@MilionoweMultikonto: pretensje kieruj do firmy chemicznej, że zatrudnia takich programistów. Te wszystkie przemysłowe branże zawsze dziadują na wynagrodzeniach. Bo hurrrr kto to słyszał żeby programista więcej zarabiał od brygadzisty xD
  • Odpowiedz
@groman43: myślę że film przedstawiający losowe instrukcje opierające się na bardziej skomplikowanym mikrokodzie i po prostu trwające więcej cykli procesora nic nie wnosi do pisania bardziej optymalnego kodu. jak ktoś zrozumie jak działa maszyna, jest w stanie w 5 minut znaleźć sobie podobne bardziej złożone instrukcje x86
  • Odpowiedz
  • 0
@polskie-k0rpo: Tutaj nie chodzi o odnalezienie konkretnych instrukcji, ale takie manipulowanie istniejącymi instrukcjami (na przykład poprzez użycie odpowiednich argumentów), żeby osiągnąć zamierzony cel.
  • Odpowiedz
Mam pytanie do programistów. Co wy tak codziennie programujecie? Przecież jest już tyle programów, że chyba każdy znajdzie coś dla siebie. Rozumiem że powstają jakieś nowe, ale biorąc pod uwagę liczbę programistów w Polsce, to co wy na codzień wytwarzacie? Wszyscy to samo robicie czy jak? Jaki to ma sens? Przykładowo, jak piekarz wytworzy więcej pieczywa, to więcej osób się naje. Jak programiści stworzą te same programy, to jaki to ma sens?
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Patryk4: wczoraj sobie zrobiłem program do zarządzania domem gdzie mam wszystkie moje urządzenia z informacjami kiedy mają mieć jakieś czynności konserwacyjne w stylu wymiany filtrów i linki gdzie je ostatnio kupiłem, informacje są wysyłane do kalendarza, jak termin minie to do todolisty, przy każdym urządzeniu mam link do PDF z instrukcją jak i kontakt do sprzedawcy w razie problemów. samych czynności mam już dodanych 87, przy czym wiele składa się
  • Odpowiedz
#programista15k #korposwiat #b2b #programowanie #programista25k #pasjonat15k #pracait

Dostałem ofertę pracy, pierwszy raz mam styczność z B2B. Już na pierwszy rzut oka niektóre punkty z umowy wyglądają bardzo źle. Możecie powiedzieć co jest normalne i akceptowalne, co nieakceptowalne, a co mocno naciągnięte?

Darmowy zakaz konkurencji (12 miesięcy po umowie) – Mam zakaz pracy u klienta końcowego przez rok po zakończeniu współpracy,
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Możecie powiedzieć co jest normalne i akceptowalne, co nieakceptowalne, a co mocno naciągnięte?


@izimen: ty tak poważnie? Bo przy b2b nie jesteś pracownikiem (człowiekiem) chronionym kodeksem pracy, tylko firmą, więc sobie radź panie firma, decyduj samodzielnie co podpisujesz i jak mocno dasz sobie wejść na głowę.
  • Odpowiedz
Uwielbiam proprietary build systemy - można znaleźć w nich wszystko! Perl? Ależ oczywiście! Java? Czemu nie! Python? Bardzo proszę.

Coś nie działa...
1) Pierwsza godzina => wyłupaj logi
2) Druga godzina => Znajdź odpowiedni skrypt w Pythonie
3) W międzyczasie zacznij walczyć z myślami samobójczymi w twojej głowie
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

AI zastąpi programistów xD
Dobra, muszę się wygadać bo właśnie zmarnowałem dzień na testowanie AI i mam już dosyć tego hype'u że "programiści skończeni, AI wszystko ogarnie".

