tl;dr: chcę się dowiedzieć jak wygląda praca przy magazynach energii

Cześć.
Obecna praca nie daje mi do końca satysfakcji i myślę nad przebranżowieniem. Od jakiegoś czasu chodzą mi po głowie magazyny energii. Wydaje mi się, że mamy ich duże braki na rynku, a prawdopodobnie zmierzamy w stronę dalszego rozwoju #oze. Nie mam jednak za dużo pojęcia o temacie, a ciężko mi coś konkretnego znaleźć w internecie. Jak można zacząć coś takiego
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mój dom już cztery sezony grzewcze był ogrzewany pompą ciepła wspomaganą przez fotowoltaikę, wcześniej używałem Automatycznego kotła na miał węglowy więc poznamy prawdziwe koszty ogrzewania pompą ciepła i porównamy je do ogrzewania węglowego. Zobaczymy też symulację kosztów dla kotła węglowego i pompy ciepła dla mojego domu w perspektywie 5, 10 , 15 i 20 lat. Sprawdzimy czy ogromna inwestycja w fotowoltaike i pompę ciepła ma szansę sie kiedykolwiek spłacić, a jeżeli tak
telchina - Mój dom już cztery sezony grzewcze był ogrzewany pompą ciepła wspomaganą p...

źródło: pompa ciepła i fotowoltaika vs kocioł węglowy

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@telchina: piszesz o kosztach ogrzewania ekogroszkiem lub pompą ciepła, a do ogrzewania ekogroszkiem doliczasz jeszcze kwotę za zużycie roczne prądu?
W takim razie policz też ogrzewanie ekogroszkiem przy założonej fotowoltaice.
Twoje wyliczenia na dzień dzisiejszy nikomu się nie przydadzą, ponieważ nikt dzisiaj nie podłączy fotowoltaiki na starych zasadach.
  • Odpowiedz
  • 1
@jackblackcanada: klima całkiem dobre wychodzi zwłaszcza w starych domach. A gaz już wkrótce przestanie być dotowany, nowy rząd (obecna opozycja) chce aby Orlen na dotacja do gazu i prądu na pierwsze półrocze 2023 r przeznaczył 16,5 miliarda złotych, ale jednocześie deklaruje stopniowe odchodzenie od dotowania, Do tego na gaz i węgiel zostanie naliczony podatek ETS2 od emisji CO2.
  • Odpowiedz