Wpis z mikrobloga

@Mirkomil: już dużo firm padło i mysle ze bedzie ich nieco mniej w tym roku, bo nie przetrwali tego co się teraz działo i dzieje przez pare miesiecy. Ale może być na odwrot ze powasnie ich jeszcze wiecej. Who knows. Jednak myślę, że poziom instalacji nie spadnie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@recznik_z_ikei: dla tych co montowany 10 i więcej kW te 5tys to nie było dużo, ale dla i instalacji 3kW już prawie połowa, więc jeśli mój prąd nie wróci szybko to moim zdaniem na instalacjach do 10kW będzie zapaść w tym roku
@magawek: kolega handlowiec mówil że klienci dostają już oferty typu: 4,5kWp za 13500zl albo 20kWp za 47000zl brutto. Albo robią to po kosztach żeby tylko limit kupiecki w hurtowni obrócić albo jakość tej instalacji jest bardzo wątpliwa. A co później z serwisem?
@Mirkomil: Też się z tym spotykam. Ostatnio miałem dwie sytuacje. Ktoś komuś robił instalację na SE (5kWp) za 20k, co jest nieralne, po prostu robił to za friko. Inna sytuacja to instalacja (sofar+luxen - największe truchło wśród paneli jakie widziałem) 7kWp za 23k. Porażka.
Ci co wyrobili sobie markę i nigdy nie byli najtańsi to nie muszą się teraz martwić;) Bardzo dobrze, że dużo firemek "kowali" padło, może będzie koniec fuszerek i licytacji kto taniej