Wpis z mikrobloga

Mam pytanie, bo planuje dzisiaj kupić #motocykle (spokojnie, wczoraj oglądany i jest gitara przespałem sie z tym ( ͡° ͜ʖ ͡°))
Ubezpieczanie kończy się początkiem przyszłego miesiąca.
Jak to ogarnąć, żeby rodzic był współwłaścicielem i to po pod niego było ubezpieczenie?
Umowa kupna będzie na mnie.
Bo zakładam pesymistyczny scenariusz, że ubezpieczenie wygaśnie zanim zgłoszę się do urzędu żeby przerejestrować i dodam współwłaściciela.

#ubezpieczenie #oc #rejestracjapojazdu
  • 14
@devel9k: no tylko czy rodzic pojedzie kupować go z Tobą albo podpisze się wcześniej na umowie, którą weźmiesz ze sobą (o ile sprzedający się zgodzi na takie coś)? Ewentualnie szybki bieg do notariusza celem potwierdzenia podpisu pod upoważnieniem od rodzica, abyś mógł zawrzeć taką umowę również w jego imieniu.
@devel9k: kupujesz i na umowie wpisujesz tak jak Ci się podoba. Nie ma to znaczenia który jest synem którego xD
Ubezpieczenie potem kupujesz na wszystkich współwłaścicieli. Nie ma znaczenia kto jest pierwszy a kto drugi.
Jakbyś potrzebował oferty/polisy to zapraszam na priv, ogarnę Ci wszystko :)
@devel9k Jak wyżej napisał @fromasz56 - kolejność współwłaścicieli nie ma znaczenia bo i tak zniżki i zwyżki wszystkich zostaną uwzględnione. Możesz być na pierwszym miejscu w dowodzie, możesz być w adnotacjach. Możesz Ty zawierać polisę lub rodzic - i tak wszystko będzie uwzględnione. Co do przerejestrowania - OC nie ma z nim nic wspólnego. Jak polisa będzie kończyć się przed przerejestrowaniem to zawieracie nową na Wasze dane z umowy i dane pojazdu