via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@KrzysztofMickiewicz Polecam Northwave na buty, dobra wentylacja i są okej cenowo, a pedały to twój wybór według mnie spoko są dwustronne SPD MTB nawet na szosę, masz regulację siły sprężyny i ustawienie bloku i łatwiejsze wpinanie bo są dwustronne ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
Siemandero.

Mam pytanie, potrzebuje kupic rower do uzytku na codzien, głownie na silke pojechac
Problem w tym ze tereny jakie bede pokonywal to asfalt, chodnik ale z duzymi roznicami wysokosci plus duza czesc roku mokro od deszczu a w zime dosyc duzo sniegu
Nigdy nie kupowalem roweru, nie wiem od czego zaczac, totalny laik, 170 wzrostu, ile cali szukac? Jakies solidne modele?
Cenowo wiadomo jak najtaniej, z 2-3k zamknac byloby fajnie. Dzięki!
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć Mireczki,

przymierzam się do zakupu jakiegoś MTB za circa 2k do luźnej jazdy (trochę po mieście, trochę po lesie) na nizinach. Wpadło mi w oko kilka modeli, ale jako że to mój pierwszy rower od dzieciństwa, chciałem zasięgnąć opinii. Na co powinienem zwracać uwagę i czy któryś z tych modeli w Waszej ocenie wyróżnia się na plus czy minus?

- Indiana X-Pulser 3.7
- Giant ATX - znajomi
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, chciałbym na dworze w ciągu sezonu trzymać dwa lub trzy rowery na zewnątrz. Na zimę byłyby w garażu. Są jakieś pokrowce zintegrowane z jakimiś uchwytami czy stojakami? Może ktos się z takim problemem już mierzyl? #rowery #rower
Przepraszam za wołanie ponad 2000 ludzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć Mireczki

Potrzebuję opinii bardziej doświadczonych bywalców tagu #rower.

Czy rowerek z linku poniżej ma fajny osprzęt i jest warty swojej ceny ?
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@WeesT: Nie sugerowałbym się opiniami wyżej, może te tanie niskie grupy Microshifta rzeczywiście zasługują na takie opinie tak Advent X to jest świetna budżetowa grupa. Wysoka kultura pracy, dobry naciąg łańcucha (sprzęgło), obsługa kaset do 51T no i bezproblemowa kompatybilnosc z dropbarem (barankiem)
  • Odpowiedz
Czy sprzedawca ma prawo sprzedać produkt będący w ofercie wyłącznie z usługą montażu? Miałem dzisiaj taką sytuację, że chciałem kupić klocki hamulcowe do roweru, mogłem je obejrzeć, na opakowaniu była naklejona cena a sprzedawca poinformował mnie, że sprzedadzą mi je tylko wraz z montażem w absurdalnej cenie.

#rowery #serwis #prawo #pytanie
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mireczki, byłem na przeglądzie zerowym i w sumie jak spadał mi łańcuch z najniższej zębatki tak spada dalej i wg serwisu przerzutka jest wyregulowana. Skąd może się brać ten problem? rower to wagant 6 trekking. Przód mam na najwyższym biegu i tylnią tylko zmieniam, i czasem wpadnie mi w te dziurę. zawróciłem i jeszcze raz tam pojechałem, mówili że koło źle założone może być ale niby poprawił i prawie przy domu znowu
I.....0 - Mireczki, byłem na przeglądzie zerowym i w sumie jak spadał mi łańcuch z na...

źródło: comment_1624025079z82ImgLzqzhpDNrXbxko1s.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Init0 dokręć sam wkręcik w przerzutce, który ogranicza jej skrajne polożenie na najmniejszej zębatce. Pół obrotu, maksymalnie jeden obrót i po sprawie.
Ten serwis olej.
  • Odpowiedz
Mam taki problem z aplikacja mapy.cz mianowicie dam sobie wycieczke po okolicy, wezme sobie np 40km lasem i jak zjade z drogi ktora mnie prowadzi to nie prowadzi inna droga tylko czeka az wjade na wlasciwa, tzn, nie zmienia sie trasa nawigacji.. czy tez tak macie? Lub macie jakas inna, tzn lepsza nawigacje na rower?
#rower
#rowery
#mapa
#mapy
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Qwertyasdf123: "Wycieczka po okolicy" to jest specyficzny tryb gdzie masz z góry utworzoną trasą po której jedziesz dlatego nie koryguje. Jak będziesz korzystał z "normalnej" nawigacji przy stworzonej przez siebie trasie to przy zjechaniu gdzieś z wyznaczonej trasy automatycznie będzie wyznaczać nową drogę wg. preferencji jakie masz ustawione. (MTB / Roadbike)
A czegoś takiego jak "wycieczka po okolicy" gdzie ustawiasz suwakiem odległość i nawigacja ustawia trasę w okolicy chyba nie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Co zrobić jeśli iglica w wentylu dętki (nowej, właśnie wymieniam) jest zbyt głęboko żeby pompka była w stanie otworzyć zawór? Pierwszy raz widzę coś takiego, zawsze iglica była na tej samej wysokości co krawędź wentyla... Wentyl samochodowy BTW
(°°
#rower #rowery
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

jest zbyt głęboko żeby pompka była w stanie otworzyć zawór


@Zales360: też tak kiedyś miałem z nową dętką jak w trasie kapcia złapałem, pomogło wrzucenie do zaworu pompki małego kamyka ¯\_(ツ)_/¯ Na nic lepszego nie wpadłem, a to zadziałało xD
  • Odpowiedz
Hej Mirki! A co to się tutaj stanęło. Myślałem że tylko szprycha pękła. Zamawiać taka sama piastę co nie? Dam radę przewlec szprychy i wycentrować raczej. Swoją drogą dziwne że piasta walnęła. Az taki gruby jestem? Eh.
#rower #rowery
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć miraski, pytanie do kogoś w temacie bo szczerze nie spotkałem się jeszcze z czymś takim. Czym może być spowodowane takie metaliczne trzeszczenie od strony hamulców w trakcie jazdy? Ważne jest to, że to trzeszczenie słychać tylko czasami albo jak się przechyli rower, podczas hamowania nie występuje - słyszalne od strony hamulców z tyłu i przodu. Tak jak pisałem, występuje czasami, przy różnej prędkości, po naciśnięciu hamulca na chwilę ustępuje. Rower nowy,
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@Szpaqowsky nie jestem przekonany do uzywanego sprzętu.. Chyba, że mówimy o jakimś półrocznym/rocznym co ma ledwie kilkaset km przejechane to kwestia byłaby do zastanowienia. Tak czy siak może zapytam inaczej. W co, a właściwie na jaki osprzęt zwrócić uwagę?
  • Odpowiedz
Robił ktoś konwersję roweru "zwykłego" na elektryczny? Jakie opinie?( ͡° ͜ʖ ͡°) Warto? Czy raczej wersja dla biedaków xD
Rower używany 100% w przemieszczaniu się po mieście do pracy (żadnych gór i innych podobnych) ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#rower #rowery
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Nild: droższe przyczepki (1k+) wydają się mieć lepsze wsparcie na plecy.
Najlepiej samemu sprawdzić.
A, trzeba się też liczyć, że kaszojad nie będzie chciał jeździć.
I ostatnie słowo na dziś - kask. Jest obowiązkowy.
Spokojnej nocy :)
  • Odpowiedz