Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jeśli ja zarabiam ok. 9 000zł - 11 000zł miesięcznie (zależnie od miesięca), a żona 2300zł to jak powinniśmy dzielić się obowiązkami domowymi? Wg żony pół na pół, bo oboje pracujemy po 8h tylko ze mi się to nie kalkuluje, bo mam wymagającą pracę, a ona pracuje na recepcji i nie ma po prostu tyle obowiązków co ja. A już na pewno nie ma tyle stresu, sama mówi że pół dnia siedzi na insta, fb itd.
Powiedziałem jej, że możemy się dzielić po pół obowiązkami, ale ona musi zmienić pracę. Ma wykształcenie wyższe, już pracowała w korpo za dużo większe pieniądze, ale jej tam nie pasowało, bo niby nie dawała sobie rady. Dlatego przeszła na tę recepcję, ale jak ona ma w c---a walić, a ja mam z---------ć na nasze życie to mi się to nie kalkuluje.
Dodam, że mamy wspólny budżet, co oboje wypracujemy to wszystko jest nasze, nikt nie ma "swojej" kasy.

#zwiazki #pracedomowe #pracbaza #rozowepaski #niebieskiepaski

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60f06bcc91a69a000ab96005
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 44
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AnonimoweMirkoWyznania: Jak najbardziej nie popieram wyliczania z kalkulatorem w ręku w małżeństwie, aczkolwiek też żona ewidentnie idzie na łatwiznę i zamiast rozwoju wybrała krok wstecz po najmniejszej linii oporu. Pewnie gdyby miała sama się utrzymać, nie byłaby taka chętna na pracę za minimalną, ale pozwoliłeś jej na układ, kiedy może. A kto nie chciałby mieć lajtowej pozycji bez stresu? Może lepiej szukać sposobu, jak zmotywować ją w inny sposób niż
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania ale to musi być straszne jak poważnie ktoś w małżeństwie tak wszystko wylicza


@Rruuddaa: latwo sie mowi jak sie jest po tej stronie czerpiacej korzysci

Może lepiej szukać sposobu, jak zmotywować ją w inny sposób niż szantażem do zmiany pracy na jakąś
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: gosciu prosta piłka jak zona taki cwaniak i obowiazkami pol na pol sie dzielic chce to powiedz ze rachunki tez pol na pol i wszytskie wydatki tez + wycieczki oplacacie wspolnie
szybko jej rura zmięknie i nie bedzie chciala rownosci ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
ale to musi być straszne jak poważnie ktoś w małżeństwie tak wszystko wylicza


@Rruuddaa: niech zgadne ty w zwiazku jestes ta osoba ktora zarabia mniej? ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz