Siema.
P-------a już dostaje.
Miałem stłuczkę. Wymusił mi gość i lekko dość dostał w dupe, była policja itd i spoko.
Autem dojechałem do domu ale jednak srednio nadaje się do użytkowania że względu na odpadający grill brak halogena dziurę w zderzaku i ogólnie jakoś niepewnie się z tym czuje więc zadzwoniłem kolejny raz na infolinię Hestii czy jest możliwość auta zasteoczego dostać na już powiedzieli mi że okej spoko.
Tylko teraz mam
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki jak to jest z tym oc przy zakupie samochodu.

Załóżmy że mam wykupiona polise na rok i kosztuje mnie 365zl.
1 lipca sprzedaje samochód i co się wtedy dzieje
Wypowiadam umowę oc i wraca do mnie 180zl-14zl?
Wtedy ubezpieczalnia robi rekalkulacje i proponuje np nowemu wlascicielowi 730zl wartosc czyli musi zaplacic 365zl-28 za te 5 miesiecy i 2 tygodnie?
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@queuele: Dostałeś taką propozycję, ponieważ polisa przeszła na Ciebie, ale ubezpieczyciel stwierdził, że w Twoim przypadku jest większe ryzyko niż przy poprzednim kierowcy. Zrobił więc rekalkulację.
Ogólnie jest tak: OC przechodzi automatycznie na nowego właściciela. Ubezpieczyciel ma prawo do rekalkulacji składki przy zmianie właściciela. Nowy właściciel może korzystać z dotychczasowego OC (dopłacając do składki, jeśli została wykonana rekalkulacja) lub je wypowiedzieć i kupić nowe gdzie indziej. Jeśli nowy właściciel wypowie
  • Odpowiedz
@Ubea_pl: Ej czyli wychodzi na to, że miałem po prostu pecha, a że pasowało do mojej tezy to jakoś tak pomyślałem że tak jest.. ()
Dzięki za pomoc!
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#oc

Pół roku temu facet zarysował mi zderzak na parkingu w Skodzie fabi 2001 rocznik , Skoda w nie najlepszym stanie, i Aviva dała mi 1100 odszkodowania. 2 tyg temu kobieta wymusila mi pierwszeństwo na moim passacie 2001 rok. uderzając w tylny błotnik i tylni zderzak całkowicie go uszkadzając i link4 dzisiaj zadzwonił do mnie że oferują mi 1680 zł. Czy powinnam się zgodzić na tą ofertę? Liczyłem na dużo
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@rafmen nie przyjąłem właśnie oferty która była w sumie wystawiona na podstawie zdjęć które im przesłałem.. Ma przyjechać mobilny rzeczoznawca który wyceni szkodę, tylko się zastanawiam co zrobić jak mi zaproponuje tyle samo. Ktoś ma sprawdzona firmę która się tym zajmuje ? Na allegro pełno tego typu stron,ale żadna nazwa witryny jakoś nie pasuje mi do rzetelnej firmy.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Mireczki, jakiś typ zarysował mi dość porzadnie auto pod parkingiem a do tego ułamał jeden zaczep zderzaka przez co lekko odstaje. Byłem już na policji, zrobili zdjęcia i mają zabezpieczyć nagranie spod marketu. Pytanie czy ja mogę już oddać auto do lakiernika, czy czekać na namierzenie sprawcy i rzeczoznawcę z jego firmy ubezpieczeniowej? #oc #motoryzacja #samochody #policja
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kijanu_riws: najpierw rzeczoznawca - wycena - potem naprawa na fakturkach, ale pytanie czy Ci tego nie umorzą, ja kiedyś znałem takiego ziomka (nie mówię że to ja XDDD) rysnął komuś auto , zdupcył bo nie miał przeglądu XD i nic do dnia dzisiejszego, dookoła normalnie kamerki itp. Galeria w centrum miasta, nowy golf 7 GTI z r--------m zderzakiem , pozdrawiam właściciela golfa jak to czytasz ( ͡~ ͜ʖ
  • Odpowiedz
Zapomniałem na śmierc o opłaceniu oc na następny rok. Oc było do 06.06, nie wypowiedziałem umowy ale teraz zalogowałem się na konto ergo hestii żeby opłacić oc i nie widnieje tam żadna informacja o zalegającej płatności czy tez aktywnej polisie czy to oznacza że aktualnie jestem bez ochrony? #ubezpieczenia #oc #samochody
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 4
@CinuLNS: @droid43210: Post na mirko poszedł w międzyczasie dzwonienia na infolinie i wyszło ze skoro opłaciłem poprzednia polisę w całości to obecna przedłużyła sie na pewno, a w systemie pojawi się do 14.06. Sytuacja opanowana ale co się stresu najadłem przez chwile to moje
@Neneszo: @Jestem_Tutaj:
  • Odpowiedz
@Nikic21 tak xd p------e to jest, ja mam 24 lata i mam samochód w papierach razem z dziadkiem, gość w ubezpieczalni mi mówi, że za dwa lata powinienem mieć spadek o kilka stów w dół, z 800 wraz z dziadkiem z pełnymi zniżkami na około 500 mając zupełnie samemu
  • Odpowiedz
@Nikic21 tak wychodzi ze statystyk ¯_(ツ)_/¯
Ja też miałem bekę, moje pierwsze auto warte w cenniku poniżej 1000 zł - OC dla 18 latka w małym mieście - najtaniej mi prawie 1500 wyszło xD Darowizna 100% wartości na ojca, i cyk 400
  • Odpowiedz
Mirasy #ubezpieczenia #oc, pacjent berlingo strzelony w tył, wjechała #szkodacalkowita i wyliczyli wartość samochodu na 5k wrak 1k a wartość napraw 6k ale że auto wyliczone na 5k no to 5k-1k więc mogą mi dać 4k, czy jest możliwość żeby się od tego odwołać tak jak w przypadku szkód częściowych?
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mireczki, jak wczoraj skonczylo mi sie OC samochodu, a dopiero jutro jade do agenta zeby ubezpieczyc to dostane jakas karę za brak ciągłości?
#oc #samochody
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Proszę o kontakt firmę, która zajmuje się dopłatą do odszkodowań. Wiem, że jakaś tu była a nie chce mi się szukać po tagach.
#oc #odszkodowanie

  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 6
@Dziczek3000 nie, nie dojebią. Dotychczasowy ubezpieczyciel automatycznie ja przedłużył. Musisz mu zapłacić, w PZU sam płaciłem chyba 3 tygodnie po terminie i nie miałem problemów. Kara jest za brak OC, ale to trzeba je umyślnie wypowiedzieć
  • Odpowiedz
@Dziczek3000 Jak wyżej, jak to Ty zawierales te polisę rok temu i ją w pełni opłaciłeś to wznowiła się automatycznie.

w UFG polisa tylko dotychczasowa jest wiec niepokoi


@Dziczek3000 Tak będzie przez jakiś czas, chyba do czasu opłacenia automatycznie wznowionej polisy (nie wiem bo nigdy się nie spóźniam i polecam nie przegapiać terminów, ale w rodzinie tak było że w UFG był brak danych) ale
  • Odpowiedz
Mireczki, o co może biegać ubezpieczalni? Miałem kolizje, ja jestem poszkodowanym. Wyszła całka, wysłali mi kosztorys auto wystawili na aukcje, żeby ocenić wartość i mają wyliczone ile mi dadzą. Ale na końcu dokumentu napisali coś takiego. O co chodzi? Jak ciągną sprawę i robią mi normalnie wyceny to chyba wiedzą czyja jest wina czy to co zupełnie innego?
#oc #ubezpieczenia #motoryzacja
Kuork - Mireczki, o co może biegać ubezpieczalni? Miałem kolizje, ja jestem poszkodow...

źródło: comment_1622478274b43hY7F0bg1lQIBVxTJtH4.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kuork: Przyjąć odpowiedzialność = zapłacić za szkodę. No możesz być Ty odpowiedzialny, albo nikt jeśli do tego dojdą podczas analizy sprawy. Jeżeli uszkodzenia w pojazdach nie będą się zgadzać z opisem okoliczności, mogą wykryć wyłudzenie. Mogą dojść do wniosku, że sprawca nie jest sprawcą tylko poszkodowanym. Mnóstwo różnych możliwości.
  • Odpowiedz
@FredzIo: A, spoko. Dzięki. Myślałem, że jak już wysyłają mi dokumenty z rozliczeniem i kosztorysami to już wiedzą, kto tam jest winny.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Hej Mirki, proszę o radę.

W teścia wjechał tir - zlikwidował Citroena C5.
Z OC sprawcy (firma Warta) wziął auto zastępcze, które użytkował przez 35 dni (on nic nie płacił).
Polandcars.com wyceniło wypożyczenie auta na 10 848 złotych i wystawiło fakturę Warcie.
Warta zapłaciła tylko część. Pozostało do zapłaty 7608 złotych.
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#pzu #oc #ubezpieczenia
@ekspert_PZU
Dajcie namiary na dobrego agenta który policzy mi kontynuacje w dobrej cenie OC+ PZU Pomoc w Drodze Super PL + EU
i zależy mu na sprzedaży. Rozmawiałem z jakimś agentem od PZU to nawet nie chce dać rabatu zważywszy że mam produkty inne w pzu co zawsze uważam za naturalne, dwa nie zamula przy telefonie ;P
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach