Mikroby, potrzebuję kogoś ze skilem #python #django #webdev do zdalnej roboty po godzinach. Dlaczego po godzinach? Bo nie mogę zapewnić stałości zleceń. B2B lub umowa o dzieło.

Rozliczenia w formie dzieła właśnie - jest zadanie, które wyceniasz, robisz, oddajesz, zbierasz hajs. Dodatkowo oferuję swoje wsparcie.

Nie szukam seniora, bo może mnie na niego nie być stać. Chyba, że jesteś tani.

Więcej info na priv, poddajcie jakiegoś
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czwartek wjeżdża prasóweczka dla zabieganych Mirków-Python Dev'ów . ( ͡° ͜ʖ ͡°) #justjoinitoferty odc#96

poniedziałek - JavaScript, wtorek- PHP, środa - Java/Scala/C, czwartek - Python, piątek - Ruby/mobile, sobota -testing, niedziela - .NET/ DevOps

Na http://justjoin.it/ masz ponad pół tysiąca aktualnych ofert od prawie 300 firm, to daje największy wybór spośród branżowych job boardów w PL (pod względem ilości aktualnych ofert pracy dla programistów), który na dodatek
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki,
planuję przejście na macbooka i potrzebuję opinii ludzi, którzy na nim programują.
Programuję w Pythonie i zastanawiam się, czy np. wersja z 8 GB RAM (mam na myśli macbooka pro, 13' najnowszy model) wystarczy mi spokojnie do odpalenia wielu zakładek w przeglądarce, dwóch wirtualnych maszyn z ubuntu + z dwóch instancji pycharma.
#pytanie #python #programowanie #macbook #apple #osx
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

W nawiązaniu do tego wpisu. Padło na Python lub Ruby. Do Pythona ciągnie mnie to, że jest wszechstronny i nie ogranicza sie tylko do web devu, do Ruby ciągnie przez więcej ofert pracy i zarobki ale on akurat skupia sie w wysokiej mierze na webie, a ja sie w sumie tym za bardzo nie jaram :D(tak mi sie wydaje, moze zle do tego podszedlem czy cos). Pomożcie podjąć decyzje ziomeczky. I
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@updater: w rzeczywistości to nie przyznajesz się w pracy do znajomości czegokolwiek poza swoją specjalizacją :P Chyba, że chcesz się przebranżowić lub zostać koniem pociągowym. Chyba, że jesteś freelancerem i po prostu lubisz gmerać w różnych technologiach :) Prosta zasada: w pracy jesteś ekspertem od jednej technologii, w domu znasz ich tyle, ile sprawia Ci fun :)

W życiu bym nie wpisał do CV np. PHP mimo, że kiedyś (tak
  • Odpowiedz
@kasztanozord: miej wpisane w Linkedin Python (+ endorsowane). Dostawaj same oferty z Django ... :D

Python sie owszem przydaje w wiekszej ilosci zastosowan ale bije rubiego glownie dlatego ze zna go wiecej osob :) Jesli chcesz isc w webowke + tylko czasem cos sobie skrobnac to RoR jest o wiele przyjemniejszy w stawianiu/konfigurowaniu niz Django. No i nie ma wiecznego problemu python2 vs python3 (raczej w ruby wszyscy ida w
  • Odpowiedz
#programowanie na niedzielę, poszukuję dobrych materiałów pokazujących jak programować deklaratywnie zamiast imperatywnie, najlepiej w formie filmu - w końcu jest niedziela...( ͡~ ͜ʖ ͡°)

wzywam wszystkie języki ( ͡° ͜ʖ ͡° )*: [ #jezykc , #java, #javascript, #python, #ruby, #scala
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mktos: Co ja Ci będę gadał. Kiepsko jest się uczyć prawdziwego FP w językach które pozwalają Ci używać starych metod. Trzeba zmienić całkowicie sposób myślenia. Masz kilka opcji: Scala, Haskell, OCaml/F#, Scheme. Niektóre języki wspierają podzbiór cech FP - i to można później wykorzystać. Ze scali masz fajny kurs na courserze zrobiony przez autora języka, z FP z wykorzystaniem haskella jest kurs na edx też darmowy, z OCamla jest fajna
  • Odpowiedz
@OfensywnoOpresyjnyKorwinizmWAkcji: dobra zostawmy już programowanie funkcyjne, czy to ma sens czy nie w językach niefunkcyjnych to temat na dłuższą dyskusję. Natomiast programować deklaratywnie można w każdym języku choćby po to aby zwiększyć czytelność kodu...
  • Odpowiedz
Możecie polecić jakiś dobry kurs Pythona? Znam już parę języków, a Pythona chciałbym używać do wspomagania swojej pracy, tak więc fajnie gdyby ten kurs był w miarę zwięzły.
#python #programowanie
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Na czwartek wjeżdża prasówka dla Mirków-PHP'owców ( ͡° ͜ʖ ͡°) #justjoinitoferty odc#8

poniedziałek - JavaScript, wtorek- PHP, środa - Java/Scala/C, czwartek - Python, piątek -Ruby/ mobile, sobota -testing, niedziela -.NET/ DevOps

Na http://justjoin.it/ masz ponad pół tysiąca aktualnych ofert od prawie 300 firm, to daje największy wybór
StartupCribs - Na czwartek wjeżdża prasówka dla Mirków-PHP'owców ( ͡° ͜ʖ ͡°) #justjoi...

źródło: comment_KwxuU29Shfe9m4l5C97IY9RoCpAbK4WP.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#gis #geografia #katowice #slask #python

Mirki, Mirabelki!
Kojarzy ktoś firmę zajmującą się GIS-em w swojej pracy znajdującą się na terenie konurbacji górnośląskiej? Wujek google twierdzi, że nie ma tego zbyt wiele, oraz że firmy ogłaszające się jako geoinformatyczne to często po prostu sama geodezja...
Chciałbym zmienić pracę i w końcu zacząć robić to co naprawdę lubię i do czego się przygotowywałem.
Jeżeli czyta to potencjalny
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@omlette_du_fromage: obawiam się, że wiele tego nie będzie. Większość takich firm jest w Warszawie, jest też znana firma w Lublinie, ale na Śląsku słabo. W Urzędzie Marszałkowskim mają komórkę GIS jakby co. Medialab Katowice też coś szukał gisowca ostatnio na 12h tygodniowo ;)
  • Odpowiedz