Ale i tak podejrzewam, że
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 1
Ale i tak podejrzewam, że
Komentarz usunięty przez autora
Jest jakiś fajny kalkulator którym sprawdzę opłacalność postawienia paneli na dachu?
- 1
1. domyślnie liczy 50% zużycie własne a wydaje mi sie że raczej jest ~20%
2. nie da sie osobno wpisa kWH i rachunków, w taryfie G12 kwota rachunków jest zncząco niska i okres zwrotu sporo dłuższy
3. cena systemu jest dość niska, średnie ceny ofert są wyższe
podsumowując kallkulator jest
8
Ministerstwo Rozwoju: wiatraki 500 metrów od zabudowań?

Co jakiś czas od początku roku wraca temat regulacji 10H, głównie ze strony Ministerstwa Rozwoju. Ostatnio na ten temat wypowiedział się Przemysław Hofman, tym razem z bardziej konkretną propozycją. Choć 10H będzie nadal odgórną zasadą, pojawi się szansa na budowę wiatraku bliżej domów.
z- 0
- #
- #
- #
- #
- #
- #
4
Polskie firmy w czołówce sektora wytwarzania PV

Cztery firmy działające w Polsce w sektorze wytwarzania energii elektrycznej ze Słońca trafiły do rankingu Solarplaza - 50 największych posiadaczy wytwórczych portfeli fotowoltaicznych (PV) w Europie
z- 1
- #
- #
- #
- #
- #
- #
3
MR: nowa minimalna odległość wiatraka od zabudowań to 500 m

Ministerstwo Rozwoju planuje określić na 500 m bezwzględną minimalną odległość elektrowni wiatrowych od budynków, jeśli gmina dopuści zniesienie na swym terenie tzw. zasady 10H - poinformował wicedyrektor departamentu gospodarki niskoemisyjnej MR Przemysław Hofman.
z- 0
- #
- #
- #
- #
- #
- #
Czy jest ktoś z Was, kto nie założy paneli fotowoltaicznych wyłącznie ze względu na ich wygląd? Nie tak dawno trafiliśmy na taką osobę i jesteśmy ciekawi czy jest takich ludzi więcej ;)
#fotowoltaika #energetyka #oze #pytanie
- 1
Komentarz usunięty przez autora
638
Stare panele słoneczne trafiają na wysypiska śmieci. Zatruwają środowisko

Ekoenergia napędzana podatkami: Panele fotowoltaiczne to źródło tzw. czystej energii. Ale tylko teoretycznie. Ich żywotność nie jest wieczna, a po jej zakończeniu, panel zamienia się ze źródła zielonej energii w toksyczny odpad.
z- 216
- #
- #
- #
- #
- #
- #
4
Naukowcy znaleźli sposób na zamianę CEGIEŁ w BATERIE

Jednym z największych problemów energii odnawialnych jest jej przechowywanie. Tymczasem rozwiązanie leżało pod naszym nosem. Stosując na porowatej cegle przewodzący polimer można zamienić ją w superkondensator, który jest podobny do baterii, ale daje mniejsze pojemności przy znacznie szybszym...
z- 3
- #
- #
- #
- #
- #
- #
8
Przyłączenia małych i większych instalacji OZE do sieci Energi - I półrocze 2020

Gdański Operator Sieci Dystrybucyjnej przedstawił wyniki przyłączeń jednostek wytwórczych OZE do sieci za okres 1 stycznia - 30 czerwca. Pojawiło się ponad 80 jednostek o mocy 111 MW. Tyle EOP przyłączyło z w całym zeszłym roku, a 2 razy mniej w 2018.
z- 0
- #
- #
- #
- #
- #
- #
451
Naukowcy: Jak rozbudowa OZE w Kalifornii doprowadziła do blackoutu

Zwolennicy wiatru twierdzą, że w razie ciszy wiatrowej będą mogli importować energię elektryczną od sąsiadów, bo „wiatr zawsze gdzieś wieje”, ale rzeczywistość przeczy temu twierdzeniu. Co się faktycznie wydarzyło w Kalifornii?..
z- 160
- #
- #
- #
- #
- #
- #
30
Farmy wiatrowe na Bałtyku. Energia popłynie pod koniec 2024 roku.

Pierwsza energia z farm wiatrowych na Bałtyku popłynie pod koniec 2024 r. Bałtyk będzie jednym z największych źródeł zielonej energii polskiej gospodarki; zapewni ok. 20 proc. całego zapotrzebowania na energię elektryczną – mówił w piątek wiceminister aktywów państwowych Zbigniew Gryglas.
z- 13
- #
- #
- #
- #
- #
- #
4
Gryglas: Wierzę, że w ciągu kilku lat polska turbina powstanie. Energia z ...

Pierwsza energia z farm wiatrowych na Bałtyku popłynie pod koniec 2024 r. Jedynym elementem, którego nie produkuje się w Polsce, jest serce elektrowni wiatrowej, czyli turbina. "Producenci światowi deklarują jednak ulokowanie produkcji w Polsce, z zaangażowaniem polskich firm jako podwykonawców...
z- 3
- #
- #
- #
- #
- #
- #
1
Eksplozje w fabryce komponentów fotowoltaicznych w Chinach nie zwiększą...

W Chinach, w drugiej połowie lipca doszło do serii eksplozji w zakładzie produkcyjnym wytwórcy polikrystalicznego krzemu GCL-Poly. Część ekspertów sektora fotowoltaicznego przewiduje w związku z tym wzrost cen u producentów ogniw i modułów...
z- 0
- #
- #
- #
- #
- #
- #
Koncerny naftowe mocno ucierpiały w wyniku spadku popytu na ropę i być może najlepsze lata mają już za sobą. Z kolei rynek zielonej energii zaczyna kusić coraz bardziej. Tesla pokonała w lipcu giełdową wartością wartością Exxon, a bankierzy podliczają, że bezpieczniej jest teraz inwestować w projekty, które z ropą nie mają nic wspólnego.
Trendu, który tylko przyspieszył COVID-19, nie da się już zatrzymać. W
źródło: comment_1597913540ozWwtkSOfzmyERpyce6fyj.jpg
Pobierz6
Ropa tryska mniejszym zyskiem. Nafciarze doceniają OZE

Koncerny naftowe mocno ucierpiały w wyniku spadku popytu na ropę i być może najlepsze lata mają już za sobą. Z kolei rynek zielonej energii zaczyna kusić coraz bardziej. (...) bankierzy podliczają, że bezpieczniej jest teraz inwestować w projekty, które z ropą nie mają nic wspólnego.
z- 1
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- Falownik Goodwe i 12 x Longi 350W, moc 4,2 kWp - koszt 19 300zl.
- LG NEON 2 LG360N1C-N5 x 14 , moc 5 kWp i falownik fronius symo 5 a caly koszt to okolo 26k zl.
#fotowoltaika #oze
- 0
- 0
W ofercie posiadamy:
Longi 350W Overlap (Czarne)
Longi 370W Bifacial glass-glass (Srebrne)
- 2
Dodatkowo nie ma takiej jednostki miary pakowania paneli jak tir, jak zaczniesz używać rozmiarów kontenerów lub przejdziesz na Waty to zaczniesz brzmieć bardziej jak z branży.
Dodatkowo przywiezienie paneli TIRem sugeruje że jesteście przesunięci w łańcuchu pokarmowym w dół bo kupujecie u
8
Ceny paneli fotowoltaicznych rosną po eksplozji w chińskiej fabryce

W cieniu wybuchu w Bejrucie trwa usuwanie skutków innej eksplozji, która zatrzęsła branżą fotowoltaiczną. Wiodący producent krzemu musiał zamknąć nowoczesną fabrykę w Sinciangu. Ceny paneli słonecznych mogą wzrosnąć nawet o kilkanaście procent.
z- 0
- #
- #
- #
- #
- #
- #












Budynek przedwojenny.
Latem jest u mnie przyjemny chłód. Nie trzeba klimy.
Sasiedzi w nowych supernowoczesnych domach z 20cm izolacją kiszą się przy 26 stopniach.
Czy to znaczy, ze mam lepszą izolację niż nowych budynkach?
źródło: comment_1598858571VxIVzZ2tGGZmWaCl5LJ4Eh.jpg
Pobierz