Wpis z mikrobloga

Mircy spod znaku najlepszego języka skryptowego wszechczasów

#php

Co polecacie do szybkiego (!) nauczenia się i zrobienia API pod jedną "stronkę"? Do tej pory miałem chałupnicze sposoby, CodeIgnitera i SLIMa. Zależy mi na gotowej autoryzacji (tokeny), kontroli ról itp. Zastanawiam się nad nauką SF3, albo czegoś, ale jeśli mam poświęcić 2 tygodnie na zrobienie hello world i mieć problemy na każdym kroku z niedziałającym czymś, to wolę już SLIMa, gdzie w miesiąc albo dwa umorduję całość.
Niestety zwykły hosting, żaden dedyk, więc wynalazki typu Phalcon odpadają.

Nie, nigdy nie robiłem nic na tokenach, a w Javie mam gotowego JHipstera, który robi wszystko sam i nawet nie zaglądam co się dzieje pod maską. Tutaj chyba będę musiał.
Pobierz zolwixx - Mircy spod znaku najlepszego języka skryptowego wszechczasów

#php

Co ...
źródło: comment_ZUssoT8ocAYB0efPNi3D29jNhUvdXmrU.jpg
  • 17
@y0da: @Radaka: @knobik: panowie, dzięki, będę badał Lumena, bo już mi się idea podoba. Ja potrzebuję zrobić dosłownie z 20-30 endpointów, z czego 3/4 to pewnie same CRUDy. A nie chcę pisać od zera, bo nie mam na to czasu, na starość zrobiłem się wygodny ( ͡ ͜ʖ ͡)
@zolwixx: To ja dla równowagi powiem bierz Symfony. Żadne tam syfy od Otwella (Larva/Lumen). ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A tak serio, jeśli to proste endpointy to Slim może być wystarczającym wyborem. Jest zgodny z PSR-7, co powoduje, że wrzucenie tam OAuth2 oparte o JWT (pakiet thephpleague/oauth2-server) sprowadza się praktycznie do przeklejenia przykładowego użycia. ;-)

Do tego jeszcze może Ci się przydać thephpleague/fractal, który pozwala stosunkowo łatwo robić
@zakopiak podepnę się pod temat. Znasz jakiś artykuł jak zbudować API na symfony, autoryzację, tokeny i inne bajery. Nigdy od zera nie budowałem, zwłaszcza w oparciu o symfony i chętnie dowiem się jak to wygląda, po co są tokeny itd. oczywiście mogę pisać w ciemno ale chodzi mi o robienie tego właściwie, a nie jakieś gowno-API. Będę wdzięczny mireczku :)
@zolwixx: tak po za tematem, to PHP za zły język uważają przede wszystkim słabi programiści, który gdzieś, kiedyś, coś przeczytali, ale za bardzo nawet nie wiedzą dlaczego – troche jak z MySQL :) tak #!$%@? język i baza, że korzysta z niego największa aplikacja na świecie :D
A najlepszym przykładem jesteś Ty sam :D
@siwymilek: nie no ja akurat bardzo lubię PHP, a im dłużej programuję w JAVA, tym lepszy kod w PHP piszę. Tylko w Javie mam masę gotowców do wszystkiego, a w php niby tez, ale nie całkiem :)