastanawiasz się, co zrobić, aby skrócić czas wczytywania swojej witryny? Wybierz CDN nazwa.pl i korzystaj z darmowej obsługi LSCache Plugins. Dowiedz się, jak integracja LSCache z siecią CDN przyspiesza strony WWW!

Więcej informacji na naszym blogu.

https://www.nazwa.pl/blog/szybszy-wordpress-z-lscache-w-nazwa-pl
nazwapl - Szybszy WordPress z LSCache w nazwa.pl

Zastanawiasz się, co zrobić, aby sk...

źródło: Szybszy WordPress z LSCache w nazwa.pl

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirasy, chcę kupić jednak ten NAS i dla moich potrzeb wydaje mi się, że Synology DS224+ z dwoma kieszeniami styknie. Jak ktoś ma to chętnie poczytam opinie. Głównie jako storage do plików, dużo zdjęć i filmów. Więc fajnie jakby przez plexa można było je odtwarzać.
https://www.x-kom.pl/p/1165525-dysk-sieciowy-nas-synology-ds224.html

Tylko mam zagwozdkę. Nie mogę zrozumieć czemu ludzie tak wychwalają i polecają ten raid.

Chcę mieć 1 dysk powiedzmy 10tb i drugi ten sam dysk 10tb będę
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@famir96: Raid 1 to jest mirroring czyli zapisywanie tego samego na dwóch dyskach. Jeśli którykolwiek z nich padnie to system dalej działa na pozostałym dysku. Wystarczy wtedy włożyć sprawny dysk i macierz się automatycznie odbuduje. Przy 10TB dyskach ten proces trwa ok 24 godziny (jeśli chodzi o Synology).
  • Odpowiedz
@famir96:

>z tego co wiem raid to nie są dwie kopie dysku. To są dane, dzięki którym możesz w łatwy sposób przywrócić dane jak jeden dysk padnie


a kto ci nagadał takich głupot? RAID 1 to jest DYSK LOGICZNY składający się minimum z dwóch DYSKÓW FIZYCZNYCH, na które KONTROLER RAID duplikuje dane. jeśli któryś dysk fizyczny padnie, DYSK LOGICZNY będzie nadal działał, nawet tego nie odczujesz, a DANE W UŻYCIU
  • Odpowiedz
Zaktualizowałem #pihole do nowszej wersji i mi w ogóle serwer nie wstaje. Niby pokazuje mi, że działa wszystko jest ok, host jest na tym samy adresie ale za cholerę nie mogę się zalogować do interfejsu webowego. Reboot kontenera oraz całego #proxmox też był grany. Ma ktoś jakiś pomysł? Coś się pozmieniało - trzeba wejść przez jakiś port? #linux #serwery #pcmasterrace #komputery
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wipe przed chwilą

Zapraszam na serwer #rust

Co do rozgrywki to raczej mocno casualowa,
Serwer dedykowany, 64 GB ramu, śmiga.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Korzystaj z Node.js 22 na hostingu nazwa.pl

Nowa odsłona Node.js to jeszcze lepsza wydajność, stabilność i więcej dostępnych funkcjonalności dla środowiska uruchomieniowego JavaScript. Zwłaszcza gdy będzie pracować na szybkim hostingu w chmurze, który umożliwia błyskawiczną kompilację kodu.

Odwiedź nasz blog i dowiedz się więcej o najnowszej wersji Node.js 22:
nazwapl - Korzystaj z Node.js 22 na hostingu nazwa.pl

Nowa odsłona Node.js to jeszcz...

źródło: Node.js 22 na CloudHostingu w nazwa.pl

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@hukot: Jeżeli chodzi o sambę.
Dla omówienia przykładu ustalmy:
NAS o nazwie hosta NAS.internal i IPv4 o IP 192.168.1.15 ma zainstalowany OMV z obsługą Samby. Na tym NASie dodatkowo jest połączona macierz dysku zamontowana w ścieżce np. /mnt/macierz.dyskow

Teraz. Do sensownego działania samby potrzeba:
1. utworzyć użytkownika w Sambie. Użytkownik w sambie może być osobny od systemowego OMV, można zintegrować z AD (jeżeli masz utworzoną domenę AD) lub czasem użytkownik może być połączony z
  • Odpowiedz
Poznaj piękne szablony wiadomości idealne na Dzień Kobiet!

W Mailer Panel znajdziesz gotowe i zachwycające szablony, dzięki którym szybko i łatwo wyślesz swoim klientkom życzenia na Dzień Kobiet. To doskonała okazja, żeby bezpłatnie wypróbować usługę Email Marketing od nazwa.pl.

Doceń swoje klientki i przygotuj dla nich wyjątkową kampanię promocyjną!

https://www.nazwa.pl/blog/podaruj-swoim-klientkom-wyjatkowa-wiadomosc-na-dzien-kobiet
nazwapl - Poznaj piękne szablony wiadomości idealne na Dzień Kobiet! 

W Mailer Panel...

źródło: Podaruj swoim klientkom wyjątkową wiadomość na Dzień Kobiet

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Siema Mirasy, rośnie mi liczba danych i chmury zaczynają wysyłać alerty, że kończy się 2tb pojemność xD

Zastanawiam się nad dwoma rozwiązaniami:
1. Kupić 2x dysk ssd 4tb (drugi jako mirror), taki samsung t9 wychodzi 2,9k i robić sobie kopię 1x na tydzień.

2. NAS, nawet sobie wybrałem Synology DS923+ lub DS1522+ i włożyć tam...4x po 8tb? Wszystko jako mirrory. 2x raid 1 + 2x raid1 lub inna konfiguracja. Przyszłościowe, bo ostatnio się bawię fotografią,
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kpv15: RHEL wprost nie zaleca BTRFS, i zamiast tego proponuje używać LVM+Stratis (ich własne rozwiązanie). Ze względu na to, że czasami tworze pewne rzeczy typowo pod RHEL to trzymam się trochę wymagań/sugestii producenta co do stosowanych technologii (aby później inni używając tworzonych rozwiązań w RHEL mieli pewność że to zadziała prawidłowo). Ale i tak z tych Stratisów nie korzystam, bo póki co nie mam potrzeby zwyczajnie :) Wszystko działa mi
  • Odpowiedz
@crazy_wolf: oj co do graczy nie był bym taki pewien. Popatrz na steam os i steamdecka. Jak utrzymają to tempo to niebawem pod pingwinem będą gry lepiej chodziły jak pod windowsem.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@miszczu90 Nie. Przypomniało mi się (jak jeszcze za czasów gg wstawiałem takie opisy) i go skądś skopiowałem. Akurat teraz, bo szukam nowego servera, bo na 160TB już mi się kończy miejsce...
  • Odpowiedz
Przyspiesz działanie strony dzięki cache PHP na CDN nazwa.pl!

CDN nazwa.pl jest technologią, która znacząco poprawia wydajność każdej witryny, dzięki czemu wpływa na zadowolenie użytkowników, pozycjonowanie i konwersję. Teraz jej możliwości zostały dodatkowo rozszerzone o bezpłatną obsługę LSCache Plugins!

Odwiedź nasz blog i dowiedz się więcej o zaletach LSCache Plugins w nazwa.pl:

https://www.nazwa.pl/blog/obsluga-cache-php-na-cdn-nazwa-pl
nazwapl - Przyspiesz działanie strony dzięki cache PHP na CDN nazwa.pl! 

CDN nazwa.p...

źródło: Obsługa cache PHP na CDN nazwa.pl

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach