Właśnie skończyłem pracę nad biblioteką pythonową social-auth-steemconnect dla social-auth (swoją drogą, polecam, bo mają integracje do prawie wszystkich sieci społecznościowych).

Biblioteczka ta, ma pozwala logować się do aplikacji, za pomocą konta w blockchainie Steem, tak jak FacebookConect.

Swoją drogą, przygotowałem coś podobnego 4 lata temu dla wykopu. Wówczas dostałem 18 plusów na mirko i się cieszyłem :)

Dzisiaj
noisy - Właśnie skończyłem pracę nad biblioteką pythonową social-auth-steemconnect dl...

źródło: comment_0vhfwyF8yhFc8lx3OGRu6YTQQqTpB62B.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@siteman: w mega skrócie, jest to social media na blockchainie. Co to daje w praktyce? ( ͡ ͜ʖ ͡)

- Blockchain jest jeden i nazywa się Steem, posiada on własny token o nazwie STEEM
- na tym blockchainie powstał steemit, jako pierwszy interfejs (działający jak block explorer), który w praktyce jednak jest platformą blogową :)
- dla przykładu kolega @tptak posiada tam bloga https://steemit.com/@breadcentric.
- blockchain steem jest
  • Odpowiedz
@BillyMenadzer: Większość ludzi pracujących jako programiści nie potrafi programować ani się nie rozwija zepełnie z biegiem czasu. Spokojnie, dla specjalistów zawsze będzie praca.
  • Odpowiedz
@dog_meat: Kiedyś były takie eksperymenty, ale to raczej nie jest jeden z nich z tego co zrozumiałem (a przynajmniej SK-CSIRT tego nie wysłało).

"SK-CSIRT identified malicious software libraries in the official Python package
repository, PyPI, posing as well known libraries. "
  • Odpowiedz
Za cholerę nie mogę zrobić w #python (2) mianowitej rzeczy. Kolejka wywołań funkcji w tle, która respektuje kolejność oczywiście. W Javie to zwyczajny SingleThreadExecutor a tutaj nie wiem nawet czego szukać.
#programowanie
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@StartupCribs: Niby w porządku, ale bardziej przypadła mi wcześniejsza wersja - moim zdaniem nowa mapka jest trochę mało czytelna, naprawdę ciężko połapać się połapać wśród ulic. Uważam, że pod tym względem wcześniej było lepiej. Co do nowego sposobu sortowania też mam kilka wątpliwości, w poprzedniej wersji strony chcąc znaleźć oferty np. z Reacta klikałem "Frontend" i po sprawie, odnajdywałem sobie to czego szukałem. Aktualnie muszę wejść pierw w zakładkę "JS"
  • Odpowiedz
Ktoś posiada kontro premium na codecademy.com? Interesują mnie kursy związane z pythonem. Jest sporo zadań które odblokowują się dopiero przy wersji pro. Czy warto wydać 20$? Ktoś posiada?
#naukaprogramowania #python
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@PiotrokeJ: w mojej opinii zwykłe konto na codecademy wystarczy na początek , mi wystarczyło (ewentualnie jak chcesz płatny kurs to często na udemy są promocje, jak trafisz to tam coś znajdziesz za ok 35 zł). później learn python the hard way or learning python i jazda!
  • Odpowiedz
#naukaprogramowania

Cześć, powoli nachodzi mnie myśl o przebranżowieniu się z klepacza raportów w Excelu ze znajomością SQL i lekko VBA na #programista15k . Który język programowania polecacie na początek #java #csharp #ruby #python . Z tego co się naczytałem te dwa ostatnie są przyjemne do nauki.

Plan jest aby zmienić pracę w ciągu 6-12 miesięcy na stanowisko juniora i rozwijać

Na początek

  • Jaca 27.3% (30)
  • Python 34.5% (38)
  • Ruby 12.7% (14)
  • C# 25.5% (28)

Oddanych głosów: 110

  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki , uczę się programowania w #python i chciałem wykupić kurs na #udemy właśnie do pythona. Nie wiem tylko czy fakt że kurs jest po angielsku nie będzie mi jakoś specjalnie utrudniał nauki. Co o tym myślicie ? Dodam że angielski znam dosyć dobrze.

#programowanie
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#generowanietekstu
Zabawa z lstm, machine learningiem, rekurencyjnymi sieciami neuronowymi oraz z tekstem paru czesci harrego pottera. Troszke przerazajace w jaka strone to idzie ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Siec uczyla sie od poczatku z literki na literke.

"- tak szept, tak na tak niej nie był nagle nie, jestem zaraził coś nie mam przydzień, w nam w tonem, cały albo ciepli w siebie pani miał ron, podczas nie sposód wystawieniła pani
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@DILERIUM: @benwatkins: Powiem tak. Nigdy nie robiłem nic w androidzie, na co dzień pracuje w javie w webie. Potrzebuję zrobić appkę z backiem w pythonie, ale na androida. Appka będzie w czasie rzeczywistym analizowała obrazy z kamery. To tak w uproszczeniu.
  • Odpowiedz
TL;DR

breakpoint()
This PEP proposes adding a new built-in function called breakpoint() which enters a Python debugger at the point of the call. Additionally, two new names are added to the sys module to make the debugger pluggable.
  • Odpowiedz
  • 1
@biwalencik: jakbys przeczytal tego PEP-a, to bys wiedzial, ze wlasnie NIE slowo kluczowe...

Wiedzialem, ze ktos to wytknie. Tak, to nowa funkcja wbudowana w bibliotekę standardową. Nie mialem jak edytowac, bylem za zasiegiem netu...

Dzięki Mirku za poprawke.
  • Odpowiedz
Mirki z #clang #c #cpp

Mialam kilka lat temu c++ na studiach i chcialabym sobie dzis troche odswierzyc. Na codzien pracuje w #csharp i #python . Polecilibyscie jakies materialy do najnowszych standardow? (najchetniej video ( ͡° ͜ʖ ͡°) )
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mireczki, stworzyłem małą wizualizację w #python pokazującą trasy samolotów lecących do WAW podczas burzy 29 czerwca. Chętnie przyjmę sugestie, jak można ją poprawić. Z zainteresowanymi podzielę się kodem :)

Niestety nie można dodać mp4 poprzez aparacik, więc zostawiam link.
Wizualizacja

#lotnictwo #ciekawostki
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bi-tek: Tło z mapą to pliki graficzne - połączenie map google'a z nałożonymi chmurami od IMGW. Dostałem je od portalu radar-opadów - tutaj. Z kolorami był duży problem, bo większość odpada ze względu na kolor chmur i map Google. Trochę niefortunne zestawienie.

@mus_tang: Włączanie i wyłączanie chmur to chyba już zabawa ponad moje siły, ale mogę w przyszłości spróbować. Cała instrukcja i pliki źródłowe są tutaj
  • Odpowiedz