via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Wczoraj wieczorem jak wychodziłem z bloku u----ł mnie #pies somsiadów. Miałem to olać. Akurat jechałem na #szczecin i jak już załatwiłem swoje sprawy to podjechałem na SOR na Unii. Spodziewałem się tam oblężonej twierdzy, testów z soli fizjologicznej, a oprócz mnie było parę osób. Niektórzy lekarze nawet bez maseczek. Jak półtora roku temu złamałem rękę to było więcej ludzi.

Jako że pies normalnych ludzi, a nie jakiejś patologii
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Harry_Callahan:

Szansa że pies ma wściekliznę jest bardzo niewielka, jeśli nie toczył piany z pyska to na pewno nie miał, może po prostu ciebie nie lubi? Druga rzecz że za takie puszczanie potencjalnie groźnego zwierzaka luzem to powinna być lepa na ryj, a teraz to nawet jakieś srogie mandaty uchwalili podobno. Więc sąsiad niech sią cieszy jak zostawisz sprawę bez dalszego biegu.
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#psy #pies #afera
Odnośnie tego znaleziska (i wielu innych podobnych): https://www.wykop.pl/link/6063565/panie-prosze-sie-nie-bac-piesek-nie-gryzie-przeciez-to-mila-rasa-lodz/

Przydałaby się jakaś strona z mapą, na której ludzie zgłaszaliby obserwacje przedstawicieli najgroźniejszych ras psów (lokalizacja + np. zdjęcie psa).

Według polskiego prawa najagresywniejsze psy to m.in.:
T.....n - #psy #pies #afera
Odnośnie tego znaleziska (i wielu innych podobnych): htt...

źródło: comment_1618734639W1LsLbIAAUKKb57G02O14f.jpg

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@Trolljegeren: a ile jeszcze tragedii musi się wydarzyć, żeby wykopki zrozumiały, że to wina wlasciciela, a nie psa? Pies z natury pokazuje swoją dominację, a że wlasciciel jest idiota i prowadzi w mieście takiego psa na luźnej lince to nic dziwnego, że taki był finał. U mnie na osiedlu lata luzem Cane Corso i wlasciciel nie widzi w tym problemu. Dopóki jest szczeniakiem problemu nie ma, ale predzej czy później
  • Odpowiedz
a ile jeszcze tragedii musi się wydarzyć, żeby wykopki zrozumiały, że to wina wlasciciela, a nie psa?


@lemansblue: ... to czemu po każdej masowej strzelaninie jest dyskusja o zakazywaniu posiadania broni a nie leczeniu psychopatów? ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
Sluchajcie, co zrobic jak pies nie chce sie zaszczepic? Mam owczarka niemieckiego dlugowlosego wazacego z 50 kg i nie daje sobie zalozyc kaganca, a jak widzi weterynarza to az sie pieni.

#pies #weterynaria
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@matra niestety nawet mimo tabliczek informujących o psach wlasciciel dostanie po dupie. Nawet jesli gość by przeskoczył ogrodzenie to dziala podobnie. Pewnie można liczyć na okoliczności łagodzące skoro typ wtargnął ale na pewno nie skonczy sie na niczym
@Turbonekro
  • Odpowiedz
Mircy bardzo proszę o parę plusików dla Damy na pocieszenie, bo ma ciężkie zatrucie i źle z nią, wczoraj kilka razy jechałem z nią do weta na zastrzyki i kroplówki, dzisiaj jedziemy znowu, a bez niej to nie wiem jaki będę miał sens życia. Niby młody pies (około dwóch lat, dokładnie nie wiem, bo znaleziona przywiązana w lesie jako szczeniak) i wet twierdzi, że powinno być wszystko ok, ale i tak się
Sigismund_Dijkstra - Mircy bardzo proszę o parę plusików dla Damy na pocieszenie, bo ...

źródło: comment_16185463019Mu5HWIeyn00O4dOdBTf0o.jpg

Pobierz
  • 112
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Rok temu pytałam skąd czerpać wiedzę o kotach, dzisiaj dla odmiany przychodzę z pytaniem skąd czerpać wiedzę o psach? Polecicie jakieś książki, kanały na YouTube albo grupy na Facebooku, gdzie osoba, która nigdy nie miała psa będzie mogła dowiedzieć się jak najwięcej rzeczy na temat wychowywania psiaka, żywienia itd.? #psy #pies
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@gesslerowaa: wszystko zależy od tego jakie tematy Cię interesują. Jak chcesz wiedzieć jak nauczyć psa jakichś najprostszych spraw i ogarnąć co to w ogóle jest pies czego potrzebuje, to te ogólnodostępne wyżej wspomniane są spoko. Potem im dalej w las tym trudniej, a schody zazwyczaj zaczynają się kiedy nie chcemy mówić 'on tak ma', a zrozumieć dlaczego tak ma i co z tym zrobić.
Grupy tak polecam jak odradzam, jak
  • Odpowiedz
#owczarekniemiecki #pies #psy #owczarek
TL;DR - pytam czy trzymanie psa w budzie w zimę jest spoko?

Mirasy, posiadałem psa od małego dziecka. Zawsze w rodzinie był pies. Rok temu gdy pochowałem mojego 12 letniego owczarka niemieckiego, stwierdziłem że nie będę już kochał żadnego pieska tak jak tego i po prostu nie chciałem kolejnego.

Z tym, że teraz przeprowadzam się w super miejsce... będę miał mały domek
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@LZBNZ: duże pole dla dwóch dużych psów to jest coś wspaniałego, warunki o niebo lepsze niż duże mieszkanie w bloku - ciężko zaprzeczyć, zawsze lepiej ogród mieć niż nie mieć. Problemem jest tylko brak zrozumienia psich potrzeb i kompletnie nieodpowiedni dobór rasy.
Dlaczego ON? Bo już kiedyś miałeś? Miałeś psa, który ma wysoką potrzebę bliskiego kontaktu z opiekunem, skłonny do histerii, wymagający zmęczenia fizycznego i przede wszystkim umysłowego. Miałeś go
  • Odpowiedz
boję się że źle będą znosiły zimę.


@LZBNZ: niekoniecznie, zależy co weźmiesz, niemniej wybór psa ze schroniska musi być bardzo przemyślany, zwłaszcza jeśli chciałbyś mieć psa, z którym kontakt zimą będzie ograniczony - czy znalezienie psa w typie stróżującego molosa będzie łatwe - nie mam pojęcia.
Jedyne psy, jakie widuję cały rok poza domem to podhalany, kaukazy i owczarki środkowoazjatyckie, ale to też nie są łatwe psy, coś za coś.
  • Odpowiedz