Wpis z mikrobloga

Hej Miruny, mam pytanie.

Kupiłem w sobotę Aglaonemę i zanim przyjdzie czytam sobie o jej wymaganiach i dostaję sprzeczne informacje. Mianowicie, roślina jest opisywana jako stosunkowo łatwa w utrzymaniu, ale dużo źródeł podaje, że potrzebuje do życia wilgotności powietrza na poziomie 60-80%. To cholernie dużo, bo w tej chwili nawet używając nawilżacza powietrza (stojący ewaporacyjny, wiaderko takie), nie przekraczam 60%, poruszam się bardziej w zakresie 45-55%.

Czy ktoś z was ma jakieś doświadczenia z tym krzakiem i może mi doradzić, czy rzeczywiście jest taki wybredny? To jedna z rzadszych odmian i nie chciałbym jej zrobić krzywdy ()

#rosliny
  • 6
@magnes125: Trochę mnie uspokoiłaś, dzięki! Ze światłem nie będzie problemu raczej, bo mam dość dobre stanowisko przygotowane. To variegata, więc spodziewam się, że będzie dość wybredna. Nie chciałem, żeby jej wysychały końcówki liści jak mojej Calathei na początku. :)
@daysleeper11: Mam nadzieję, że moja też zadowoli się okolicami 50% i nie będę musiał robić na wczoraj szklarni xD
Jeszcze żadnej, ale udało się trafić pictum tricolor, polowałem na nią od jakiegoś czasu (ʘʘ)
@daysleeper11: "śliczna jest"

Jest cudna, byłem zakochany od pierwszego wejrzenia. Cena trochę przygniata, ale raz na jakiś czas mogę sobie pozwolić na takie szaleństwo, więc czemu nie w zasadzie ¯\_(ツ)_/¯

Jak będzie grymasić to na pewno tak zrobię, ale póki co bazując na tym co piszecie to powinna się czuć spoko tak jak jest. ( ͡° ͜ʖ ͡°)