Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 1
Ehh ogranicza mnie elektryczna/miedziana wkładka sfp, mam wersje 2.5gbps i tylko 2.5gb download moge uzyskać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#siecikomputerowe #internet #orange
#siecikomputerowe #internet #orange
źródło: Zrzut ekranu 2025-01-15 075403
Pobierz@Pan_Slon: A to jest XGS-PON czy GPON? Bo jak to drugie to więcej nie wyciśniesz i nawet bym na więcej nie liczył. Jeśli to pierwsze to pamiętaj że ograniczeniem jest jeszcze QOS po stronie OLT.
@krzywy_kanister: Dlatego napisałem, że teoretycznie. Procesor, albo szyna między układami może być za wąska. No różne rzeczy się zdarzają.
- 0
#orange #plush #plus #njumobile #tmobile
Halo Mirki. Potrzebuje startera, który zaoferuje mi jak najniższym kosztem jak najdłuższą ważność konta i jedyne co musi robić, to jak najtaniej wysyłać SMS-y oraz wykonywać krótkie połączenia.
Namierzyłem konto ważne przez rok w T-Mobile za 30zl, ale nie mogę znaleźć żadnych pakietów SMS-owych :( Macie jakieś pomysły?
Halo Mirki. Potrzebuje startera, który zaoferuje mi jak najniższym kosztem jak najdłuższą ważność konta i jedyne co musi robić, to jak najtaniej wysyłać SMS-y oraz wykonywać krótkie połączenia.
Namierzyłem konto ważne przez rok w T-Mobile za 30zl, ale nie mogę znaleźć żadnych pakietów SMS-owych :( Macie jakieś pomysły?
- 0
@lelele112233 o kurde,
@dannykay: Fakt Mobile (zasięg Play), a2mobile (zasięg Plus), mobilny telegrosik. Przy czym jakość telegrosika chyba najgorsza z tych trzech. A dwa pierwsze to zależy jaki masz lepszy zasięg
- 0
We flexie bez zadnych umow masz za 50zl za dwa numery - w tym 70gb do podziału. Ewentualnie plush/nju - tam masz pakiety dla par ze wzrostem GB za staż. We flexie masz za to kumulacje gb + mozliwosc wziecia dodatkowego sim (np. do internetu).
@murarz13: nju subskrypcja
19+19
60gb na numer, po 6mc 120, po roku 150, po dwóch 180
Oferta aplikacyjna, podpinasz kartę i zapominasz.
Extra kosztów nie ma, oferta idiotoodporna bo każda aktywność ponad to co zawarte w pakiecie jest zablokowana (premium, teleaudio, 801, data poza UE, SMS stacjonarne, poł. międzynarodowe)
Do tego można dobrać ftth.
Z ofert subskrypcyjnych orangutan zrobił to najlepiej ze wszystkich, prosto, wygodnie.
19+19
60gb na numer, po 6mc 120, po roku 150, po dwóch 180
Oferta aplikacyjna, podpinasz kartę i zapominasz.
Extra kosztów nie ma, oferta idiotoodporna bo każda aktywność ponad to co zawarte w pakiecie jest zablokowana (premium, teleaudio, 801, data poza UE, SMS stacjonarne, poł. międzynarodowe)
Do tego można dobrać ftth.
Z ofert subskrypcyjnych orangutan zrobił to najlepiej ze wszystkich, prosto, wygodnie.
- 0
@xLogout: daj nr na priv
- 0
@eugeniusz_geniusz poszło
- 0
Mirki i mirabelki. Czy dostawca Internetu ma znaczenie? Mam dość nowe kable światłowodowe położone w bloku. Jeszcze niektórzy dostawcy nie mają dostępności u siebie w systemie pod numerami mieszkań w bloku. Plus mi wychodzi najkorzystniej ze względu na rabaty bo jestem klientem, to samo Play ale on znowu nie ma u siebie w systemie, a zgłoszenia o dodanie adresu usługi kończą się fiaskiem bo zakute łby tam pracują. Orange też jest dostępny
@kylasek: liczy się cena
@kylasek: tak i nie. Operatorów różni na przykład to jak trasują ruch (lepsze trasy to niższa latencja a to istotne dla graczy), czy mają publiczne ip (jeżeli bawisz się w hostowanie, własne VPN'y bardzo ułatwia to życie), jak często mają awarie i jak chętnie je usuwają, czy można dostać ONT (przydaje się gdy chcesz mieć własny router). Wiadomo pewnie jest tego więcej ale wspomniałem o tym co przyszło mi teraz
- 0
@Roksanos: a2mobile, virgin Mobile 5 zł na rok
@Roksanos:
Jesli masz juz jakis numer to przenies do Orange na karte. Wazne aby przeniesc za co dostajesz rok waznosci konta i 1000GB za darmo.
A poza tym jest Fakt Mobile, Plus na Karte z taryfą prosto na karte, a2 mobile i cos tam jeszcze by sie znalazlo gdzie zasilenie 5zl wydluza waznosc konta o rok.
Jesli masz juz jakis numer to przenies do Orange na karte. Wazne aby przeniesc za co dostajesz rok waznosci konta i 1000GB za darmo.
A poza tym jest Fakt Mobile, Plus na Karte z taryfą prosto na karte, a2 mobile i cos tam jeszcze by sie znalazlo gdzie zasilenie 5zl wydluza waznosc konta o rok.
Ciekawostka w #orange.
Jeżeli włączycie sobie usługę "DCB - blokada całkowita", to zablokujecie sobie całkowicie dostęp do Internetu.
DCB to metoda płatności polegająca na bezpośrednim obciążeniu rachunku u operatora sieci.
Korzystając z tej blokady, klient myśli, że zablokuje po prostu możliwość tych opłat, natomiast w praktyce zablokowana zostanie cała transmisja danych. Jest o tym wpis m. in. tu ale już sprawdziłem u siebie i tak jest faktycznie. Mega nie
Jeżeli włączycie sobie usługę "DCB - blokada całkowita", to zablokujecie sobie całkowicie dostęp do Internetu.
DCB to metoda płatności polegająca na bezpośrednim obciążeniu rachunku u operatora sieci.
Korzystając z tej blokady, klient myśli, że zablokuje po prostu możliwość tych opłat, natomiast w praktyce zablokowana zostanie cała transmisja danych. Jest o tym wpis m. in. tu ale już sprawdziłem u siebie i tak jest faktycznie. Mega nie
@w9rT_wv_bIAn37l a nie wystarczy blokada SMS premium?
- 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Mam aktualnie dwa numery na kartę w Play w smartfonie Xiaomi Mi 9T Pro. Jak wiadomo RCS w Play nie działa. Czy jak drugi numer przeniosę do oferty na kartę do Plusa lub Orange (chcę któryś z nich bo dają sporo internetu gratis dla przenoszących) to na tej karcie RCS będzie działał? Czytam w internecie i nic konkretnego nie ma, może ktoś przerabiał taką sytuację i wie?
#play
Mam aktualnie dwa numery na kartę w Play w smartfonie Xiaomi Mi 9T Pro. Jak wiadomo RCS w Play nie działa. Czy jak drugi numer przeniosę do oferty na kartę do Plusa lub Orange (chcę któryś z nich bo dają sporo internetu gratis dla przenoszących) to na tej karcie RCS będzie działał? Czytam w internecie i nic konkretnego nie ma, może ktoś przerabiał taką sytuację i wie?
#play
- 0
gdzie mogę się dowiedzieć dlaczego orange pominęło mój blok? na całym osiedlu zrobili światłowód 8Gb/s (nawet w blokach tej samej administracji co mój) ale mój pominięto i podobno "nie spełnia warunków na dorejonizowanie" jakie niby są te warunki?
monopol w bloku na kable ma play który powoli montuje sobie światłowód (obecnie mam tylko HFC) a orange "oferuje" tylko internet kablowy po kablu telefonicznym
#orange
monopol w bloku na kable ma play który powoli montuje sobie światłowód (obecnie mam tylko HFC) a orange "oferuje" tylko internet kablowy po kablu telefonicznym
#orange
gdzie mogę się dowiedzieć dlaczego orange pominęło mój blok?
@fearek2137: nigdzie, ewentualnie w administracji
- 3
Rok temu zrobiłem zamieszanie z netią i podmianą ich urządzen na własne ONT, w tym roku kroi się temat na xgspon czyli gpon 10gbps, patrze właśnie co można kupić tj wkładki sfp+ lub dedykowane ont 10gbps.
Ktoś z was juz podchodził do xgspon? Bawiliście się wkładkami xgspon, coś polecacie?
#siecikomputerowe #gpon #netia #orange #internet
Ktoś z was juz podchodził do xgspon? Bawiliście się wkładkami xgspon, coś polecacie?
#siecikomputerowe #gpon #netia #orange #internet

wiesz co? To bawi tak okropnie, że nie chce mi się już z Tobą pisać ;p
@Pan_Slon: to brzmi trochę jak "zjadłem wszystkie rozumy", pokory trochę :)
Przede wszystkim nie stawiaj znaku równości między tymi cytatami, bo go tam nie ma. Bugiem jest możliwość resetu karty przez nadmierny exceptional traffic (ciężko mi ten termin na polski przetłumaczyć, cały ruch, któy musi obrabiać CPU karty, przede wszystkim protokoły sieciowe jak arpy,
user wykazał babole u isp
@Pan_Slon: nie. User narozrabiał na tyle, że aż udało mu się wstrzelić w istniejący babol, normalnie brużdżący z zupełnie innych przyczyn. Obrazowo: kierowca był tak pijany i jechał tak bardzo wężykiem, że przy okazji rozpieprzył tą barierkę przy drodze, co już dawno była wskazywana, że jest do pilnego remontu. Owszem, przyczynił się do dobitnego zasygnalizowania, ze z tą barierką coś trzeba zrobić, ale ciężko traktować
źródło: 21043f5fb21a19f21df06333beb0e97816b7fd61dde95024182e9bf4c5e67bd5
Pobierz- 0
Czy udało się komuś dostać lepszą ofertę na przedłużenie orange światłowód niż ta na stronie?
Mam w swojej lokalizacji pełno różnych operatorów i aktualnie oferta orange jest najdroższa.
Obecnie płacę 60 zł za 600 mbit i mółgbym z tym pozostać chociaż są operatorzy którzy proponują jeszcze taniej.
Czy jest szansa wymienić FB6 na FB10 w ramach umowy bez dopłaty 20 zł?
#orange #internet #siecikomputerowe #swiatlowod
Mam w swojej lokalizacji pełno różnych operatorów i aktualnie oferta orange jest najdroższa.
Obecnie płacę 60 zł za 600 mbit i mółgbym z tym pozostać chociaż są operatorzy którzy proponują jeszcze taniej.
Czy jest szansa wymienić FB6 na FB10 w ramach umowy bez dopłaty 20 zł?
#orange #internet #siecikomputerowe #swiatlowod
@kogi: kiedyś robiło się tak, że na 3 miesiące przed końcem umowy dzwoniło się na infolinię i zgłaszało chęć wypowiedzenia umowy z końcem okresu
i albo od razu łączyli z działem utrzymania klienta albo sami zaraz na drugi dzień oddzwaniali i tam można było negocjować
i albo od razu łączyli z działem utrzymania klienta albo sami zaraz na drugi dzień oddzwaniali i tam można było negocjować
@kogi: wypowiadaj umowę i licz że zadzwonia
Czy ta oferta bedzie ok ?
Przedluzenie umowy w play na 28 miesiecy.
3 numery telefonow, oferta biznesowa (male firmy).
Aktualnie place 172,2 zl brutto / mc w tym mam internet 150gb miesiecznie na kazdy numer, i jakies tam minuty do UE i internet w UE okolo 15-17 GB.
W nowych warunkach ma byc taniej i lepiej bo 142 zl brutto ale internet z 150 do 300 GB.
Przedluzenie umowy w play na 28 miesiecy.
3 numery telefonow, oferta biznesowa (male firmy).
Aktualnie place 172,2 zl brutto / mc w tym mam internet 150gb miesiecznie na kazdy numer, i jakies tam minuty do UE i internet w UE okolo 15-17 GB.
W nowych warunkach ma byc taniej i lepiej bo 142 zl brutto ale internet z 150 do 300 GB.
@konstanty400 mam na kartę 25 zł rozmowy SMS nielimitowane, internetu 100 GB. Rezygnuje kiedy chce i płace kiedy chce
@piotrek2555: a nie wiem prawdę mówiąc. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby za kilka miesięcy tam przejść.
- 0
Zauważyłem na btssearch, że w Poznaniu pojawiły się częstotliwości 3500 w Orange, aktualizacja była 2 dni temu. Czy komuś już łapie to pasmo i w jakiej lokalizacji?
#5g #telekomunikacja #orange #internet #lte #internetmobilny #poznan
#5g #telekomunikacja #orange #internet #lte #internetmobilny #poznan
- 0
Jaki jest kod USSD który włącza bez limitu sms, rozmowy i daje 0.5GB neta na 1 dzień?
#orange
#orange
#orange Jak ktoś ma numery zarejestrowane w orange na firmę i chce sobie obniżyć fakturki to niech da znać pw, rabaty po 5 ziko na każdy numer :)
@torio-koelo: niech zgadnę. Zgoda marketingową?
- 0
@Pepper_kakaowiec: Nope
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@mirko_anonim: Idziesz do punktu operatora i mówisz, że chcesz wyrobić duplikat karty SIM. Potwierdzasz tożsamość, opłacasz co trzeba i wychodzisz z nową kartą. Koniec.
Operatorowi nie jest niezbędny numer seryjny dowodu. To nadmiarowo zbierane dane. Zgodnie z ustawą o rejestracji operator może żądać tylko imienia, nazwiska i PESEL. Dowód tożsamości ma być tylko okazany w celu weryfikacji tożsamości, nie gdziekolwiek zapisany.
Mam dziwne pytanie, znalazłem jakieś odpowiedzi ale sprzed wielu lat i może coś się zmieniło od tego czasu.
Mam Orange na kartę wsadzone do Alarmu. Uzbierało mi się tam na koncie prawie 200 PLN. Da się z tym cokolwiek zrobić?
Jakieś paysafecard albo doładowanie do telefonu kupić za SMS czy tylko jakieś siępomaga jeszcze przyjmuje płatność SMS?
#sms #telefony #orange
Mam Orange na kartę wsadzone do Alarmu. Uzbierało mi się tam na koncie prawie 200 PLN. Da się z tym cokolwiek zrobić?
Jakieś paysafecard albo doładowanie do telefonu kupić za SMS czy tylko jakieś siępomaga jeszcze przyjmuje płatność SMS?
#sms #telefony #orange
- 1
@Arbeiter: to mnie nie do końca urządza bo nie chce tego nr przenosic ani likwidować.
@jednorazowka strzał w 10. Może i nie wyciągnę siana ale przynajmniej nie muszę już co miesiąc płacić. Nawet dało się to łatwo w aplikacji wykilac. A że udało mi się zawiesić apke to kupiłem 2x365 dni XD
@jednorazowka strzał w 10. Może i nie wyciągnę siana ale przynajmniej nie muszę już co miesiąc płacić. Nawet dało się to łatwo w aplikacji wykilac. A że udało mi się zawiesić apke to kupiłem 2x365 dni XD

























#orange #siecikomorkowe
źródło: 1000025498
Pobierz