#php #dev #praca

Hej mirki phpowcy, mam pytanko jak wyglada rozmowa o prace na stanowisko web dev php, o co pytaja, co trzeba rozwiazac itd.

Cale zycie pracuje na swojej dzialalnosci ale juz mi sie nie chce bo stanalem w miejscu.

Zero
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 3
@lisgone w korpo w wiekszosci to jakies gownoapki dla bankow czy telekomow i tym podobych. Zero inwencji, zero pola do popisu :D najlepiej to samemu cos wymyslic i odpalic, jak kolega wyzej wspomnial - dobry startup nie jest zły
  • Odpowiedz
  • 2
Drogie mirki z #warszawa, #lodz i okolice nie chcielibyście zatrudnić może mireczka, który chciałby into #programowanie (chodzi głównie o doświadczenie, mogłoby to nawet być coś w rodzaju bezpłatnego stażu)? Za tydzień będę mieć 20 lat. Znam składnię #cpp, #java, obiektówkę. Pisałem troszkę w JavaFX, próbowałem swoich sił w springu. Od biedy również napiszę coś w #php (prosty
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, Mirabelki i reszta #programista15k .

Od czego zacząć ?
Dobrze sobie radzę into komputery (uogólniając) ( ͡º ͜ʖ͡º) nawet Linux okazał się nie taki straszny... Podsumowując - radzę sobie z wpisaniem kilku poleceń do terminala.

Chciałbym zacząć poznawać jakiś język programowania, ale każdy internetowy poradnik ma odmiennie zdanie odnośnie tego
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Arthaniel: Generalnie to się zastanów co chcesz robić, strony internetowe? Aplikacje mobilne? Chcesz pracować w korpo czy na własną rękę? Język się dobiera do oczekiwań.
  • Odpowiedz
PrestaShop vs Magento 2
Z tego co przeczytałem to Magento 2 oferuje więcej, ale co za tym idzie ma większe wymagania.

Które rozwiązanie nadaje się do jakich przedsięwzięć? ( chodzi o rozmiar sklepu )
Jak wygląda sprawa na rynku pracy?
Którą platformę warto wybrać?
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@idiot bo Magento można albo polubić albo znienawidzić ;). A teraz to jest jeszcze gorzej z Magento 2, zrozumieć to cholerstwo jest trudno, xmle, KnockoutJS, RequireJS i to jak je połączyli sprawiają, że próg wejścia jest dość wysoki. Natomiast osobiście uważam że warto. Magento 2 to system który nadaje się do poważnych zastosowań biznesowych będący jednocześnie dostępnym dla mniejszych firm. Nie trzeba inwestować w Hybrisa, czy inne rozwiązanie typowo Enterprise, można
  • Odpowiedz
Czołem Mirki i Mirabelki! kilka zmian #zmiany #lamiacawiadomosc

Wypadałoby napisać #helloworld - także prasówki z ofertami pracy ze #startupcribs lądować będą właśnie tutaj. Natomiast tam postaram się wrócić ze standardowym formatem - prasówek startupowych.

Natomiast prasówki z ofertami pracy #justjoinitoferty lecą konkretnie w to oto miejsce, specjalnie przeznaczone dla tematu #justjoinit :

pon-
justjoin_it - Czołem Mirki i Mirabelki! kilka zmian #zmiany #łamiącawiadomość

Wypa...

źródło: comment_48co80AziI39kpHGcdJcuKjrVU51lkzx.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@DoomsDayHellno: Nikt do studiowania nie zmusza. Nie wiem czemu ludzie chodzą na te uczelnie jak za karę. Jeżeli interesują Cię inne rzeczy niż zawiera program nauczania to po co się męczyć? Każdy język jest inny, nie zmienia to faktu, że ogólne zasady programowania są takie same.
  • Odpowiedz
@qwelukasz: Chcesz mi powiedzieć, że jak pisałeś kontrollery, formularze, widoki, security, serwisy itp w SF2/SF3 nie zrobisz tego w SF4? Po wejściu SF4, zapoznałem się tylko z procesem instalacji, wszystkie wymienione rzeczy zrobiłem sam dla rozgrzewki, opierając się na wiedzy zdobytej głównej z SF2 i jednym projekcie w SF3. Później oczywiście poczytałem sobie o zmianach. Ale na początku nic mnie zaskoczyło. A to że sobie pozmieniali nazwy katalogów czy nazwy
  • Odpowiedz
Mirki, korzystaliście z jakiejś chmury z IDE dla #php? Polecacie coś? Odpalenie tych apachów i innych gównów lokalnie na macu to jakiś dramat
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

tag #mecz tak aktywny że aż #wykop padł xd ach ten #php znaczy da się napisać aplikację w #php która obsłuży takie obciążenie ale w oparciu o react-php/swoole
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jazmojegopokoju: On nie działa ani "na niej", ani "pod nią" - PHP działa na serwerze, a wynik wysyła do przeglądarki. Pytanie o symulację jest mało precyzyjne. Można za pomocą PHP np. otworzyć dany URL i pobrać jego zawartość, ale pewnie pytasz o coś innego.
  • Odpowiedz
Szanowni państwo z #php albo może bardziej #devops :) Chciałbym monitorować aplikacje na serwerze, aby wykrywać jakieś anomalia (np nagły wzrost CPU, liczby requestów, zużycia ramu przez aplikacje). Aplikacje napisane w phpie i nodejs, w php aplikacje normalnie www + daemony, w nodejs aplikacje zarówno z interfejsem http jak i bez. Czy jest narzędzie, które pozbiera mi podstawowe informacje i przedstawi graficznie tak, abym mógł porównywać (czy np
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hej mircy z #programista15k #programowanie, chcialbym bardzo wyjechac do Szwajcarii i pracowac jako programista #webdev, glownie backend #php itp oraz frontend (tutaj bez angulara czy reacta raczej poziom sredni). Czy trudno bedzie znalezc prace, jesli znam angielski, ale juz nie znam niemieckiego? Czy w ogole sie oplaca (nie chodzi mi o same pieniadze)? Mam 3 lata doswiadczenia w firmach i kilka lat
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam problem z nauką Symfony3 i obsługą baz danych.

Kiedy w plikach twig sięgam po rekord z bazy to wszystko jest ok do momentu gdy chcę skorzystać z kolumny o typie "date" np {{cos.created_date}} to strona wyrzuca błąd 500.

W kontrolerze po bazy danych sięgam tym zapytaniem
$entityManager=$this->getDoctrine()->getManager();
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Meteor100: I włącz sobie ten debuger zobaczyłbyś wtedy błąd w stylu
"Unable convert object of type \DateTime to to string" który już coś mówi.
  • Odpowiedz
@Moris299: jak na początki OOP całkiem spoko. Zdecydowanie wszystkie (aktualne) PSRy, które definiują wygląd kodu i jego porządek - od takich drobnostek jak zapis nazw klas i funkcji po ciekawostki typu autoloader. Pomyśl też o komentarzach PHPDoc.
  • Odpowiedz
Maurycy,

https://www.php-fig.org/psr/psr-2/ - na początek
Nie trzymaj żadnych api kluczy w pliku .txt, bo taki plik jest zwykle dostępny na serwerze po prostu po url i wyświetli całą zawartość każdemu chętnemu. Zresztą narzucanie gdzie ktoś ma trzymać api klucz jest bez sensu.
Żadnych define, globalnych zmiennych itd. zresztą są one tutaj zbędne, ktoś żeby zcustomizować Twoją klasę musi ją skopiować i zmienić wartość w define.
Po to robisz klasę żeby ktoś mógł jej użyć tak:
  • Odpowiedz
Szukam jakiegoś użytecznego narzędzia dzięki któremu w #php będę mógł wyliczyć jaki jest dystans z punktu a do punktu b ale nie w linii prostej a idąc ścieżkami/jadąc drogami
#webdev
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@init1: może na początek spróbuj zapoznać się z jakimś microframeworkiem typu Slim lub Silex (ten drugi jest okrojoną wersją Symfony)? Mają obszerną i bardzo jasną dokumentację. Nauczysz się tam routingu, porządkowania kiodu, pracy z assetami i templatami :)
  • Odpowiedz