Kontekst: mamy stary monolit, jakieś 400k linii kodu + 200k linii testów (pokrycie ~70%, więc jak na polskie IT całkiem ok). Do tego klient w React, kolejne 50k linii. W środku siedzi jeden piękny problem architektoniczny, który jacyś bootcampowcy w 2015 wprowadzili, bo nie rozumieli podstaw aplikacji
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@GooPae: "Perfekcyjny bezbłędny kod" xD No to oświeć mnie mistrzu, czego nie wiem? Plik .md z kontekstem i architekturą - mam. Plan kroków rozpisany - jest. Prompt pisało 3 seniorów - tak. Rozbicie na dużo mniejsze taski - próbowaliśmy. Multiple agents z podziałem odpowiedzialności - było. Iteracyjne podejście z review po każdym uzysku - robiliśmy. RAG z naszą wew. dokumentacją - podpięty. Co jeszcze powinienem zrobić, kadzidełko zapalić i mantrę
Whiskeyjack29 - @GooPae: "Perfekcyjny bezbłędny kod" xD No to oświeć mnie mistrzu, cz...

źródło: 8e702fd7463261eddc2e2945035b4d9ff7bc6b0a5620afd528597d890f9bbb5d

Pobierz
  • Odpowiedz
@Whiskeyjack29: Żeś wpierdzielił cały projekt z promptem "e pozmieniaj mi" i wielce zdziwony. Po drugie samo to, że macie monolit przy 400k linijkach napisany przez stażystów mówi wszystko. Masz taski z jirki w tym swoim kołchozie? To zrób jak należy i zobaczysz, że AI będzie leciało jak maszyna i dowoziło ficzer za ficzerem, bezbłędnie 100% test coverage z poprawną modularną architekturą, wiem bo sam tak robie, z rok już samemu
  • Odpowiedz
Kiedyś to było. Lata 2013-2019

Firma programistyczna to był budynek gdzieś na Mokotowie, Służewcu, w Mordorze. Taka modernistyczna bryła – dużo szkła, elementy drewna, biały tynk. Prosty, elegancki napis przy wejściu, minimalistyczne logo. Styl "wytwarzamy technologie przyszłości".

W środku? Recepcja, sale konferencyjne z whiteboardami, a programiści mieli swoje biura albo co najmniej sensowne boksy. Nie open space gdzie słyszysz jak kolega 3 rzędy dalej je marchewkę.
Zarobki? Senior z 12-15k netto na UoP. Na
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@chaddeveloper: e tam, w 2023 faktycznie byla p---a fest, ale jako fullstackowy crudziarz webowy (react/node/aws) dostałem w przeciągu miesiąca po rozmowach 3 oferty na stole za dobre siano, a byłem bardzo sparaliżowany przez wykopkowe p---------e że do końca życia będę już bezrobotny
  • Odpowiedz
@Whiskeyjack29 jeśli mój zespół składa się z samych technicznych osób, tj. managerowie i scrum master są też techniczni (kiedyś byli na mojej pozycji i awansowali wewnątrz firmy), czy dalej opłaca się dużo p-------c? Bo ja ogółem odbieram osoby, które zbyt dużo p------a, jako nieprofesjonalne. Często ci, co najmniej robią, najwięcej p------a na daily, ale może to moje odczucie
  • Odpowiedz
@Mirste: W moim doświadczeniu team leader ma najczęściej w------e lub sam jest nieogarem i nigdy nikogo nie broni. Obecnie pracuje w firmie i mam ogarniętego mocno technicznego TL który do tego ma pozycje i tłumaczy małpom z biznesu jak świat wygląda a oni to muszą zaakceptować. Oby czasy nietechnicznych jak najszybciej zniknęły bo mam koszmary z pracy w takich miejscach…
  • Odpowiedz
  • 2
@slgdfhsdhjfbs: ciężko przejść system design skoro to robota dla architekta, a typowy senior klepie w projekcie CRUDa a nie robi architekturę, ten system design jest z czapy zawsze

W dodatku co jak projekt zakłada użycie bazy grafowej a ty nigdy nie robiłeś w grafowej? Masz znać przed rozmową vendora każdej bazy danych, wszystkie pros/cons xD

TO tak jakbyś się zatrudniał do sklepu z obuwiem i musiał wymienić każdą markę oraz
  • Odpowiedz