Wszystko
Najnowsze
Archiwum
19
Narodziny Pegasusa - jak powstała pierwsza "polska" konsola? [video]
![Narodziny Pegasusa - jak powstała pierwsza "polska" konsola? [video]](https://wykop.pl/cdn/c3397993/link_1601227909lxmKnBqprheRixOI1ZQK6g,w220h142.jpg)
Pegasus, czyli tajwański klon konsoli Famicom, trafił do Polski w 1992 roku i wiąże się z tym ciekawa historia. Właśnie o niej postanowiliśmy opowiedzieć wam w naszym materiale.
z- 2
- #
- #
- #
- #
- #
- #

ominius
- 1
Poszukuję nazwy gry z dzieciństwa. Gra była na #commodore64, chodziło się w niej jajkiem (i nie, nie było to dizzy), pierwsza plansza była w piramidzie. Widok był typowo platformowy z boku z ładną grafiką. W grze rozwiązywało się proste łamigłówki. Po przejściu pierwszej mapy trzeba było wgrywać drugą planszę z kasety. jeśli dobrze pamiętam druga plansza to był jakiś domek w lesie (ale mogło być inaczej, rzadko tam dochodziłem).
Attack
via iOS- 0
Chuckie Egg

ominius
- 0
@Attack: niestety nie, tamta miała dużo bardziej szczegółową grafikę.
Szukam zestawu mini gierek, które miałem zainstalowane kiedy dostałem pierwszego kompa z windowsem 98.
Był to program w którym było kilka gierek logicznych do wyboru. Pamiętam takie: Układanie rur, coś jak na obrazku nr 1. Układanie puzzli niebiesko żółtych jak na obrazku nr 2. Mini golf - obrazek nr 3. Pamiętam też, że jak się udało ukończyć poziom, to pokazywał się chłopek w pomarańczowym kasku, który krzyknął "yeach!", a z kasku wyskakiwał
Był to program w którym było kilka gierek logicznych do wyboru. Pamiętam takie: Układanie rur, coś jak na obrazku nr 1. Układanie puzzli niebiesko żółtych jak na obrazku nr 2. Mini golf - obrazek nr 3. Pamiętam też, że jak się udało ukończyć poziom, to pokazywał się chłopek w pomarańczowym kasku, który krzyknął "yeach!", a z kasku wyskakiwał
źródło: comment_1601212173UjmfMRdWTnrG6OMbuCGxY6.jpg
Pobierz- 0
@Michalski06: Wspomniane wcześniej "Catz"
źródło: comment_1601212336He1eF5eHFr4yCd0if4Laav.jpg
Pobierz- 0
@Michalski06: I dokładnie taką też miałem na kompie Bubble puzzle 97
źródło: comment_1601212496wxgzfQrsl5mm690FFO6MUa.jpg
Pobierz- 3
SAGE, czyli Sonic Amateur Games Expo miało w tym roku swoją 20 rocznicę (wow!). Polecam sprawdzić gierki z załączonej playlisty. Być może fani #gryniezalezne i #homebrew znajdą coś dla siebie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#grykomputerowe #sonic #sega #mario #pixelart i w sumie #retrogaming
#grykomputerowe #sonic #sega #mario #pixelart i w sumie #retrogaming

Ciekawy jestem, czy gracie cały czas w gry na jednej z tych platform: NES lub SNES lub PS1, czy może odpalicie jedną grę z sentymentu raz na jakiś czas?
#nes #snes #psx #ps1 #retrogaming
#nes #snes #psx #ps1 #retrogaming
@ChelseaDagger lubię czasem wrócić do Pegasusa, nawet kupiłem konsolkę kieszonkową u chińczyka z takowymi grami. Mario Bros, contra lubię wrócić do takich tytułów, bo w zalewie miliona gier mobilnych które chcą samego hajsu i tysiąc reklam, to właśnie te stare gry trzymają poziom.
@ChelseaDagger: hehe po miesiącu sprawdzam tag. Kiedyś tukłem w wiele tytułów ok 2001 do ok 2010. Najczęściej wracałem do Chrono Triggera PL, kiedyś przy zmianie telefonu odkrykłem że mogę zainstalować emulator, chyba był w javie pisany. Teram mam Snesa orginalnego i zastanawiam się co kupić żeby przyjemnie się grało wieczorami. Klasyki na snesa są bardzo grywalne. Od jrpg po Harvest Moon
@AZ-5: River raid
- 0
#retrocomputing #retrogaming
Załatwiłby mi ktoś dosa na dyskietkach 3.5 DD ( 720k) który odpali mi się na klonie PC XT ?
Domyślnie był tam chyba dos 3.30
Załatwiłby mi ktoś dosa na dyskietkach 3.5 DD ( 720k) który odpali mi się na klonie PC XT ?
Domyślnie był tam chyba dos 3.30
- 2
Gdyby komuś się dzisiaj mocno nudziło w okolicach godziny 18 to zapraszam do siebie na Blood: Fresh Supply
https://www.twitch.tv/valdygra
#twitch #valdygra #retrogaming #fps #stream #blood
https://www.twitch.tv/valdygra
#twitch #valdygra #retrogaming #fps #stream #blood
@ValdyGra: Wpadłem wczoraj na godzinę i spodobało mi się na tyle że zajrzałem na YT żeby obejrzeć jakiś zapis z przejścia Wolfa3D albo Shadow Warriora, a na tubie same skróty :( Szkoda bo ciężko znaleźć cywilizowany kanał na którym ktoś przechodzi stare fps.
- 1
Miło mi. Niektóre gry, które streamowałem na YouTube będę też streamował na Twitchu, więc rzeczy typu Wolfenstein 3D, Heretic, Hexen, Serious Sam, Duke 3D, Shadow Warrior (nowy też jak ogarnę kompa) i inne na pewno się pojawią.
Chodziło się na bazar po dyskietki do Pegasusa i tak to wyglądało xD
#gry #gimbynieznajo #retrogaming #pegasus #30plusclub
#gry #gimbynieznajo #retrogaming #pegasus #30plusclub
źródło: comment_1601125608GkcYnVJ5AdufqhK1laiplj.jpg
Pobierz- 14
@Zales360: Pegasus nie był podróbą podróby, a podróbką Famicoma. A te wszystkie "chińskie konsolki z bazaru" to tzw. famiclone'y. Zresztą sam NES też miał swoje podróbki i nawet na te większe dyskietki. Sam miałem taką, jak na picrel, jakieś ~18 lat temu. Nie miałem żadnej dyskietki z NES-a - była przejściówka do kartridżów z Famicoma, która wyglądała tak i można kupić podobną np. tu.
źródło: comment_1601127092KeAEh4BKOp2siDWxJZrqFO.jpg
Pobierz@Mega_Smieszek: Tfw historia zatoczyła koło i tak samo jest z reklamami gier na telefony xD
Znacie kanał TheMexicanRunner na twitchu? https://www.twitch.tv/themexicanrunner
Koleś prawie codziennie streamuje po 5 godzin jak ciśnie w gry na NESie.
Zastanawia mnie, czy on ma z tego aż tak dobrą kasę i się po prostu do tego zmusza, czy to już jakiś wyższy poziom pasji czy też obsesji? ( ͡° ͜ʖ
Koleś prawie codziennie streamuje po 5 godzin jak ciśnie w gry na NESie.
Zastanawia mnie, czy on ma z tego aż tak dobrą kasę i się po prostu do tego zmusza, czy to już jakiś wyższy poziom pasji czy też obsesji? ( ͡° ͜ʖ
@ChelseaDagger: przecież TMR to żywa legenda speed runów,a jego matka była polką, wiec nawet coś tam po polsku ogarnia :)
Zastanawia mnie, czy on ma z tego aż tak dobrą kasę
@ChelseaDagger: Ziomek poświęcił chyba 3 lata by przejść wszystkie oficjalnie wydane tytuły na NES-a
Gdańsk
@ChelseaDagger: @JangoFett: Tak w gdańsku.
Ogrywam sobie gierki z Super Nintendo na telefonie. Zauważyłem, że grając przez bluetooth na padzie Xbox one mam lekki imput lag, co jest bardzo odczuwalne np grając w super metroid. Próbowałem grać na padzie z xbox360 połączonym przez kabel z telefonem i jest mega poprawa, tylko mało estetycznie to wygląda. Czy ktoś jeszcze odczuwa imput lag grając padem z Xbox one?
#xbox #xboxone #xbox360 #snes
#xbox #xboxone #xbox360 #snes
@wormwood89: Bluetooth zawsze wiąże się z dodatkowym lagiem, ale ten powinien być niewyczuwalny. Jakiego emulatora używasz? Może to on sobie z czymś nie radzi - ja tak miałem z którymś emulatorem GBA.
Generalnie do emulacji większości konsol polecam retroarch. Nieco "trudniej" się go konfiguruje, rekompensując to wieloma przydatnymi, ale rzadko spotykanymi opcjami(np. tylko w nim mi się input stacking w grach ze SNESa udało ogarnąć). No i achievmenty, jeśli lubisz
Generalnie do emulacji większości konsol polecam retroarch. Nieco "trudniej" się go konfiguruje, rekompensując to wieloma przydatnymi, ale rzadko spotykanymi opcjami(np. tylko w nim mi się input stacking w grach ze SNESa udało ogarnąć). No i achievmenty, jeśli lubisz
Nie wiem Czy karta dźwiękowa audigy 2 zs to już #retrogaming, ale spróbuję. Wiadomo że w tamtych czasach tor analogowy na dedykowanej karcie był znacznie lepszy niż integra (o ile w ogóle była jakaś integra), ale teraz interesuje mnie kwestia tego procesorka na tych kartach i tego całego EAX 4.0. Odpalam sobie jakąś gierkę, chodzę, strzelam i słysze te echa i pogłosy. Może mi ktoś powiedzieć czy w 2003
Jakie mini gry polecacie, do grania na części ekranu? Coś jak saper, mamba, dsj, pasjans, tylko ciekawsze :D A może macie jakąś stronkę z takimi gierkami?
#gry #grykomputerowe #retrogaming
#gry #grykomputerowe #retrogaming
- 1
- 1
@Dante27: dziena, mistrzostwo ta strona
- 2
Super Mario 64 w przeglądarce
https://froggi.es/mario/
#mario #supermario #nintendo #nintendoswitch #switch #nintendo64 #gry #retrogaming
https://froggi.es/mario/
#mario #supermario #nintendo #nintendoswitch #switch #nintendo64 #gry #retrogaming
#gry #retrogaming , trochę też #muzyka by Jesper Kyd
HORY SHIEEEEET! Freedom Fighters zostało wczoraj ponownie wydane i to na Steam, GOG i EPIC! A do tego jest na wyprzedaży -34% (czyli teraz cena to 35 złotych) wraz z epickim OST od Jesper Kyd! ヽ( ͠°෴ °)ノ
HORY SHIEEEEET! Freedom Fighters zostało wczoraj ponownie wydane i to na Steam, GOG i EPIC! A do tego jest na wyprzedaży -34% (czyli teraz cena to 35 złotych) wraz z epickim OST od Jesper Kyd! ヽ( ͠°෴ °)ノ

