Wpis z mikrobloga

@tldrBot: odnośnie samej stawki przekalkuluj odpowiednio i weź pod uwagę jak sytuacja wygląda jeśli chodzi o dni wolne w ciągu roku oraz ewentualnie jak wyglądają nadgodziny oraz chorobowe. Pamiętaj, że czego nie uwzględnisz w umowie to nie dostaniesz.
  • Odpowiedz
@tldrBot: Znajdź dobrą księgowa, która załatwi wszystko za Ciebie. Nie oszczędzaj. Siedząc nad tymi papierami stracisz więcej czasu i nerwów niż to warte.

Znajomy miał infakt. Przez 2 lata zachwalał a później coś im sie tam spieprzyło i zdarzyło się nawet, że wysłali rozliczenie US, 19 dnia miesiąca o godzinie 17. 2 razy takie numery miał - znalazł sobie księgową. Jeszcze powstał jakiś problem z rozwiązaniem tej ich umowy.

Co do
  • Odpowiedz
@tldrBot: Pamiętaj, żeby dogadać się z pracodawcą w kwestii urlopu i L4. Niektórzy wliczają płatny urlop, inni nie. Jeśli wliczają, to w umowie tego nie będziesz miał, tylko będzie na zaufanie. Ostatnio częściej spotykam się z nie wliczaniem urlopów, czyli jak bierzesz, to bezpłatny i wystawiasz potem niższą fakturę.

Zwróć jeszcze uwagę na zapisy dotyczące jakichś kar itp. Niektóre firmy próbują przemycić absurdalne zapisy z różnymi karami za rozpowszechnienie danych czy
  • Odpowiedz
@zakopiak: w rozliczanie samemu nie zamierzam się bawić - wychodzę z założenia, że kształcę się jako programista i szkoda czasu na wykonywanie czyjejś pracy jeśli koszt to tylko 100-200zł / miesiąc a dużo większy spokój ducha.

dzięki!
  • Odpowiedz
@zakopiak: @ptasigryp: @kaervek: jeszcze jedno pytanie: urlop to jedno a jak wynika w takiej sytuacji sprawa z świętami (dnami ustawowo wolnymi od pracy jak np. nowy rok, trzech króli, trzeciego maja itp. itd.)? Też należy to zawrzeć w kontrakcei?
  • Odpowiedz
@tldrBot: Ja nic nie mam o tym w kontrakcie. ¯\_(ツ)_/¯ Ale ja mam L4 i urlop płatny (którego oczywiście też nie ma w kontrakcie), więc przy tym dni ustawowo wolne są drobnym szczegółem ;-)
  • Odpowiedz