via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@darek-jg: i poza tymi co do pracy jeżdżą i wybrali sobie Intercity jako podmiejską kolejkę xD czyli jakiś Żyrardów czy coś w tym stylu.
  • Odpowiedz
Remont Ryszarda - naszego zabytkowego parowozu

Symbolem prawdziwej starej kolei jest parowóz - czymże jest historyczna kolej bez niego? Dlatego pracujemy nad tym by przywrócić do ruchu nasz parowóz typu "Ryś" (choć my, z racji jego wieku, nazywamy go z szacunkiem: Ryszard). Ryszard został już częściowo naprawiony przez swojego poprzedniego właściciela, jednak wciąż trzeba sporo pracy i pieniędzy by znów mógł samodzielnie wyruszyć na szlak.

Prócz Ryszarda także inne sędziwe lokomotywy i wagony czekają
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zauwazyłem ostatnio (a niewiele mam do czynienia z EU07), że niskie siódemki mają kontrolkę "czynne SHP" na pulpicie, zasilacz oraz zespół N/O w kab B za maszynistą.
#pociagi
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@LRF1000W: Zasilacz + zespół N/O montowali w kabinie na ścianie za maszynistą (4E), albo nad drzwiami do korytarza na półeczce (na 303E), ale w czasie różnych modernizacji, żeby nie "bzyczało" w kabinie to przenosili do korytarza też na ścianę za maszynistą.
  • Odpowiedz
Cześć Mirki i Mirabelki, wiecie może jaka jest różnica między pierwszą a drugą klasą w pociągu TLK? Szykuje mi się dość długa podróż i średnio mi się widzi długie siedzenie w zatłoczonym wagonie (szczególnie przy koronie). Opłaca się dopłacić do pierwszej klasy?
#pkp #pociagi #podroze #podrozujzwykopem
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Warzywo: @Myrdin: tak ogólnie różnica jest taka w TLK że w drugiej klasie są przedziały 8 osobowe, w 1 klasie 6 osobowe i masz więcej miejsca na nogi. W obydwu klasach nie ma klimatyzacji ani gniazdek z prądem. Często jako druga klasa jeżdżą też wagony 1 klasy. To warto zobaczyć zestawienie pociągu na stronie wagonweb czy są takie zdeklasowane jedynki i kupić sobie miejsce w takim wagonie.
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@RogaleTV: teoretycznie powinien być ważny cały przejazd, praktycznie mówi się, że już był sprawdzany jeżeli podejrdzie do Ciebie jeszcze raz xD, pytanie ile Ci brakuje tej ważności. No i zawsze możesz zwrócić bilet.
  • Odpowiedz