Wpis z mikrobloga

@CzerstwaBulka: Okultyzm to tak rozległa dziedzina, że nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na czym polega. Jeśli chodzi o języki to zazwyczaj pojawia się kilka tj. łacina, hebrajski oraz uważany za język sztuczny enochiański.

Z książek na start mogę polecić np. Dogme et Rituel de la Haute Magie Elphiasa Levi'ego, przełożona na język angielski przez Artura Edwarda Waite'a pod tytułem Transcendental Magic. Nie mam pojęcia czy wyszła w języku polskim. Sam
@CzerstwaBulka: @AndrzejStrzeblinski: heheh EA Koetting to dobry wstep dla poczatkujacych magikow.

Osobiscie polecam teraz pana imieniem Frank White ktory na youtube bardzo ciekawie tlumaczy z tego zagadnienia.

Jak zaczac? Po pierwsze zacznij dziennie medytowac. Naucz sie wyczuwac energie otaczajaca nas zewszad, sprobuj wprowadzac sie w stan oobe- stan, ktory najszybciej da ci pewne rezultaty. Poczytaj o falach mozgowych i stanie theta.
@maze: jako praktyk oobe powiedz dla mnie czy fragment z "Okultyzm - Edward Klemp" ma sens?

"Ciało astralne jest tak lotne, że nawet z trudnością może się posuwać powoli – ono biegnie jak myśl i jest w stanie przekazać lub dostarczyć naszej świadomości wrażenia. zdolność wysyłania ciała astralnego na odległość trzeba sobie jednak wypracować. Początkowo udaje się to na małe odległości, a później na coraz dalsze. Trzeba pamiętać, że w tych