Wszystko
Najnowsze
Archiwum
107
Europa coraz mocniej uzależnia się od Chin w fotolotnice

W ogłoszonych planach energetycznych UE zdecydowanie stawia na rozwój energii słonecznej, która ma stanowić kamień węgielny zielonej transformacji na kontynencie i sposób na uniezależnienie od surowców z Rosji. Jednocześnie Unia importuje większość p
z- 32
- #
- #
- #
- #
- #
- #
0
Norweska firma montuje panele całkiem nowego typu

Norweska firma stawia panele słoneczne, jakich świat jeszcze nie widział. Nietypowe rozwiązanie zapewnia masę korzyści. Większa produkcja energii i błyskawiczna instalacja to tylko niektóre z nich.
z- 11
- #
- #
- #
- #
- #
- #
źródło: img_2_1701092443297
Pobierz5
Branża OZE nie chce mrożenie cen prądu w 2024 roku. "To zrujnuje część biznesów"

Dalsza ingerencja w mechanizmy kształtujące poziom cen energii i utrzymanie cen maksymalnych na 2024oku w obecnej formie. spowoduje poważne zaburzenia, stanowiące barierę dla rozwoju źródeł OZE, której część producentów nie będzie w stanie wytrzymać
z- 1
- #
- #
- #
- #
- #
- #
8
Wielki problem z fotowoltaiką. Kilka tysięcy zł do zapłaty. Ekspert tłumaczy, sk

Część osób, które zdecydowały się postawić na energię ze słońca, po zmianie przepisów płacą horrendalnie wysokie rachunki. Do RPO trafia coraz więcej skarg w tej sprawie. Bartłomiej Derski w rozmowie z TVN24 tłumaczy, dlaczego za prąd z fotowoltaiki trzeba płacić nawet kilka tysięcy złotych.
z- 5
- #
- #
źródło: Zdjęcie z biblioteki
Pobierzno i do tego jeszcze kioski ruchu któych orlen też jest właścicielem
Do tego też zakup całego, upadłego wydawnictwa Polska Press tylko po to, żeby pompować rządową propagandę w tępe łby.
Może komuś pomogę w podjęciu decyzji o montażu lub demontażu pompy ciepła ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dane są z trzeciej strefy klimatycznej, która jest największa w Polsce.
Link do artykułu
https://wykop.pl/link/7281781/analiza-zakresu-temperatur-dla-typowych-lat-meteorologicznych
#oze
źródło: IMG_20231121_082010
Pobierza co jak będzie -20????!!!!??!!?!?
Dla przykładu wrzucę tabelę wydajności ogrzewania pompy LG Therma. NAJWAŻNIEJSZA KOLUMNA TO COP - CZYLI ILE Z 1 KW OTRZYMUJEMY KW CIEPŁA.
źródło: LG
Pobierza co jak będzie -20????!!!!??!!?!?
@kuncfot: odpalasz grzałkę i walisz COP=1. Poza tym akumulacyjność budynku chyba powinna wystarczyć aby grzać w dzień gdy temperatura jest wyższa.
2
Zlecasz wykonanie świadectwa energetycznego? Zobacz jak zweryfikować audytora.

Zlecasz wykonanie świadectwa energetycznego? Zobacz jak sprawdzić uprawnienia audytora wykonującego świadectwo, czyli wszystko o wykazie osób uprawnionych do sporządzania świadectw charakterystyki energetycznej.
z- 13
- #
- #
- #
- #
- #
- #
9
Analiza zakresu temperatur dla typowych lat meteorologicznych.

Analiza tych danych ma posłużyć do wyliczeń opłacalności między ogrzewaniem powietrzną pompą ciepła, gruntową pompą ciepła oraz matami grzewczymi.
z- 3
- #
- #
- #
- #
- #
6
Akumulatory litowo-jonowe znikają z rynku.

Analizy wykonane przez naukowców z Tsinghua University sugerują, iż powoli ten wariant jest wypierany przez inne. Jeden z pomysłów zakłada zastępowanie anod grafitowych przy pomocy litowo-metalowych. Projektowane w ten sposób baterie powinny cechować się wyższą gęstością energii, choć...
z- 6
- #
- #
- #
- #
486
Właściciele fotowoltaiki pod ścianą. Muszą brać kredyty, aby opłacić rachunki

Zamiast spodziewanych oszczędności fotowoltaika wielu właścicielom przynosi jedynie coraz wyższe rachunki. W niektórych przypadkach są one tak wysokie, że aby je opłacić, muszą brać kredyty. Sytuacja jest tak zła, że przedstawiciele branży fotowoltaicznej postanowili interweniować w URE i UOKiK.
z- 433
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 12
górny wykres: cena MWh na giełdzie (cena może być negatywna)
dolny wykres: import/eksport energii w GWh
1. Niemcy dopłacają, żeby ktoś wziął prąd z OZE, gdy mają go za dużo.
2. Niemcy słono płacą za import energii, gdy mają za mało energii z OZE.
źródło NZZ #oze #energetyka #gospodarka
źródło: nzz
Pobierz- 7
kijowe to źródło
Sorry za źródło. Neue Zürcher Zeitung, szwajcarska gazeta wydawana od 1780 ( wikipedia: "high-quality newspaper") to faktycznie kijowe źródło. Mogłem wrzucić jakiś artykuł z der Onetu lub Gazety Wyborczej, percepcja byłą by lepsza c'nie @PiotrFr?
Nie wspomnę o Polsce i 50 letnich elektrowniach... które zaraz będą padać, a jak nie to ich konserwację odczujemy w rachunkach.
Do tego koszt wyprodukowania z paneli słonecznych jest już mniejszy niż w konwencjonalnych elektrowniach
- 1
- 1
4
Startuje Ciepłownia Przyszłości w Lidzbarku Warmińskim. Takie technologie może w

W listopadzie w Lidzbarku Warmińskim zostanie uruchomiona Ciepłownia Przyszłości demonstrator technologii, który ma w praktyce pokazać, jak może wyglądać w przyszłości nowoczesne i zdekarbonizowane ciepłownictwo.
z- 3
- #
- #
- #
- #
9
Podwyżki cen energii elektrycznej z OZE wyższe średnio o około 12 proc.

Urząd Regulacji Energetyki poinformował w piątek o podwyżkach cen referencyjnych energii elektrycznej dla wszystkich rodzajów instalacji OZE. Z czego one wynikają i ile będą wynosić?
z- 2
- #
- #
- #
- #
- #
- #
3
Bill Gates inwestuje w nowy system pozyskiwania energii z wiatru

Gdy Bill Gates w coś inwestuje, świat obiega informacja lotem błyskawicy. Nie inaczej jest i tym razem. Mówiąc jednak szczerze nowa "rewolucyjna" technologia nie wygląda zbyt solidnie.
z- 2
- #
- #
- #
Niedawno założyłem sobie panele słoneczne i mam pytanie co do sposobu rozliczania wyprodukowanej energii, a mianowicie: na jakiej dokładnie zasadzie to działa?
Miałem wymieniany licznik; czy te wyświetlane zużycie jest automatycznie pomniejszone o wyprodukowaną energię? Jeśli nie, to skąd pracownik spisujący liczniki będzie wiedział ile energii wyprodukowały panele? Poza tym co z sytuacją, gdy będę miał nadprodukcję? (na razie panele produkują ok. połowy
po 1.nikt nie spisuje . licznik sam raportuje
po 2. rozliczanie jest wektorowe: https://aktywnyprosument.pl/jak-wyliczyc-dane-zbilansowane-wektorowo-na-podstawie-wskazan-z-elicznika-tauronu/#:~:text=Oddzielamy%20liczby%20ujemne%20od%20dodatnich,to%20energia%20pobrana%20po%20zbilansowaniu
po 3 bilansujesz się międzyfazowo https://www.brewa.pl/strefa-wiedzy/bilansowanie-miedzyfazowe-sposob-rozliczania-energii-pobranej-i-wprowadzonej-do-sieci-przez-wlascicieli-instalacji-fotowoltaicznych.html
Liczona jest różnica: pobrane - wysłane.
Jak różnica jest dodatnia to zlicza się jako energia pobrana
Jak różnica jest ujemna to jest to energię wysłana.











Instalacja 4kw za 40 000 PLN - 15k to dotacja - 3k pewnie pseudo "rabat" - do zapłaty 22 000 PLN w KREDYCIE NA 10 LAT
#fotowoltaika #czystepowietrze #dofinansowania #pompaciepla #przedstawicielhandlowy #oze
źródło: z grupy
Pobierz