Retroarch ląduje zaniedługo na steam i będzie wspierało steamowe remote play together czyli grę multi (wiem, że ra już dziś wspiera multiplayer, ale jest z tym więcej zabawy niż warto). Jaram się, ktoś chętny na Contrę w multi? ( ͡º ͜ʖ͡º)
#retrogaming #emulacja

gwarth - Retroarch ląduje zaniedługo na steam i będzie wspierało steamowe remote play...
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Vigo_Von_Homburg_Deutschendorf: Dokładnie tak samo jak wygląda to dziś. Steam jedyne co zmienia to, że rdzenie zaciągasz jako DLC i wspomniany multiplayer oparty na remote play together. Cała reszta czyli bios i rom to już Twoja sprawa ( ͡º ͜ʖ͡º)

Czekam aż wyjdzie i organizuję turniej w Tekkena 3 ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@ye88: Pierszy! Zaklepuję Edde'go ( ͡°
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Zastanawiam się czy kupic retroid pocket 2 ale z myślą o graniu w między innymi super metroid. Trochę się obawiam o płynność działania. Grałem na retropie zbudowanym na jednym z pierwszych PI o podobnej specyfikacji co rp2 i super metroid działał fatalnie. Obecnie gram na smartfonie z 4gb ramu z uchwytem i padem z xboxa360 na kablu, co jest trochę mało estetyczne ale super metroid działa idealnie, bez żadnych imput lagów co
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Serwus #retrogaming maniacy :) Przez naście lat jak zbieram #konsole to trafiło mi się kilka ciekawych opakowań i wypełniaczy pudełek, w których moje #staregry przyszły z popularnych serwisów aukcyjnych. Jestem ciekaw czy u Was też skarby były pakowane w coś ciekawego, albo trafił się jakiś fajny gratis. Zapraszam do dyskusji.

Ode mnie wkład do dyskusji w formie video. Pozdrawiam #baieros
https://youtu.be/7BoEr--1vHk

#nintendo
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Bary87: no raz tak od 2014 roku gdy zacząłem zbierać takie rzeczy, pudełko bardzo przydatne bo weszło do niego 5 kartów i zajmuje to mniej miejsca na półce
  • Odpowiedz
@insomniashitposting: Hogs of War, Team Buddies, Bishi Bashi Special, ISS Pro Evo. Jeżeli masz Link Cable to Command & Conquer: Red Alert – Retaliation, DOOM, TOCA2, Duke Nukem: Total Meltdown, Rogue Trip: Vacation 2012 (tu też zwykły split-screen robi robotę), seria Wipeout, Dune2000.
  • Odpowiedz
Lubie gry na nes, snes i psx i gram w nie na zmiane, ale caly czas mam z tylu glowy takie dziwne kompulsywne przekonanie, zeby trzymac sie grania na tylko jednym systemie. Takie przeskakiwanie wprawia mnie w dyskomfort, a na dodatek nie mogę się zdecydowac jakiego systemu sie trzymac. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#whocares #gry #retrogaming #nes #snes
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ChelseaDagger: głupi pomysł, ale może zadziała. Spróbuj może streamowania gierek. Wtedy być może będziesz miał zachętę, żeby grać w jeden tytuł, póki go nie skończysz?
Sam mam plan coś takiego uskutecznić bo mam podobny problem ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
Kurcze, niby gry na PSX są fajne, ale w każdą pogram max 30 minut i zmieniam. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Chciałbym znaleźć taką gierkę, w którą się wciągnę na tyle, że bez oderwania od ekranu spędziłbym na niej chociaż te 2 godziny.
Mieliście/macie taką grę na psx, że graliście w nią za jednym ciągiem przez kilka godzin?
#psx #ps1 #retrogaming #gry
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@ChelseaDagger: Syphon Filtr 1,2,3 , MGS, Hogs od War, Driver 2, World scariest Police chases, Spider-Man, GTA 2, Harvest Moon (n---------m do dziś na PSP w emulacji)
  • Odpowiedz
Pamietacie taki program WKISS ? Kiedys jak chodzilem do podstawowki to byl na kazdym komputerze, dziewczyny z mojej klasy w czasie "wolnym" na kompach spedzaly caly czas przy nim, dla mnie nie byl zbyt interesujacy ale kojarze ze cos takiego bylo, i teraz przy okazji przegladu shareware z 6 numeru cd-action przypomnialem sobie o tym ;-) Nie wiem czy u was tez tak bylo, u mnie gosc od informatyki duzo czasu spedzal
carlysdream - Pamietacie taki program WKISS ? Kiedys jak chodzilem do podstawowki to ...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Android
  • 1
@chosenon3: Tak z ich oficjalnej strony. Kod rabatowy otrzymałem dopiero po złożeniu zamówienia i wynosił on o ile dobrze pamiętam - 1$ xD
Krzyżak działa elegancko jednak jestem przyzwyczajony do miękkiego skoku jak w przypadku padów od PlayStation i ten w Retro Pocket 2 wydaje mi się trochę zbyt twardy.
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@chosenon3: Jak pisałem wcześniej - chciałem zmienić kolor z żółtego na 16bit, którego wysyłka była planowana na 25 sierpnia. Paczkę otrzymałem natomiast 10 września :)
Karton z konsolkami był nadany z Luksemburgu i gdyby nie napis 'retro video game', to nie wiedziałbym co mi przywiózł kurier, bo spodziewałem się przesyłki z jakimiś 'krzaczkami' :D. Nie mam jak oni to wysyłają ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
Poczatkowo mialem plan na Switcha taki: jedna gra uzywana, przechodze i sprzedaje, kupuje nowa. W praktyce jednak doszedlem do 6 gier na polce XD

