Hej fintechowi mircy!

Dlaczego w apce Revoluta w zakładce "Swift" numer konta zaczyna się na "GB"?
Czyżby już unijni użytkownicy nie powinni być przeniesieni pod litewską jurysdykcję bankową?

Jak wygląda prośba o zdjęcie mojego dowodu os. w kontekście mojej sytuacji?
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
#revolut karta zwykła, opłaca się płacić nią np w Niemczech w Euro? Do tej pory płace zwykła Pekao i całkiem przyzwoicie przelicza.
Ewentualnie niemieckie wynagrodzenie na konto revolut zamiast polskie walutowe?
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Rumeq: pekao ma lepsze przeliczniki od revoluta w weekendy, nie ma limitow bankomatow oraz nie ma limitow darmowych wymian tak jak revolut
na revoluta bym nie przelewal wynagrodzenia, latwiej jest zablokowac konto. mozna doladowywac revoluta pozniej kwota ktora chcesz wymienic
  • Odpowiedz
Mirki z #revolut #gielda udalo Wam sie potwierdzić, ze dalej chcecie używać tradingu? Dostalem maila jakis czas temu, ze bedzie potwierdzenie w appce ale szczerze to nic nie kojarze abym klikal i potwierdzal. W apce nic nie widze. Cashout robic do 31?
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@b0b3r If you do nothing before January 1st 2021:
As of 1 January 2021, you will not be able to access our trading service - either to continue trading or to close your account - unless you give the required confirmation via the latest Revolut app.

Napisalem do nich moze mi to sprawdza...
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
da się na #revolut zobaczyć ile zyskałem ile straciłem na krypto? nie chce mi się przepisywać do excela
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#wplatomat #revolut
Przewinęło się kilka razy ale nadal nie było jednoznacznej wypowiedzi. Da się czy się nie da, coś czytałem o tym żeby się zarejestrować na euronecie ale nie wiem jak przelać tą złotówkę żeby potwierdzić
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wrzuciłem sporą aktualizację kalkulatorgieldowy.pl, którą opiszę w środę lub czwartek pod tym samym tagiem #kalkulatorgieldowy

Nie uwierzycie ale nasze prawo podatkowe jest zawiłe!
Zmian będzie jeszcze więcej ale wszystko w swoim (najbliższym) czasie.

ps. nie jest jeszcze uwzględniony horyzont roku podatkowego ale więcej o tym i innych dobrociach w kolejnym
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Vel_Makarena: Kursy NBP są obsługiwane przez aplikację. Jeśli wprowadzisz, że kupiłeś akcję a potem sprzedałeś akcję w innej walucie niż PLN to aplikacja dokona przewalutowania po prawidłowym kursie NBP z dnia poprzedzającego transakcję.

Odnośnie pytania czy jeśli masz konto PLN w trading to czy musisz dokonywać przewalutowania?
Odpowiedź: CHYBA NIE cytując przepis:
-----------------------
Art. 11a ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych w brzmieniu obowiązującym w 2011 r. stanowi, iż przychody w
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@pur3pwnage: Dzięki. Prawdą jest, że jeśli mamy mniej niż 26 lat to podatek zostanie nam zwrócony?
Czy nie, bo zerowy podatek dotyczy tylko umów o pracę/zlecenie a zyski kapitałowe pod to nie podlegają.
  • Odpowiedz
Mirasy, dawniej jak się założyło konto Revolut to przychodziła karta identyfikowana jako z zagranicy, a konkretnie z UK. Od jakiegoś czasu (już minimum rok lub dwa) gdy się założy konto to chyba przychodzi karta identyfikowana jako z PL (poprawcie mnie jeśli się mylę). Czy gdy posiadam tę oryginalną, pierwszą kartę („UK”), to czy gdy zamówię kolejną fizyczną to przyjdzie mi karta „z PL”? Pytam bo chciałbym używać revoluta wszędzie gdzie płace za
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Miraski chcę zrobić przelew euro z alior kantor do revolut. W revolut znalazłem swój nr konta w euro z IBAN LT xxxx xxxx xxx. czy przelew będzie darmowy?

#revolut

teoretycznie mógłbym przewalutować na pln i wysłać sobie do mBanku a kartę mbnak mam podpięta pod revoluta. ale to trochę że strata by było. Nie posiadam karty do konta w alior więc nie mam jak podpiąć aliora do revoluta.

#revolut
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@b4rney revolut ma bardzo wysokie prowizje, totalnie się nie opłaca, jeśli chcesz kupować krypto za dolary, euro, pln, to ultra prosta i łatwa w obsłudze giełda pro.coinbase, jest bezpieczna i topowa, tak małe kwoty śmiało możesz trzymać na giełdzie, bo jak stracisz, to nie szkoda. XRP będzie rosło, być może właśnie od teraz, ma bardzo mocne fundamenty, ma szansę na ogromne fomo w momencie wyjaśnienia sprawy z SEC, jako długoterminowa, wieloletnia
  • Odpowiedz
@zetisdead: to raczej problem trzeba zglosic do mbanku.
klikasz po lewej na gorze ikonke profilu, po prawej na gorze znak zapytania, na dol, new chat.
  • Odpowiedz
Czy jak #revolut będzie miał środki poniżej 50zł np. 45zł to usługa przypisana do karty (Netflix) pobierze sobie opłatę (około 30zł) czy płatność się anuluje?

Wcześniej było napisane, że musi być minimum 20zł, ale jak było poniżej to płatności też przechodziły (jeśli pobierana kwota była niższa), a teraz nie dość że można doładować za minimum 50zł to jeszcze jest napisane, że jak będzie poniżej 50zł to płatność zostanie anulowana.
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hej!

Jaki będzie najtańszy i najłatwiejszy sposób na przesłanie funtów z banku Barclays na polskie konto po brexitcie?

Czy da się to jakoś zrobić przez Revoluta? W stylu założyć konto na revo, przelać hajs z Barclaysa, przewalutowac i przelać na konto bankowe w PL?

Mam
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@nalesnikznutella: możesz na revoluta tylko jak się dużo wysyła mogą zablokować konto (podejrzenie oszustwa).
Ja tak miałem przy przelewie 900f, pół godziny gadałem z głąbami przez telefon żeby mi odblokowali...

Ewentualnie kantorki typu world remit czy transferwise.
  • Odpowiedz
Pisałem przedwczoraj z jakimś Sai, że do zmiany adresu potrzebny będzie jeden z dokumentów (rachunek za prad/gaz, korespondencja z banku ect.). Nie zdążyłem tego zrobić, bo się rozłączył

Wczoarj piszę o to samo, tym razem trafiam na Veronicę i jak się okazuje, co najwyżej mogę usunąć i założyć konto na nowo, bo ze względu na brexit się nie da i Sai wprowadził mnie w błąd.

W związku z Brexitem wszystkie konta w UE zostały
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach