@yamnichek_pyesio: Tak, widzimy, że symbole analogiczne do chrześcijańskiego krzyża pojawiały się we wcześniejszych kulturach. Jakie miały znaczenie? Ile z nich było symbolami istotnymi, a ile zwykłymi ozdobami pojawiającymi się na wykopywanych dzisiaj przedmiotach? I stąd w opisie cudzysłów?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 34
@yamnichek_pyesio: ale to ma czegoś dowodzić?

Sugerujesz, że według chrześcijan Jezus był pierwszym człowiekiem, który skrzyżował dwa kije czy co xD przecież to oczywiste, że krzyż jest mega prostym symbolem używanym od zawsze na różne sposoby
  • Odpowiedz
:Niesamowie ile tajemnic kryja w sobie stare fotografie te sprzed 80/100 i wiecej lat, i to nie tylko te niewyrezyserowane, ktorych kontekst sytuacyjny przewaznie jest znany a co za tym idzie, czas miejsce a nawet postac w niej osadzona bo nie cykalo sie wtedy fotek na zawolanie, a raczej w okreslonych sytuacjach I z reguly konkretnym bohaterom. Moze wlasnie o wiele ciekawsze sa te, ktore nosza znamiona asamblazu, pastizu czy innej inscenizacji
teflonzpatelnimismakuje - :Niesamowie ile tajemnic kryja w sobie stare fotografie te ...

źródło: comment_1u3CoC0nEX0rDhphxqU5uYcKbgBnv0Hl.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Z cyklu ,,dziwna #fotografia '', brytyjski urzednik, zapalony antropolog i domorosly okultysta, tworca religii wicca- Gerald Gardner podczas jakiegos nieokreslonego rytualu, gdzie siedzi w kregu ochronnym na wysokosci litery Tetragram, mierzac mieczem w strone bozka Tanatosa.
#okultyzm #religia #poganie
teflonzpatelnimismakuje - Z cyklu ,,dziwna #fotografia '', brytyjski urzednik, zapalo...

źródło: comment_iDaFiO7aoWBbCvsfksJ4DfPgwDZTw7RP.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jakimi jesteście liczbami w numerologii? Jak często na tysiąc zwyczajnych liczb pojawia się jakaś mistrzowska? Zgadzacie się z tym, co piszą o waszej liczbie jakieś horoskopy? Odnajdujecie się w tym?
#okultyzm #numerologia
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@JulioIglesiasSexualPredator: Ale jak tam można się zgubić? Ja miałem wrażenie, że to jest lekka, przygodowa lektura. Rozumiem, że problemem jest szkatułkowa kompozycja powieści? Te opowiadania, choć na końcu łączą się w sumie w całość, można traktować w zasadzie jako odrębne, kiedy się czyta. Pamiętajmy, że książki pisane są dla ludzi, nie musisz za pierwszym razem dokładnie analizować każdego zdania ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
Mireczki
Polecam książkę - Klucz do świętej historii wszechświata

Fajnie się czyta, mózg trochę paruje, ale warto( ͡° ͜ʖ ͡°) Autor szuka wspólnych mianowników w kulturach i filozofiach starożytnych i stara się udowodnić, że tak naprawdę wszyscy dawni ludzie posiadali identyczną wiedzę na temat prawdziwej natury wszechświata i to wszystko zostało zakodowane według diagramu, który autor przedstawia w książce.
Znajdziecie tam nawiązania do Biblii, filozofii Platona, Arystotelesa, filozofii
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Fajnie się czyta, mózg trochę paruje, ale warto( ͡° ͜ʖ ͡°) Autor szuka wspólnych mianowników w kulturach i filozofiach starożytnych i stara się udowodnić, że tak naprawdę wszyscy dawni ludzie posiadali identyczną wiedzę na temat prawdziwej natury wszechświata i to wszystko zostało zakodowane według diagramu, który autor przedstawia w książce.


@unick: Czyli hermetyzm meh ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Brzytwa_Ockhama: Też tak pomyślałem czytając książkę, że jest sporo hermetycznych elementów, dużo wspólnych mianowników, ale siłą rzeczy to się musi zazębiać bo nie może być kilku prawd tylko jedna podana co najwyżej w różny sposób. Z całą pewnością jest to dobra pozycja dla nowych poszukiwaczy lub dla starych wyjadaczy aby sobie to wszytko usystematyzować w odmienny sposób.
  • Odpowiedz
@maze: nie trzeba i nie można. dlatego wartościowe rzeczy są napisane w taki sposób że bez przygotowania masz wrażenie że pisze to śliniący się retard.
wszystko co jest napisane jasno i przejrzyście jest kłamstwem. nikt się nie dzieli swoimi doświadczeniami. opisy doświadczeń i szczegóły są pisane albo przez schizofreników albo oszustów. opisy godne zaufania są pisane rodzajem szyfru gnostycznego, który można zrozumieć jedynie będąc w gnozie. pisząc lub rozmawiając o
  • Odpowiedz
  • 1
@kriszu nic nie jest błędem albo przypadkiem ;) teraz tylko czekać, może ktoś jutro się wypowie bo w sumie późno już jest. Poki co na internecie dobre opinie znalazłem, z drugiej strony nagonka negatywnych ale to zazwyczaj są portale mocno KK, także brak obiektywizmu
  • Odpowiedz
@ray1902: @kriszu: @vovo: Noszę od około ośmiu lat.. Srebrny, otwarty. Nie zdejmuję wcale - jedynie na jakieś pół godziny tydzień temu. Bo musiałam. Nie wiem, czy dobrą polaryzacją założyłam teraz. W sumie dzięki za przypomnienie.

  • Odpowiedz