Ale gierki te sukcesywnie konczylem i calkiem mi sie podobaly. Ostatecznie jednak postanowilem dokonac ciec budzetowych i zostal mi teraz Mario Kart do grania tez w towarzystwie oraz Donkey Kong, ktorego z trudem koncze, a potem opchne.

Wnioski? Naprawde unikalna i najlepsza gra na Switcha to Zelda BOTW, potem dlugo
piotrveyner - Poczatkowo mialem plan na Switcha taki: jedna gra uzywana, przechodze i...

źródło: comment_1599690188ptYoUFtfEbW33PAsJnL9cL.jpg

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@piotrveyner: zajebiście się czyta takie wpisy. Fajnie, że znajdujesz w grze przyjemność, to się liczy ( ͡º ͜ʖ͡º)
Ja odkryłem, że przenośne granie nie jest dla mnie, co znowu nie zmieniło faktu, że z jakiegoś powodu mam 5 takich sprzętów ( ͡º ͜ʖ͡º) Łudzę się, że kiedyś znajdę na nie czas ( )
  • Odpowiedz
@piotrveyner: pytam, bo to są jedne z lepszych gier na switchu
pominięcie ich trochę wypacza rzetelność tego zdania:

Naprawde unikalna i najlepsza gra na Switcha to Zelda BOTW, potem dlugo nic i Odyssey, a potem juz naprawde nic.

bo to chinskie bajki. Za dziwne, hermetyczne.


@piotrveyner: czy ja wiem, np taki Astral Chain to bardzo fajny cyberpunkowy klimat i świetna gra akcji, jedynie postacie mają mangowy design
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 16
Mój pierwszy program przepisany w basicu na ZX Spectrum z listingu z podręcznika xD Nawet go zapisałem jako plik mp3 na komputerze swoim bo niestety nie mam magnetofonu z wejściem audio ale spróbuję zmodyfikować swoją miniwieże.

Łatwiejsze niż myślałem w sumie ;)

#starekomputery #retrogaming #zxspectrum
MarianoaItaliano - Mój pierwszy program przepisany w basicu na ZX Spectrum z listingu...

źródło: comment_15996797998B6G9jSFYz632vjoCz6yXu.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mireczki, dorwałem #ps2 z kilkoma grami w tym GTA LCS i VCS ale niestety tak zniszczone są nośniki że napęd nie czyta, a nie bede płacił za duplikat.

  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Kojarzycie grę: "Atlantis: The Lost Tales" ("Atlantis: Zapomniane opowieści")?
Właśnie ją ukończyłem. Grałem z 20 lat temu i nigdy nie dokończyłem - do dzisiaj ( ͡° ͜ʖ ͡°).
https://www.gry-online.pl/gry/atlantis-the-lost-tales/z21935

Po ukończeniu gry pojawiają się napisy, jest ich sporo. Ostatnie napisy
R.....r - Kojarzycie grę: "Atlantis: The Lost Tales" ("Atlantis: Zapomniane opowieści...

źródło: comment_1599667413meEXncCKwHoN7KWNIjL576.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Kojarzycie grę: "Atlantis: The Lost Tales" ("Atlantis: Zapomniane opowieści")?

@Reiter: Nie kojarzę bo, hehe, zapomniałem :v
  • Odpowiedz