mam bardzo grube sciany w domu, ok 50cm, pełna cegła, izolacja wełna mineralna, tylko 5cm
Budynek przedwojenny.

Latem jest u mnie przyjemny chłód. Nie trzeba klimy.
Sasiedzi w nowych supernowoczesnych domach z 20cm izolacją kiszą się przy 26 stopniach.
Czy to znaczy, ze mam lepszą izolację niż nowych budynkach?
bgjm - mam bardzo grube sciany w domu, ok 50cm, pełna cegła, izolacja wełna mineralna...

źródło: comment_1598858571VxIVzZ2tGGZmWaCl5LJ4Eh.jpg

Pobierz
  • 33
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bgjm: Jaki problem wlaczyc google i sobie znalezc kalkulator? I nie, 50cm cegly i tak stoi daleko od styropianu. Bardzo daleko, a tym bardziej 20 cm styropianu
  • Odpowiedz
@bgjm: To bardziej nie kwestia izolacji, a akumulacji ciepła - grube mury potrzebują duuuuużo energii, żeby się zagrzać. Dlatego latem masz przyjemny chłód, ale nagrzanie tego zimą to jakaś masakra.
  • Odpowiedz
Jak wygląda rozwój klastrów energii i spółdzielni energetycznych w Polsce? Jak czytam ustawę o OZE, to wydaję się to naprawdę fajnym rozwiązaniem dla gmin. PV na obiekcie gminy może zasilać ten obiekt, a nadwyżki przekazywać do okolicznej szkoły czy budynków jst. (odległości w takich miejscowościach nie są zbyt duże). Pytanie tylko czy może się to odbywać siecią OSD czy trzeba kłaść osobny kabel (wtedy opłacalność raczej średnia)?

Ale i tak podejrzewam, że
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@szwelx: teraz miała wejść niedługo ustawa która umożliwiałaby np spółdzielniom mieszkaniowym montować panele na dachu i rozliczać się z mieszkańcami, obecne prawo na to nie pozwala. Czy to właśnie opisywana przez Ciebie spółdzielnia energetyczna?
  • Odpowiedz
@Silikon:
1. domyślnie liczy 50% zużycie własne a wydaje mi sie że raczej jest ~20%
2. nie da sie osobno wpisa kWH i rachunków, w taryfie G12 kwota rachunków jest zncząco niska i okres zwrotu sporo dłuższy
3. cena systemu jest dość niska, średnie ceny ofert są wyższe

podsumowując kallkulator jest
  • Odpowiedz
Ropa tryska mniejszym zyskiem. Nafciarze doceniają OZE >>> ZNALEZISKO

Koncerny naftowe mocno ucierpiały w wyniku spadku popytu na ropę i być może najlepsze lata mają już za sobą. Z kolei rynek zielonej energii zaczyna kusić coraz bardziej. Tesla pokonała w lipcu giełdową wartością wartością Exxon, a bankierzy podliczają, że bezpieczniej jest teraz inwestować w projekty, które z ropą nie mają nic wspólnego.

Trendu, który tylko przyspieszył COVID-19, nie da się już zatrzymać. W
MalyBiolog - Ropa tryska mniejszym zyskiem. Nafciarze doceniają OZE >>> ZNALEZISKO

...

źródło: comment_1597913540ozWwtkSOfzmyERpyce6fyj.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mircy, co o tym sądzicie:

- Falownik Goodwe i 12 x Longi 350W, moc 4,2 kWp - koszt 19 300zl.

- LG NEON 2 LG360N1C-N5 x 14 , moc 5 kWp i falownik fronius symo 5 a caly koszt to okolo 26k zl.

#fotowoltaika #oze
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mircy, pracuję w firmie sprzedającej panele fotowoltaiczne w super cenach ( ͡° ͜ʖ ͡°)(TwojaFotowoltaika z Lublina).

W ofercie posiadamy:
Longi 350W Overlap (Czarne)
Longi 370W Bifacial glass-glass (Srebrne)
  • 32
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Mudzin3K: mspanc. Ta jakaś fabryka u kitajcow to gcl który produkował grubo ponad 10% światowej produkcji polikrzemu. Problem dla całej branży, a ty od odnosisz się z kpina.
Dodatkowo nie ma takiej jednostki miary pakowania paneli jak tir, jak zaczniesz używać rozmiarów kontenerów lub przejdziesz na Waty to zaczniesz brzmieć bardziej jak z branży.
Dodatkowo przywiezienie paneli TIRem sugeruje że jesteście przesunięci w łańcuchu pokarmowym w dół bo kupujecie u
  • Odpowiedz