Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
@hexii: no właśnie kilka domostw. To się nie kalkuluje. Internet z roku na rok tanieje, tym samym przekopanie/zrobienie przecisku by położyć te kilkadziesiąt metrów światłowodowu jest nierentowne
- 1
Komentarz usunięty przez autora
- 1
@medoh: Eh neistety ciezko cos z tym zrobic, Orange olewa renowacje czy ulepszenie takich połączen, jaka masz predkosc maksymalna? Im dalej od centrali telefonicznej tym bardziej spada predkosc i stary kabel narazony jest na uszkodzenia, warunki pogodowe czy zwykle uzycie po latach. Co najwyzej mozna liczyc, ze za jakis czas Orange by wymienil na swiatlowod albo wszedly na twoj teren ktos z dotacjami unijnymi.
@medoh no ok a zgłosiłeś problem do techników? Może router pada, może linia uszkodzona... ale jesli tego nie zgłosisz to nikt się nie dowie i nie sprawdzi i naprawi...
Co to jest i jak to wyłączyć? Przychodzą mi smsy od "Z kanału(50)", głównie wtedy, gdy odzyskam zasięg, np. po wyjeździe z tunelu. Pokazuje mi jakby lokalizację? Ale po co? (Te wcześniejsze to z pobytu w Bośni, tam dużo tuneli i zasięg się często tracił i dostawałem takie coś co chwila)
#orange
#orange
źródło: comment_E9GVrFdStcjnkbTiQcQBqfA90d72xDqQ.jpg
Pobierz- 0
- 1
- 0
- 0
@OrangeEkspert: Aktualnie to jest loteria, jednej godziny wszystko ładuje się bez zarzutu. Lecz bywają też chwilę że loss sięga 50%
Wklejam aktualny status linii
Wklejam aktualny status linii
źródło: comment_IXCPE9K6kI591cWkvz7ftFimewr9dQxA.jpg
Pobierz- 0
@Zaqulaku: mam coś podobnego na swojej linii (neo Lublin).
- 0
W orange w każdej ofercie na karte moge wyrobić esim? Bo w FAQ na stronie orange informacja o wymaganiach ofert brzmi tak
"korzystasz z aktywnej zwykłej karty SIM lub eSIM wraz numerem telefonu w sieci mobilnej Orange, w ramach jednej z naszych ofert na kartę lub na abonament, dla których jest dostępna wymiana karty na kartę eSIM."
A mnie interesuje oferta Free i nie wiem czy ta oferta sie kwalifikuje pod 'dostępną'
"korzystasz z aktywnej zwykłej karty SIM lub eSIM wraz numerem telefonu w sieci mobilnej Orange, w ramach jednej z naszych ofert na kartę lub na abonament, dla których jest dostępna wymiana karty na kartę eSIM."
A mnie interesuje oferta Free i nie wiem czy ta oferta sie kwalifikuje pod 'dostępną'
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
- 0
Ma ktoś #swiatlowody od #orange ? Zastanawia mnie jak oni puszczają ten światłowód, mam listwy przypodłogowe z miejscem na przewody, i dwa przepusty przez ścianę wiertłem fi10 pod kątem prostym. W sumie ze skrętka nie ma problemu. Na jakimś filmie widziałem jak puszczają ten światłowód po rogu ściany na klej jakiś, jednak mi się to nie podoba, jak to wygląda u was ?
- 1
@Siwariusz: Panie to jest patchcord światłowodowy i taki jest wykorzystywany do podłączenia ONT do gniazdka światłowodowego. Z OLT'a ciągną Ci kabel do domu i spawają gniazdko takim: https://www.cdr.pl/p4679,kabel-swiatlowodowy-sm-wewnetrzny-mdic-2j-1x2-plaski-500m-lszh.html
- 1
@NH35: dzięki za odpowiedź :) tak jest możliwość :)
- 0
Mircy, czy któryś operator świadczy usługę mail2SMS na prepaidzie? Pamiętam, że było coś takiego w Plusie, ale to były czasy komórkowych dinozaurów. :)
Chodzi o oś takiego, gdzie dostawało się u operatora skrzynkę mailową i można było ustawić powiadomienia SMS dla maili, które przychodziły na ten adres.
#telekomunikacja #telefony #orange #njumobile #plus #play #tmobile #heyah #
Chodzi o oś takiego, gdzie dostawało się u operatora skrzynkę mailową i można było ustawić powiadomienia SMS dla maili, które przychodziły na ten adres.
#telekomunikacja #telefony #orange #njumobile #plus #play #tmobile #heyah #
- 2
@misiaczkiewicz: można mieć ustawione filtry na podstawowym adresie mailowym, które forwardują na taki adres tylko określone maile.
Dzięki temu masz powiadomienia (przez SMS) o ważnych rzeczach bez uruchomionej transmisji danych, dzięki czemu oszczędzasz baterię jak siedzisz np. z dala od cywilizacji, albo jesteś zagranicą/poza UE i transmisja danych kosztowałaby majątek.
Dzięki temu masz powiadomienia (przez SMS) o ważnych rzeczach bez uruchomionej transmisji danych, dzięki czemu oszczędzasz baterię jak siedzisz np. z dala od cywilizacji, albo jesteś zagranicą/poza UE i transmisja danych kosztowałaby majątek.
- 0
@Clear dzięki!
@dktr @misiaczkiewicz Znalazłem! Dokładnie to czego mi potrzeba działa w Plusie - też w prepaidzie.
Wysyłasz maila na +48NNNNNNNNN@text.plusgsm.pl i mail jest przerabiany na SMS. Nie wiem jak z czytelnością treści ale mi wystarczy, że mam info o tym, że mail jest. :)
@dktr @misiaczkiewicz Znalazłem! Dokładnie to czego mi potrzeba działa w Plusie - też w prepaidzie.
Wysyłasz maila na +48NNNNNNNNN@text.plusgsm.pl i mail jest przerabiany na SMS. Nie wiem jak z czytelnością treści ale mi wystarczy, że mam info o tym, że mail jest. :)
Cze ryjki, mam problem z telewizorem LG 50UK6950PLB(albo dekoderem), telewizor jest podpięty do dekodera Sagemcom WHD 80 od Orange przed kabel o standardzie HDMI 2.0 i teraz chcąc skorzystać z opcji " polepszania "obrazu (w LG ta funkcja nazywa się HDMI ULTRA DEEP COLOR), gdy włączę tę opcje w ustawieniach, znika głos, po resetach urządzeń jest tak samo i teraz pytanie? Wina telewizora czy dekodera?
#pytanie #lg #
#pytanie #lg #
- 0
@LubieDlugoSpac: Opcja HDMI Ultra Deep Color nie służy do "polepszenia" obrazu.
Ta opcja zmienia tryb działania złącza HDMI.
Krótko, jeżeli na wyłączonym działa poprawnie, to nie ruszaj. Jak jest problem z dźwiękiem i/lub obrazem wtedy włącz i sprawdź.
Dodatkowo, polecam zakupić kabel tego typu i włożyć między bajki teksty, że kabel za 200 zeta będzie lepszy.
Najważniejsza w kablach HDMI jest przepustowość ;)
Ta opcja zmienia tryb działania złącza HDMI.
Krótko, jeżeli na wyłączonym działa poprawnie, to nie ruszaj. Jak jest problem z dźwiękiem i/lub obrazem wtedy włącz i sprawdź.
Dodatkowo, polecam zakupić kabel tego typu i włożyć między bajki teksty, że kabel za 200 zeta będzie lepszy.
Najważniejsza w kablach HDMI jest przepustowość ;)
@nex0: Heyah bo można komuś w-----ć w plecy i krzyknąć "heja!".
konto usunięte via Android
- 2
@nex0
Ale jak to, przecież celebryci w spotach reklamowych nie mogą się mylić. ( ͡º ͜ʖ͡º)
Play rozbił mój w--------r jak chodzi o bezawaryjność
Ale jak to, przecież celebryci w spotach reklamowych nie mogą się mylić. ( ͡º ͜ʖ͡º)
- 0
#vdsl #adsl #internet #orange Czy ktoś z Was mia internet od Orange vDSL 80Mbit/s? Proponują mi w tej samej cenie przesiadkę z 20Mbit/s aDSL na 80Mbit/s vDSL. Nie wiem co robić bo w necie są podzielone zdania na ten temat. Problem w tym, że od innego dostawcy nie mam co liczyć na neta szybszego, a światłowód może będzie za 100lat.
@Irranus to się dowiedz taka szafa abo kontener stabilne 80 w praktyce to 300-600 metrowy odcinek miedzi powyżej Może być problem
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
- 2
@kzxx: play 49 zł. 100 GB, dalej lejek do 1 Mbps.
Orange:
30 zł - 45 GB (15 GB na 31 dni + 30 GB na 30 dni)
50 zł - 75 GB (25 GB na 93 dni + 50 GB na 50 dni)
300 zl - 1024 GB (1 TB) na 365 dni + bonus za doładowanie (do 150 GB)
Orange:
30 zł - 45 GB (15 GB na 31 dni + 30 GB na 30 dni)
50 zł - 75 GB (25 GB na 93 dni + 50 GB na 50 dni)
300 zl - 1024 GB (1 TB) na 365 dni + bonus za doładowanie (do 150 GB)
Województwo zachodniopomorskie, taka szybkość internetu, że ledwo wykop ładuje (ꖘ‸ꖘ)
#speedtest #orange @OrangeEkspert #jakz
#speedtest #orange @OrangeEkspert #jakz
źródło: comment_veJ6lNTeltoWoZfFoyJjqgH2Vpv09r2W.jpg
Pobierzelton, czy mogę jakoś dodać własny utwór do halo granie którego nie oferują w orange?
#android #telefony #orange #kiciochpyta
#android #telefony #orange #kiciochpyta
@onteszponte: tak, halogranie.orange.pl - wgraj utwór. Płatne 2 zl.
- 0
@onteszponte: dobra juz mam dzieki
Przy podpisywaniu umowy musiałem zostawić depozyt w wysokości bodajże 760 zł. Babka mówiła, że po 6 opłaconych fakturach (terminowo) mogę starać się o zwrot tych pieniędzy. Minął rok od podpisania umowy i wszystkie faktury były opłacane przynajmniej 2 dni przed terminem. Jutro zamierzam udać się do punktu i złożyć prośbę o zwrot kasy. Takie podania są rozpatrywane z automatu i pieniądze zwracają czy muszę liczyć na szczęście?
#orange
#orange
- 0
@yumuki: A orientujesz się może czy jest jakiś zapis w regulaminie mówiący o tym dlaczego jest ewentualna odmowa wypłaty?
- 0
@magucio: jest tylko zapis że orange ma oddać depozyt po rozwiązaniu umowy
https://www.orange.pl/ocp-http/PL/Binary2/1997333/4090538941.pdf
(paragr. 12, punkt 12 strona 4)
ogólnie w przypadku depozytu 760zł to trzeba się nastawić na decyzje odmowną ale warto spróbować
https://www.orange.pl/ocp-http/PL/Binary2/1997333/4090538941.pdf
(paragr. 12, punkt 12 strona 4)
ogólnie w przypadku depozytu 760zł to trzeba się nastawić na decyzje odmowną ale warto spróbować
@smarowidlo: T-Mobile ma jako jedyny bez limitu
konto usunięte via Android
- 1
@kacperinjo Zalezy od nadajnika w dzien mam spadki bo inni ludzie korzystaja tez z nadajnika wtedy zmieniam na inne pasmo jakie jest dostepne na nadajniku albo agreguje pasma w nocy stale 60mbps ale ogolnie to polecam
@pioon: Netia, przez dużo lepszy routing niż Orange.
W sieci Play (i u operatorów bazujących na jego infrastrukturze) istnieje coś takiego jak krajowy roaming, czyli że telefon może korzystać z nadajników wszystkich sieci, zależnie od jakości sygnału w danym miejscu.
Czy można jakoś zablokować (w androidzie) wybranego operatora? Tak, by był całkowicie pomijany i telefon nie logował się nigdy do jego sieci?
Czy można jakoś zablokować (w androidzie) wybranego operatora? Tak, by był całkowicie pomijany i telefon nie logował się nigdy do jego sieci?
bo jak zaloguje się do Orange, to internet przestaje działać,
@ujemna_delta_dzielona_przez_zero: A masz włączony w telefonie transfer danych w roamingu?
- 1
@mikasz: tak robię, wybieram ręcznie Play. Jednak gdy go zgubię, telefon automatycznie loguje się do innej, jeżeli jest to Orange to muszę wyszukiwać na nowo. Jeśli jest to Plus lub T-Mobile to nie ma problemu, wszystko działa wyśmienicie. Tylko Orange kuleje.



























#pytaniedoeksperta #kiciochpyta