Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 9
Czy istnieje życie poza Fiatem, czyli kilka słów o samochodach licencyjnych w Krajach Demokracji Ludowej
Część VI – Oltcit, Automobile Craiova
W 1976 w rumuńskim mieście Krajowa powstaje spółka joint venture między rządem Rumunii a firmą Citroën – Oltcit (połączenie słów: Oltenia – region, w którego skład wchodzi Krajowa, oraz Citroën). Jest ona wynikiem poszukiwania przez francuskie przedsiębiorstwo nowych rynków zbytu oraz miejsca taniej siły roboczej i szukania inwestora do budowy fabryki
Część VI – Oltcit, Automobile Craiova
W 1976 w rumuńskim mieście Krajowa powstaje spółka joint venture między rządem Rumunii a firmą Citroën – Oltcit (połączenie słów: Oltenia – region, w którego skład wchodzi Krajowa, oraz Citroën). Jest ona wynikiem poszukiwania przez francuskie przedsiębiorstwo nowych rynków zbytu oraz miejsca taniej siły roboczej i szukania inwestora do budowy fabryki
źródło: comment_mX3ciVAW8ZnCFNd6evrBcZR7MUXiuNbR.jpg
Pobierz- 5
@fajnyprojekt: Oltcit Club
źródło: comment_XPAkBSWTqvTLZDPauFUGwxQmyF2vvfYQ.jpg
Pobierz@DerMirker: Było tego od groma, wyginęły po prostu.
- 16
- 1
@Kynigen_Sniezka:
Road Status: Closed
Section affected: Piscu Negru --- Balea Cascada (km 104 to km 131)
Reason for road closure: road blocked by massive
National Road DN 7 C (Drumul National 7 C) crossing the Fagaras Mountains
Road Status: Closed
Section affected: Piscu Negru --- Balea Cascada (km 104 to km 131)
Reason for road closure: road blocked by massive
- 0
Uuu, grubo. Dzięki wielkie, łap plusa!
- 16
Swego czasu w Rumunii produkowano samochodzik znany jako Oltcit Club - słynął on z legendarnie niskiej jakości wykonania. O jak złej jakości mówimy? W numerze 31 (2094) tygodnika "Motor" z 1993 roku tak o nim (a raczej zmaganiach z nim) pisał Zdzisław Podbielski w artykule zatytułowanym "Oltcit, czy tylko bubel z Rumunii?":
Moje spotkanie z Oltcitem zaczęło się od zmagań z usterkami. Próba ustawienia lusterka wewnętrznego wstecznego zakończyła się odklejeniem tegoż lusterka
źródło: comment_DDt6eN7lxRT8QbtfRhzhJsRtbCL4Klw1.jpg
Pobierz@fajnyprojekt: w sumie ten Oltcit to takie wyobrażenie tego, co by było, gdyby pomiędzy KDL ogłoszono konkurs na najbardziej wadliwe auto - i nagle pomiędzy FSO, VEB, VAZa czy ZAZa wchodzi Oltcit ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
- 10
- 13
1
P-------y ukryte... w betonowych łabędziach

Funkcjonariusze KAS ujawniali przemyt papierosów. Tym razem zostały one ukryte wewnątrz betonowych łabędzi.
z- 0
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 1
@batq: ani trochę, pytanie w której części urbanistyki znajdujesz piękno :-) @becikowe: motorem byłem, zwiedziłem Transalpine i Tranfogaraske, a teraz samolotem bo z berbeciem. @pianinka: Jak napisałem jestem z rocznym gowniakiem wiec ograniczam się do wielokilometrowych spacerów :-) bez zwiedzania zabytków. Dla mnie sens ma chłoniecie atmosfery miejsca. To ma genialny potencjał i widać, ze mocno się przebudowują. Jutro jadę do Mamai, potem wracam w góry.
źródło: comment_gqbTPYFvxLeuRtVTixIsqphTqO3Woq2r.jpg
Pobierz@pianinka transalpina i transfogarska. Do tego maramuresz. Stolica taka sobie
31/X Rumuński styl, niemiecka jakość - na zakupach w rumuńskim Lidlu
Więcej zdjęć z podróży na Instagramie: 1foot1guy
#podroze #podrozujzwykopem #rumunia #lidl #stopyboners #stopy #skarpety #mojalewastopa
Więcej zdjęć z podróży na Instagramie: 1foot1guy
#podroze #podrozujzwykopem #rumunia #lidl #stopyboners #stopy #skarpety #mojalewastopa
źródło: comment_ldj5qnZO2NapaEuIhWjpJdWkX55LGIif.jpg
Pobierz- 0
@Goronco: zimowo-letnie
źródło: comment_EwcXI5cg1fXbrwBjoEHzvd9zPM4xJvLG.jpg
Pobierz- 42
#gory #fotografia #rumunia
Wielodniowa wędrówka po rumuńskich górach. W kieszeni schematyczna mapa i kompas. Lubię nawigować w nieznanych górach.
Góry Rodniańskie na jednej z jesiennych wyryp.
Wielodniowa wędrówka po rumuńskich górach. W kieszeni schematyczna mapa i kompas. Lubię nawigować w nieznanych górach.
Góry Rodniańskie na jednej z jesiennych wyryp.
źródło: comment_VYf8n6Qz2RtlYP3Qh1VGMbRGaVmkk1Qw.jpg
Pobierz- 5
@AshesOfTheSun: Nie masz GOPRu, który po ciebie zaraz przyleci, więc trzeba bardziej uważać.
- 3
@AshesOfTheSun: Zapas mieliśmy na tydzień. Tam nie ma możliwości co chwila złazić do wsi. Woda w górach jest.
- 11
- 92
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@szczebrzeszyn09: Chyba za dużo. Wiesz dobrze, że takie pieniądze na Ukrainie rozejdą się po kościach i nie będzie ani śladu. Nagle się okazuje, że wszyscy się czują "poljakami", a nie potrafią ani słowa. Z realnych projektów to raczej wysyłanie nauczycieli j. polskiego do pracy na Kresy miało by jakiś sens.
- 1
@manekin: Powtarzam po raz kolejny. Sam jestem mniejszością w Polsce a mimo tego istnieje szereg programow wspomagających potrzymujacych religie i kulturze ze strony "ojczyzny". Dlaczego nie robi tego polska nie wiem
29/X Selfie z Cluj-Napoca w Rumunii
Więcej zdjęć z podróży na Instagramie: 1foot1guy
#podroze #podrozujzwykopem #rumunia #stopyboners #paznokcie #mojalewastopa
Więcej zdjęć z podróży na Instagramie: 1foot1guy
#podroze #podrozujzwykopem #rumunia #stopyboners #paznokcie #mojalewastopa
źródło: comment_AxoST7D4inwoEckHgFyIffjiF3GFBOL5.jpg
Pobierz@moja-lewa-stopa: imponujący okaz
- 2
@Darksamael89: kiedyś może być twój
Podobała się?
- Tak 62.1% (36)
- Nie 37.9% (22)
28/X W drodze do Cluj-Napoca próbowaliśmy nieść pomoc, ale już nie było komu, bo sobie poszli.
Więcej zdjęć z podróży na Instagramie: 1foot1guy
#podroze #rumunia #cluj #wypadek #stopyboners #paznokcie #mojalewastopa
Więcej zdjęć z podróży na Instagramie: 1foot1guy
#podroze #rumunia #cluj #wypadek #stopyboners #paznokcie #mojalewastopa
źródło: comment_nZVpSkUlGqyRO6GuVDV3M8ZmPtC6CPB9.jpg
Pobierz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
- 2
@moja-lewa-stopa: jakoś mnie nie dziwi BMW w Rumunii, które zatrzymało się na słupie xD
Patrze sobie na nagranie z Braszowa, rumuńskiego 300 tysięcznego miasta, z 1996 roku i jeżdżą tam dosłownie prawie same Dacie 1310. Całymi stadami, jedna za drugą, potrafi przejechać 10 takich Dacii pod rząd i dosłownie żadnego innego samochodu. Ciekawe czy istniał gdzieś kraj kraj bardziej zdominowany przez jeden model niż Rumunia. Nasza dominacja maluchów w latach 80/90 to przy tym nic, PRL wygląda na tle tego jak kraj mocno zróżnicowany motoryzacyjnie xD

@WszeborWlostowic: Tez lubie przeglądać nagrania z róznych miast w ltach 80 i 90 i powiem Ci, że w takiej Łomży czy lublinie zdecydowaną większość stanowiły maluchy, nawet chyba na tym samym kanale co wstawiłeś jest film z krakowa w 1992 roku i też chyba się trafiła jedna beczka i jakiś vw, a reszta wyroby socjalistyczne. Różne samochody to jeździły w Warszawie, albo w Poznaniu.
27/X na granicy rumuńsko-węgierskiej kolejki jak do ortopedy
Więcej zdjęć z podróży na Instagramie: 1foot1guy
#podroze #rumunia #stopyboners #paznokcie #mojalewastopa #obrzydliwe #gore
Więcej zdjęć z podróży na Instagramie: 1foot1guy
#podroze #rumunia #stopyboners #paznokcie #mojalewastopa #obrzydliwe #gore
źródło: comment_RM26uxKzLPcvGp15FAM5BO8mXgSkKIOq.jpg
PobierzKomentarz usunięty przez moderatora
- 3
@jezely_pan_pozwoly: żebyś wiedział, godzina stania w koszmarnym upale
- 9
- 1
@CelkA: W Rumunii generalnie nie ma problemów z namiotami w górach. Nie szarżować, bo tam GOPR helikopterem po ciebie nie przyleci. Psy pasterskie w sezonie potrafią być nieprzyjemne dlatego wolę jeździć poza sezonem wypasowym.



















Zapadam w letni letarg i czekam na jesień by ruszyć w góry.
Ze stoków Gór Rodniańskich, w dole Borșa, w tle Góry Marmaroskie, Rumunia.
źródło: comment_9rC6fQsg7raHt95czkFDo26tWuIkOHnb.jpg
Pobierz