Sąd uchylił zakaz marszu ku czci Burego w Hajnówce. Zgodnie z przewidywaniami, acz nie mam przekonania, że uzasadnienie "każdemu wolno urządzać wiece nienawiści wobec jakiejś grupy etnicznej, bo jest wolność zgromadzeń" (parafrazuję, ale niewiele) jest konstytucyjnie prawidłowe.

http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2019-02-18/sad-uchylil-zakaz-organizacji-marszu-narodowcow-w-hajnowce/

Przysługuje apelacja, ale ta obrzydliwość, jaką jest marsz czczący mordercę na grobach ofiar i w miejscu, gdzie mieszkają ich rodziny się najprawdopodobniej odbędzie. Bedzie też kontrmanifestacja.

#buryniejestbohaterem #podlasie #hajnowka
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Skąd wiesz że za parę lat ktoś nie będzie chciał ciebie zakazać?


@Matan_Jagiz: "Mnie" już chcieli zakazać. Ustawę o zgromadzeniach w tym celu zmienili.

Jeśli nie rozumiesz ohydy moralnej tego marszu - trudno.
  • Odpowiedz
  • 2
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach