Drogie mirki z #warszawa, #lodz i okolice nie chcielibyście zatrudnić może mireczka, który chciałby into #programowanie (chodzi głównie o doświadczenie, mogłoby to nawet być coś w rodzaju bezpłatnego stażu)? Za tydzień będę mieć 20 lat. Znam składnię #cpp, #java, obiektówkę. Pisałem troszkę w JavaFX, próbowałem swoich sił w springu. Od biedy również napiszę coś w #php (prosty
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
konto usunięte via Android
- 1
@TMBRK Ericsson, Accenture.
@TMBRK: jakbyś to napisał tydzień wcześniej... rzuć mi CV na PW to jutro oddam w dobre ręce :)
Mirki, Mirabelki i reszta #programista15k .
Od czego zacząć ?
Dobrze sobie radzę into komputery (uogólniając) ( ͡º ͜ʖ͡º) nawet Linux okazał się nie taki straszny... Podsumowując - radzę sobie z wpisaniem kilku poleceń do terminala.
Chciałbym zacząć poznawać jakiś język programowania, ale każdy internetowy poradnik ma odmiennie zdanie odnośnie tego
Od czego zacząć ?
Dobrze sobie radzę into komputery (uogólniając) ( ͡º ͜ʖ͡º) nawet Linux okazał się nie taki straszny... Podsumowując - radzę sobie z wpisaniem kilku poleceń do terminala.
Chciałbym zacząć poznawać jakiś język programowania, ale każdy internetowy poradnik ma odmiennie zdanie odnośnie tego
- 9
@Arthaniel: Generalnie to się zastanów co chcesz robić, strony internetowe? Aplikacje mobilne? Chcesz pracować w korpo czy na własną rękę? Język się dobiera do oczekiwań.
- 5
python, ror, PHP
@qwelukasz: niby tak, ale ciężko mi jakoś zaufać ludziom, którzy nie odróżniają frameworka od języka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
PrestaShop vs Magento 2
Z tego co przeczytałem to Magento 2 oferuje więcej, ale co za tym idzie ma większe wymagania.
Które rozwiązanie nadaje się do jakich przedsięwzięć? ( chodzi o rozmiar sklepu )
Jak wygląda sprawa na rynku pracy?
Którą platformę warto wybrać?
Z tego co przeczytałem to Magento 2 oferuje więcej, ale co za tym idzie ma większe wymagania.
Które rozwiązanie nadaje się do jakich przedsięwzięć? ( chodzi o rozmiar sklepu )
Jak wygląda sprawa na rynku pracy?
Którą platformę warto wybrać?
@JewelOfTheNile w życiu nie pchaj się w pisanie własnych systemów e-commerce - chyba że masz lata doświadczeń, grupę doświadczonych programistów i wiesz co robisz ;)
@idiot bo Magento można albo polubić albo znienawidzić ;). A teraz to jest jeszcze gorzej z Magento 2, zrozumieć to cholerstwo jest trudno, xmle, KnockoutJS, RequireJS i to jak je połączyli sprawiają, że próg wejścia jest dość wysoki. Natomiast osobiście uważam że warto. Magento 2 to system który nadaje się do poważnych zastosowań biznesowych będący jednocześnie dostępnym dla mniejszych firm. Nie trzeba inwestować w Hybrisa, czy inne rozwiązanie typowo Enterprise, można
Czołem Mirki i Mirabelki! kilka zmian #zmiany #lamiacawiadomosc
Wypadałoby napisać #helloworld - także prasówki z ofertami pracy ze #startupcribs lądować będą właśnie tutaj. Natomiast tam postaram się wrócić ze standardowym formatem - prasówek startupowych.
Natomiast prasówki z ofertami pracy #justjoinitoferty lecą konkretnie w to oto miejsce, specjalnie przeznaczone dla tematu #justjoinit :
pon-
Wypadałoby napisać #helloworld - także prasówki z ofertami pracy ze #startupcribs lądować będą właśnie tutaj. Natomiast tam postaram się wrócić ze standardowym formatem - prasówek startupowych.
Natomiast prasówki z ofertami pracy #justjoinitoferty lecą konkretnie w to oto miejsce, specjalnie przeznaczone dla tematu #justjoinit :
pon-
źródło: comment_48co80AziI39kpHGcdJcuKjrVU51lkzx.jpg
PobierzKomentarz usunięty przez moderatora
@justjoin_it czytałem blog justgeek.it i wszystko super poza... wyglądem. Przypomina tanie zaplecze ;)
- 1
Ma ktoś pomysł jak przesłać dane postem do tej strony https://ppuslugi.mf.gov.pl/_/ (zakładka sprawdź podmiot w VAT) skoro ten formularz ładuje się dopiero po kliknięciu w ta zakładke? Chce sprawdzac podmioty zdalnie przez curl
#php #programowanie #webdev
#php #programowanie #webdev
i na co te studia kurde człowiek chce sobie porobić cokolwiek w #webdev a projekty na zaliczenie #cpp i #csharp.
Jak nie umiem c# to będę kiepski w #php czy co?
#naukaprogramowania #gorzkiezale
Jak nie umiem c# to będę kiepski w #php czy co?
#naukaprogramowania #gorzkiezale
- 10
@DoomsDayHellno: Nikt do studiowania nie zmusza. Nie wiem czemu ludzie chodzą na te uczelnie jak za karę. Jeżeli interesują Cię inne rzeczy niż zawiera program nauczania to po co się męczyć? Każdy język jest inny, nie zmienia to faktu, że ogólne zasady programowania są takie same.
- 3
@Suchar_Strasburgera: na uczelni to se poklikasz kalkulator w Windows Forms
i na co te studia kurde człowiek chce sobie porobić cokolwiek w #webdev a projekty na zaliczenie #cpp i #csharp.
Jak nie umiem c# to będę kiepski w #php czy co?
#naukaprogramowania #gorzkiezale
Jak nie umiem c# to będę kiepski w #php czy co?
#naukaprogramowania #gorzkiezale
@DoomsDayHellno: odnośnie pytania to: bardzo możliwe
Jak nie umiem c# to będę kiepski w #php czy co?
@DoomsDayHellno: Tak, dla dobrego programisty język to tylko narzędzie.
nie zabieraj się za PHP
A to powie Ci tylko debil który odkrył w #licbaza, że chce być #programista15k xD
- 124
- 1
@maseczjuset: Dobra, to podeślij dane do wysyłki paczkomatem na PW :)
Dej mam hory interface
Czy rozpoczynanie przygody z Symfony 4 jest dobrym pomysłem? Czy lepiej zacząć od wersji 3?
#php #symfony #naukaprogramowania
#php #symfony #naukaprogramowania
- 2
@JewelOfTheNile: Oczywiście 4.
@qwelukasz: Chcesz mi powiedzieć, że jak pisałeś kontrollery, formularze, widoki, security, serwisy itp w SF2/SF3 nie zrobisz tego w SF4? Po wejściu SF4, zapoznałem się tylko z procesem instalacji, wszystkie wymienione rzeczy zrobiłem sam dla rozgrzewki, opierając się na wiedzy zdobytej głównej z SF2 i jednym projekcie w SF3. Później oczywiście poczytałem sobie o zmianach. Ale na początku nic mnie zaskoczyło. A to że sobie pozmieniali nazwy katalogów czy nazwy
Mirki, korzystaliście z jakiejś chmury z IDE dla #php? Polecacie coś? Odpalenie tych apachów i innych gównów lokalnie na macu to jakiś dramat
- 2
Mirki, czy php potrafi symulować przeglądarkę, czy on działa ,,na niej"? #php
@jazmojegopokoju: On nie działa ani "na niej", ani "pod nią" - PHP działa na serwerze, a wynik wysyła do przeglądarki. Pytanie o symulację jest mało precyzyjne. Można za pomocą PHP np. otworzyć dany URL i pobrać jego zawartość, ale pewnie pytasz o coś innego.
@jazmojegopokoju: Większość formularzy jest zabezpieczona przed takimi ingerencjami (chociażby recaptcha), ale da się to zrobić. cURL i metoda POST to to, co potrzebujesz.
Szanowni państwo z #php albo może bardziej #devops :) Chciałbym monitorować aplikacje na serwerze, aby wykrywać jakieś anomalia (np nagły wzrost CPU, liczby requestów, zużycia ramu przez aplikacje). Aplikacje napisane w phpie i nodejs, w php aplikacje normalnie www + daemony, w nodejs aplikacje zarówno z interfejsem http jak i bez. Czy jest narzędzie, które pozbiera mi podstawowe informacje i przedstawi graficznie tak, abym mógł porównywać (czy np
- 2
@kefas_safek: może spróbuj graphite/grafana ?
- 0
@kefas_safek: NewRelic, 7$ miesięcznie za serwer + plan darmowy na aplikacje.
- 1
- 0
Hej mircy z #programista15k #programowanie, chcialbym bardzo wyjechac do Szwajcarii i pracowac jako programista #webdev, glownie backend #php itp oraz frontend (tutaj bez angulara czy reacta raczej poziom sredni). Czy trudno bedzie znalezc prace, jesli znam angielski, ale juz nie znam niemieckiego? Czy w ogole sie oplaca (nie chodzi mi o same pieniadze)? Mam 3 lata doswiadczenia w firmach i kilka lat
Mam problem z nauką Symfony3 i obsługą baz danych.
Kiedy w plikach twig sięgam po rekord z bazy to wszystko jest ok do momentu gdy chcę skorzystać z kolumny o typie "date" np
W kontrolerze po bazy danych sięgam tym zapytaniem
Kiedy w plikach twig sięgam po rekord z bazy to wszystko jest ok do momentu gdy chcę skorzystać z kolumny o typie "date" np
{{cos.created_date}} to strona wyrzuca błąd 500.W kontrolerze po bazy danych sięgam tym zapytaniem
$entityManager=$this->getDoctrine()->getManager();@Meteor100:
Tu masz listę filtrów w twigu: https://twig.symfony.com/doc/2.x/filters/index.html
Debugować możesz w widoku, po prostu daj:
Tu masz listę filtrów w twigu: https://twig.symfony.com/doc/2.x/filters/index.html
Debugować możesz w widoku, po prostu daj:
{{ dump(zmienna) }}- 2
@Meteor100: I włącz sobie ten debuger zobaczyłbyś wtedy błąd w stylu
"Unable convert object of type \DateTime to to string" który już coś mówi.
"Unable convert object of type \DateTime to to string" który już coś mówi.
Do tej pory wszystkie moje projekty robiłem proceduralnie, #oop uczę się sam.
Ostatnio dłubię sobie co nieco w obiektowym PHP i zrobiłem sobie na próbę taki oto projekt:
https://github.com/Moris299/SimplePHPWeather
Mirki, mogę prosić o wytknięcie mi błędów? Ogólnie o ocenę mojego kodu?
Ostatnio dłubię sobie co nieco w obiektowym PHP i zrobiłem sobie na próbę taki oto projekt:
https://github.com/Moris299/SimplePHPWeather
Mirki, mogę prosić o wytknięcie mi błędów? Ogólnie o ocenę mojego kodu?
- 1
@Moris299: jak na początki OOP całkiem spoko. Zdecydowanie wszystkie (aktualne) PSRy, które definiują wygląd kodu i jego porządek - od takich drobnostek jak zapis nazw klas i funkcji po ciekawostki typu autoloader. Pomyśl też o komentarzach PHPDoc.
- 1
Maurycy,
https://www.php-fig.org/psr/psr-2/ - na początek
Nie trzymaj żadnych api kluczy w pliku .txt, bo taki plik jest zwykle dostępny na serwerze po prostu po url i wyświetli całą zawartość każdemu chętnemu. Zresztą narzucanie gdzie ktoś ma trzymać api klucz jest bez sensu.
Żadnych define, globalnych zmiennych itd. zresztą są one tutaj zbędne, ktoś żeby zcustomizować Twoją klasę musi ją skopiować i zmienić wartość w define.
Po to robisz klasę żeby ktoś mógł jej użyć tak:
https://www.php-fig.org/psr/psr-2/ - na początek
Nie trzymaj żadnych api kluczy w pliku .txt, bo taki plik jest zwykle dostępny na serwerze po prostu po url i wyświetli całą zawartość każdemu chętnemu. Zresztą narzucanie gdzie ktoś ma trzymać api klucz jest bez sensu.
Żadnych define, globalnych zmiennych itd. zresztą są one tutaj zbędne, ktoś żeby zcustomizować Twoją klasę musi ją skopiować i zmienić wartość w define.
Po to robisz klasę żeby ktoś mógł jej użyć tak:
- 1
- 1
@Niestabilny: @Potfur: dziękuję :)
- 4
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 5
@init1: może na początek spróbuj zapoznać się z jakimś microframeworkiem typu Slim lub Silex (ten drugi jest okrojoną wersją Symfony)? Mają obszerną i bardzo jasną dokumentację. Nauczysz się tam routingu, porządkowania kiodu, pracy z assetami i templatami :)
- 1
@init1: może zamiast frameworka, rzuć najpierw okiem na PHP-PDS i staraj się implementować wszystko aby było możliwe do użycia z PSR-4



























Hej mirki phpowcy, mam pytanko jak wyglada rozmowa o prace na stanowisko web dev php, o co pytaja, co trzeba rozwiazac itd.
Cale zycie pracuje na swojej dzialalnosci ale juz mi sie nie chce bo stanalem w miejscu.
Zero