konto usunięte via Android
- 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@ChochlikLucek: męczyłem do porzygu na PS2 - zacny tytuł.
>> Duża podkładka pod mysz Super Mario << ceny od ~32 zł
Podane cena jest za podkładkę 70 cm na 30 cm na 2mm
Są też większe droższe aż do wymiarów 90 na 40 cm na 4mm
#aliexpress #prostozchin #supermario #podkladkapodmyszke #komputery #retrogaming
Podane cena jest za podkładkę 70 cm na 30 cm na 2mm
Są też większe droższe aż do wymiarów 90 na 40 cm na 4mm
#aliexpress #prostozchin #supermario #podkladkapodmyszke #komputery #retrogaming
źródło: comment_1600712186PITGB2cVRlAEo5vBLJGuEH.jpg
Pobierz- 1
@Felonious_Gru: Marian rządzi :).
Siema! Dzisiejsze dwa demka to Blood & Magic oraz Crusader: No regret. Blood & Magic to RTS dziejacy sie w swiecie Forgotten Realms, ale ktory nie wykorzystuje mechaniki AD&D - taka ciekawostka. Gra jest wciagajaca, grafika i grywalnosc niestety troche odstaja jesli porownamy ich do warcrafta II, ktory nawet dzisiaj jest bardzo grywalny, mimo wszystko sama gra mnie wciagnela na pare partyjek, musialem uzyc pelnej wersji do prezentacji gdyz wersja demo dostepna

Eh z jednej strony podoba mi się ta otoczka związana z retro jrpgami, a z drugiej jak próbuję w coś zagrać, to szybko się nudzi. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Próbowałem Chrono Trigger, Earthbound, FF7, ale kompletnie mnie nie wciągnęły.
Chciałbym się wciągnąć w jakiegoś jrpga na snes/psx na długie godziny, żeby się odciąć od świata. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#retrogaming #gry
Próbowałem Chrono Trigger, Earthbound, FF7, ale kompletnie mnie nie wciągnęły.
Chciałbym się wciągnąć w jakiegoś jrpga na snes/psx na długie godziny, żeby się odciąć od świata. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#retrogaming #gry
@ChelseaDagger j/w ewentualnie sprawdź Vagrant Story na psxa. Świetna gra
- 1
Komentarz usunięty przez moderatora
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@Kryspin013: zaraz przyjdzie ten oszolom i nazwie Cie piratem
- 1



















