Poszukuję nazwy gry z dzieciństwa. Gra była na #commodore64, chodziło się w niej jajkiem (i nie, nie było to dizzy), pierwsza plansza była w piramidzie. Widok był typowo platformowy z boku z ładną grafiką. W grze rozwiązywało się proste łamigłówki. Po przejściu pierwszej mapy trzeba było wgrywać drugą planszę z kasety. jeśli dobrze pamiętam druga plansza to był jakiś domek w lesie (ale mogło być inaczej, rzadko tam dochodziłem).
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Szukam zestawu mini gierek, które miałem zainstalowane kiedy dostałem pierwszego kompa z windowsem 98.
Był to program w którym było kilka gierek logicznych do wyboru. Pamiętam takie: Układanie rur, coś jak na obrazku nr 1. Układanie puzzli niebiesko żółtych jak na obrazku nr 2. Mini golf - obrazek nr 3. Pamiętam też, że jak się udało ukończyć poziom, to pokazywał się chłopek w pomarańczowym kasku, który krzyknął "yeach!", a z kasku wyskakiwał
Michalski06 - Szukam zestawu mini gierek, które miałem zainstalowane kiedy dostałem p...

źródło: comment_1601212173UjmfMRdWTnrG6OMbuCGxY6.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ChelseaDagger lubię czasem wrócić do Pegasusa, nawet kupiłem konsolkę kieszonkową u chińczyka z takowymi grami. Mario Bros, contra lubię wrócić do takich tytułów, bo w zalewie miliona gier mobilnych które chcą samego hajsu i tysiąc reklam, to właśnie te stare gry trzymają poziom.
  • Odpowiedz
@ChelseaDagger: hehe po miesiącu sprawdzam tag. Kiedyś tukłem w wiele tytułów ok 2001 do ok 2010. Najczęściej wracałem do Chrono Triggera PL, kiedyś przy zmianie telefonu odkrykłem że mogę zainstalować emulator, chyba był w javie pisany. Teram mam Snesa orginalnego i zastanawiam się co kupić żeby przyjemnie się grało wieczorami. Klasyki na snesa są bardzo grywalne. Od jrpg po Harvest Moon
  • Odpowiedz
@ValdyGra: Wpadłem wczoraj na godzinę i spodobało mi się na tyle że zajrzałem na YT żeby obejrzeć jakiś zapis z przejścia Wolfa3D albo Shadow Warriora, a na tubie same skróty :( Szkoda bo ciężko znaleźć cywilizowany kanał na którym ktoś przechodzi stare fps.
  • Odpowiedz
Miło mi. Niektóre gry, które streamowałem na YouTube będę też streamował na Twitchu, więc rzeczy typu Wolfenstein 3D, Heretic, Hexen, Serious Sam, Duke 3D, Shadow Warrior (nowy też jak ogarnę kompa) i inne na pewno się pojawią.
  • Odpowiedz
@Zales360: Pegasus nie był podróbą podróby, a podróbką Famicoma. A te wszystkie "chińskie konsolki z bazaru" to tzw. famiclone'y. Zresztą sam NES też miał swoje podróbki i nawet na te większe dyskietki. Sam miałem taką, jak na picrel, jakieś ~18 lat temu. Nie miałem żadnej dyskietki z NES-a - była przejściówka do kartridżów z Famicoma, która wyglądała tak i można kupić podobną np. tu.
tamagotchi - @Zales360: Pegasus nie był podróbą podróby, a podróbką Famicoma. A te ws...

źródło: comment_1601127092KeAEh4BKOp2siDWxJZrqFO.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Znacie kanał TheMexicanRunner na twitchu? https://www.twitch.tv/themexicanrunner

Koleś prawie codziennie streamuje po 5 godzin jak ciśnie w gry na NESie.

Zastanawia mnie, czy on ma z tego aż tak dobrą kasę i się po prostu do tego zmusza, czy to już jakiś wyższy poziom pasji czy też obsesji? ( ͡° ͜ʖ
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Ogrywam sobie gierki z Super Nintendo na telefonie. Zauważyłem, że grając przez bluetooth na padzie Xbox one mam lekki imput lag, co jest bardzo odczuwalne np grając w super metroid. Próbowałem grać na padzie z xbox360 połączonym przez kabel z telefonem i jest mega poprawa, tylko mało estetycznie to wygląda. Czy ktoś jeszcze odczuwa imput lag grając padem z Xbox one?
#xbox #xboxone #xbox360 #snes
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wormwood89: Bluetooth zawsze wiąże się z dodatkowym lagiem, ale ten powinien być niewyczuwalny. Jakiego emulatora używasz? Może to on sobie z czymś nie radzi - ja tak miałem z którymś emulatorem GBA.
Generalnie do emulacji większości konsol polecam retroarch. Nieco "trudniej" się go konfiguruje, rekompensując to wieloma przydatnymi, ale rzadko spotykanymi opcjami(np. tylko w nim mi się input stacking w grach ze SNESa udało ogarnąć). No i achievmenty, jeśli lubisz
  • Odpowiedz
Nie wiem Czy karta dźwiękowa audigy 2 zs to już #retrogaming, ale spróbuję. Wiadomo że w tamtych czasach tor analogowy na dedykowanej karcie był znacznie lepszy niż integra (o ile w ogóle była jakaś integra), ale teraz interesuje mnie kwestia tego procesorka na tych kartach i tego całego EAX 4.0. Odpalam sobie jakąś gierkę, chodzę, strzelam i słysze te echa i pogłosy. Może mi ktoś powiedzieć czy w 2003
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#gry #retrogaming , trochę też #muzyka by Jesper Kyd
HORY SHIEEEEET! Freedom Fighters zostało wczoraj ponownie wydane i to na Steam, GOG i EPIC! A do tego jest na wyprzedaży -34% (czyli teraz cena to 35 złotych) wraz z epickim OST od Jesper Kyd! ( ͠° °)
ChochlikLucek - #gry #retrogaming , trochę też #muzyka by Jesper Kyd
HORY SHIEEEEET!...
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Siema! Dzisiejsze dwa demka to Blood & Magic oraz Crusader: No regret. Blood & Magic to RTS dziejacy sie w swiecie Forgotten Realms, ale ktory nie wykorzystuje mechaniki AD&D - taka ciekawostka. Gra jest wciagajaca, grafika i grywalnosc niestety troche odstaja jesli porownamy ich do warcrafta II, ktory nawet dzisiaj jest bardzo grywalny, mimo wszystko sama gra mnie wciagnela na pare partyjek, musialem uzyc pelnej wersji do prezentacji gdyz wersja demo dostepna
carlysdream - Siema! Dzisiejsze dwa demka to Blood & Magic oraz Crusader: No regret. ...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Eh z jednej strony podoba mi się ta otoczka związana z retro jrpgami, a z drugiej jak próbuję w coś zagrać, to szybko się nudzi. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Próbowałem Chrono Trigger, Earthbound, FF7, ale kompletnie mnie nie wciągnęły.
Chciałbym się wciągnąć w jakiegoś jrpga na snes/psx na długie godziny, żeby się odciąć od świata. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#retrogaming #gry
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach