Wpis z mikrobloga

Halo pomocy drzew mi umiera ☹️. Kupiony tydzień temu był w idealnym stanie, a teraz liście mu żółknieją. Nawet nie wiem czy mu za mało/dużo wody światła czy czegokolwiek. Wczesniej się bałem ostro podlewać żeby go nie zalać ale dzisiaj zrobiłem jak sprzedawca pokazywał czyli cała doniczka w wodę na kilka sekund. Można po liściach określić co może mu sie dziać, co robię źle?
#bonsai #rosliny
v3ctor - Halo pomocy drzew mi umiera ☹️. Kupiony tydzień temu był w idealnym stanie, ...

źródło: comment_1667495261zkPDwJoj1xDy7RqAxNiZix.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
@v3ctor: Ulmus parvifolia chyba (wiąz drobnolistny), miałem taki (widzę po liściach) i mimo doświadczenia i szczerych chęci, zabiłem go. Są w #!$%@? kapryśne jeśli chodzi o wodę. Próbuj ratować, ale nie nastawiaj się na sukces.
Na początek podlewaj go raz na tydzień, ale nie zalewając wodą cały czas, tylko delikatnie od góry. Ogólnie to jest bardziej bonsai outdoorowe, więc trzymając w środku to nie wróżę sukcesów.
  • Odpowiedz
@v3ctor

Jesienią przebarwiają się na żółto. Interesujące jest to, że wiązy mogą zrzucać liście na zimę lub zostawiać je do wiosny - do pojawienia się nowych pąków.
  • Odpowiedz