Hejka.
Myślałem, żeby moim gratem wyruszyć na jakąś objazdówkę po Europie. Obawiam się tylko, że mógłby mi się gdzieś rozkraczyć po drodze xD i nie chciałbym za bardzo takiej sytuacji.
Aktualnie mam ubezpieczenie OC w MTU. Czy mogę wziąć ubezpieczenie AC w innej firmie? Sprawdzałem MTU, ale ich AC nie obejmuje Europy. Chciałbym wziąć jakiekolwiek AC które w razie co zapewni mi jakieś holowanie na terenie Europy, co dalej z tym samochodem
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@policjantpeel Nikt tego Ci nie powie bo obecnie nie ma czegoś takiego jak wzrost o 10 czy 30 procent, ubezpieczyciele mają swoje taryfy i dopiero jak zrobisz kalkulację i będą uwzględnione te dwie szkody to będzie wiadomo. Nawet nie podałeś ile płacisz obecnie ale przy dwóch szkodach może to być dwukrotność wcześniejszej składki a może to być też całkiem inna kwota.
  • Odpowiedz
PZU to chyba sufit na łeb spadł. Przyszedł właśnie kwit do zapłaty ubezpieczenia auta mojego taty na następny rok. Tata ma pełne zniżki i bezszkodowa jazda od 20 lat. W zeszłym roku było jakoś 670 zł za OC + 30 zł za NNW. To samo w tym roku wyceniono na 997 zł, a co więcej - przysłali wypełniony blankiet na jakiś pakiet standardowy za 1032 zł. Trzeba będzie się wybrać do ich
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Spotkanie ze słupkiem. Jak najlepiej to rozwiązać? Nie zależy mi na jakiś super efekcie wizualnym, dlatego na początku rozważałem zakupienie lakieru w sprayu i samemu zrobienie tego. Ale jak się zacząłem wgłębiać w temat to nie wiem czy więcej szkód nie narobię próbując to samemu zrobić.
Zgłosić szkodę z ac? Jak to wtedy wygląda ze zniżkami, gdy posiadam jeszcze 5 polis OC na inne pojazdy w tej firmie ubezpieczeniowej?
Oddać do lakiernika? Wtedy
rs15 - Spotkanie ze słupkiem. Jak najlepiej to rozwiązać? Nie zależy mi na jakiś supe...

źródło: comment_1626624006k4CgMuED4enxZ8eXTOSJ8z.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@rs15: jak masz 5 polis to zapewne też masz ochronę zniżek i 1 szkoda w roku jest ci odpuszczana i rozgrzeszana, dopytaj po prostu czy masz to w pakiecie. Jak chcesz najtaniej to jakaś naklejka.
  • Odpowiedz
serdecznie nie polecam storny https://mubi.pl
dzwonili do mnie z 5 razy, z 3 roznych numerów, po zablokowaniu jednego dzwonił inny. Po odebraniu był sygnał łączenia a nastepnie konsultant odbierał: Dzień dobry, mubi.pl w czym mogę pomóc?

cholera, żałuję że nie odpowiedziałam: ale to ty dzwonisz ( ͡° ͜ʖ ͡°)

nie polecam, spamują mailami, telefonami oferty nie wiem jaki korzystnie wypadają, ale na szybko w pierwszym
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#anonimowemirkowyznania
Hej, moja mama jutro musi przedluzyc OC dla auta i zastanawiam sie czy nie dopisac sie do niej jako wspolwlasciciel.
Ona ma prawko 11 lat i zero stluczek wiec musi miec zapewne niskie OC, ja mam prawko 1,5 roku i zero historii zwiazanej z ubezpieczeniem bo nie posiadam wlasnego auta, ale przerazaja mnie ceny OC dla nowych kierowcow.
Gdy bede wspolwlascicielem jej auta bedzie nabijala mi sie znizka? Auto to Toyota
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#oc #ubezpieczenia #motoryzacja
Mirki miałem wypadek,auto skasowane (szkoda calkowita) szukam jakiejś firmy do której mogę się udać z zanizona wycena szkody.
Wiem że w Google jest tego mnóstwo,lecz szukam czegoś sprawdzonego
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wziąłem sobie nowe ubezpieczenie, bo mi się kończyło 26 czerwca, ale zapomniałem anulować starego i dzisiaj mama do mnie dzwoni, że do domu rodzinnego przyszedł list od starego ubezpieczyciela, że czas na zapłatę do 19 lipca, będę mógł jeszcze wypowiedzieć umowę ze starym ubezpieczycielem, czy już za późno i muszę mieć podwójne?
#ubezpieczenia #oc
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@k632012: Jesli masz wolna kase to mozesz oplacic i czekac na zwrot.

Ja jednak radze klientom nic nie placic i czekac na info od ubezpieczalni jaka konkretnie kwota im sie nalezy za okres od automatycznego przedluzenia polisy do dnia gry zrezygnowali i wtedy dopiero robic przelew.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Murki, żeby się odwołać od wyceny z szkody #oc, to najlepiej wycenę od mechanika im przesłać, nie?
Ile zazwyczaj taka wycena z pieczątką zakładu mechanicznego kosztuje? Ile np. w przypadku ASO?

Lakierowanie zderzaka mi na 600zł wycenili w samochodzie z 2007 roku. Bezkosztowo nie chcem xD

#samochody
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dlaczego przy wyliczaniu składki OC na stronie PZU nie pokazuje mi kwoty wyliczeń... Muszę podać numer telefonu na który zadzwoni konsultant ale wyliczonej kwoty mi nie podaje... To samo dzieje się w tej pseudo genialnej aplikacji PZU. Żenuaaa
#pzu #ubezpieczenia #oc #ubezpieczenie
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Android
  • 0
Akurat w moim przypadku mubi wylicza dość wysoką składkę. Wyższą niż np w mBank ( nawet po odliczeniu tych 159zl ). A do Pzu mam jeszcze 10% zniżki do wykorzystania
  • Odpowiedz
Czy ubezpieczyciel może nie chcieć przedłużyc ze mną umowy? Miałem stłuczkę w lutym 2021 z mojej winy, a ubezpieczenie zapłaciłęm w marcu 2021 600 zł i kilka dni po tym przyszło żebym wysłał dokumenty szkody, u poszkodowanego prawie nic się nie stało. Druga sytuacja tydzień temu cofając nie spojrzałem że za mną też cofa mini copper, i zahaczyłem mu o zderzak tylni i prawy bok, spisaliśmy oświadczenie bez policji.Babka nie z polski
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@numeroox będzie zwyżka, jeśli nie masz wykupionej ochrony zniżki, ale nie słyszałem o tym, żeby ubezpieczyciel nie chciał przedłużyć umowy. Nie wiem nawet jakby to miało technicznie wyglądać.
  • Odpowiedz
  • 1
#oc mirasy sprawa kiepska wracam z pracy do auta tydzien temu patrze cos nie tak wgnieciony bok auta 2 elementy mowie no nie.. Patrze 0 kartki 0 i informacji.. Dzien pozniej poszedlem zobaczyc kamery z parkingu i okazalo sie ze kobieta wyjezdzajac uderzyla w samochod poczym wyszla z auta popatrzyla na swoje czy cos ma i uciekla ( ͡° ʖ̯ ͡°) Po rejestracji znalazlem jej polise
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirasy, moje BMW #e39 dostało strzała na parkingu. Generalnie lekko zarysowane i wgniecione drzwi lewy tył, wgnieciony i zarysowany błotnik tył (wewnętrzny profil się lekko pofalował), zarysowana i uszczerbiona w dwóch miejscach alufelga, przytarta opona, zarysowana cała strona zderzaka tylnego, który opuścił się na ślizgach z tamtej strony. Z ubezpieczalni zaproponowali mi niebagatelną kwotę - niecałe 1600 zł brutto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Niebardzo ogarniam nawet
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach