Na jednej z płyt z czasopism zawierających dema gier była gierka, która utkwiła mi w pamięci w sumie nie wiem czemu. Po prostu pamiętam jak zagrywaliśmy w nią z kuzynem.
"Zyclunt"
#retrogaming #nostalgia
Michalski06 - Na jednej z płyt z czasopism zawierających dema gier była gierka, która...
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Trzy lata minęły odkąd po raz pierwszy ograłem Fallouta. Skorzystałem z okazji, że na dwudziestolecie serii rozdawali za darmo na Steamie. Ale zabawniejsze jest to, że pewnie bym nie zagrał gdyby nie... Kucyki. A ściślej Fallout Equestria – Fanfik stanowiące połączenie uniwersów Fallouta i MLP właśnie (nie żebym był fanem kuców). Jak absurdalne to połączenie nie było czytało mi się zaskakująco dobrze i wkręciłem się w uniwersum i (rozbudowane) relacje między postaciami,
jedlin12 - Trzy lata minęły odkąd po raz pierwszy ograłem Fallouta. Skorzystałem z ok...

źródło: comment_16004521631D0eviaQWNNlFTqe0LK0JE.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jedlin12: aż mi się łezka w oku pokazała ze wspomnień. Dla mnie dwójka była równie dobrą grą chociaż pierwsza faktycznie ciut lepszy klimat. Oj aż bym pograł z 8 lat minęło jak ją ostatni raz przeszedłem
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Fajnyciul22: świetna sprawa. Na razie bawię się w gierki z automatów, gry z n64 śmigają w 30fps, psp tak samo. Kupiłem szybką kartę 128gb, dostęp do sklepu z grami retro jest w pyte. Bateria trzyma nieźle, 5 godzin i mam jeszcze 27%
  • Odpowiedz
Jaka była pierwsza dostępna dla w miarę przeciętnego użytkownika karta dźwiękowa, za pomocą której można było słuchać muzyki na komputerze? Nie chodzi mi o odtwarzanie płyt cd-audio przez ten kabelek co się podłączało do karty, tylko o puszczenie pliku mp3 albo wav w znośnej jakości
#retrogaming #komputery #audioboners #audiovoodo
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@dulu: Ale tu wszyscy młodzi...
Odpal sobie jakąś starą grę pod DOS. Często na początku był wybór:
1-Adlib
2-Sound Blaster
3-Roland

A tak w sumie, to SoundBlaster był długo standardem.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@dulu: ogólnie przytoczyłeś awe64, jest to dobry wybór jeśli chodzi o karty ISA, choć osobiście u siebie władowałem Live! 5.1, który ma emulację DOSową AdLiba i Sound Blastera. Po zainstalowaniu odpowiednich sterowników jestem w stanie pod trybem MS-DOS (98 SE) odpalić dźwięk, może troszkę gorszy, ale jest. A SB Live! jest zdecydowanie lepszym wyborem pod Windowsa, gdzie masz wsparcie EAX przykładowo, działa świetnie z okienkowymi grami, jakość na wyjściu jest
  • Odpowiedz
Brak pełnej kompatybilności wstecznej na ps5 to już nawet nie żart tylko przejaw złej woli. Tutaj xbox wygrywa na całej linii. Nadal żeby pograć w fizyczne tytuły z ps2 muszę mieć ps2 lub kupić ps3 fat 60gb których już praktycznie nie ma na rynku. To samo z grami na ps3, zostaje tylko konsola ps3.
#gry #konsole #staregry #retrogaming #playstation #ps5
ye88 - Brak pełnej kompatybilności wstecznej na ps5 to już nawet nie żart tylko przej...

źródło: comment_1600339609qo5r2Sz82UAKXmlsaYsOMI.jpg

Pobierz
  • 35
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
skąd pobiorę jak najmniej zmodyfikowany #counterstrike 1.6 non-steam?
Chętnie bym grała w wersję na Steam, ale na Windows XP to tak nie za bardzo z tym Steamem

#cs #cs16 #retrogaming
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kryspin013: podlinkowałeś CS:S i sposób na ominięcie Steama w wersji retail ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Albo ja nie umiem czytać
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@carlysdream: o kurcze, nie znałem, dzięki ;) a kojarzysz może taka PL grę amatorska, typu point n click gdzie za tła robiły jakieś zdjęcia z polskiego miasta, taki trochę RPG?
  • Odpowiedz
@m_silvus: kojarze ze z takich starszych to moze byc np Tajemnica Statuetki, ale zapytaj moze robiac nowy wpis z odpowiednim tagiem, wiecej osob moze Ci pomoc wtedy z wieksza wiedza od mojej :)
  • Odpowiedz
Czesc! W kolejnym filmie przyjrzymy sie dwom pierwszym demom dostepnym na pierwszym kompakcie z 7 numeru - Alien Rampage oraz Amulets and Armor. Pierwsze demo to calkiem przyjemny platformer, ktory jest rowniez dostepny na gog-u, natomiast druga gra to drugi z koleji RPG ktorego moglismy doswiadczyc na lamach cd-action. Sama gra zebrala sporo negatywnych recenzji i ma dosyc interesujaca przeszlosc, mi w kazdym razie sie podoba ^^
#retrogaming #cdaction
carlysdream - Czesc! W kolejnym filmie przyjrzymy sie dwom pierwszym demom dostepnym ...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

zawsze jak robie ankiete nes vs snes vs psx to wyniki sa takie
1. psx
2. snes
3. nes

Chcialbym w zwiazku z tym poznac wasza opinie:
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ChelseaDagger: IMO mysle ze to kwestia doświadczania z konsolą i nostalgia. W gry ze snes i nes grałem jak odkryłem emulator w wieku iluś tam lat. A na psx grałem jak nie miałem komputera w 2002 roku. Mysle ze to może być kluczowy powód
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
Mireczki widzieli OpenMicroWave, czyli reimplementację silnika Morrowina na androida?
Gra działa zaskakującao dobrze - na moim telefonie przy rozdziałce 1520×720, maksymalnym zasięgu rysowania i wysokich detalach wszystko chodzi płynnie. Dopiero po włączeniu odbić w wodzie zaczyna chrupać.
Podejrzewam że da się podłączyć padzika, ale nawet sterowanie dotykowe jest na tyle wygodne, że mógłbym przejść na nim całą grę, gdyby nie fakt, że nigdy nie udało mi się, i pewnie się nie
Zwanek - Mireczki widzieli OpenMicroWave, czyli reimplementację silnika Morrowina na ...
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Pierwszy film z 7 numeru cd-action z grudnia 1996 - przyjrzymy się dzisiaj wstępniakowi do pisma jak i menu do CD1 i CD2 które były dołączone do magazynu, numer o tyle ciekawy ze znajdziemy w nim recenzje takich klasykow jak pierwsza czesc Diablo, Daggerfall (czy buggerfall, na pierwszym kompakcie juz byl patch do pelnej wersji gry :D) oraz recenzje kultowej encyklopedii "Jak to dziala".

#retrogaming #cdaction #staregry
carlysdream - Pierwszy film z 7 numeru cd-action z grudnia 1996 - przyjrzymy się dzis...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach