Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 0
#oc #motoryzacja
Ile może kosztować ubezpieczenia Mercedesa C klasy z 2020 roku ?
Młody kierowca.
Tak mniej więcej
Ile może kosztować ubezpieczenia Mercedesa C klasy z 2020 roku ?
Młody kierowca.
Tak mniej więcej
@michal_szn: tak mniej więcej to od kilkuset do kilku tysięcy złotych jeśli nie masz szkód na koncie
pozdrawiam gorąco.
pozdrawiam gorąco.
Witam, mam takie zastanowienie. Pojazd ubezpieczony OC w firmie X (przez obecnego właściciela), właściciel zignorował maila i pismo z firmy X i kupił samodzielnie OC na kolejny rok przez porównywarkę typu mubi czy tam rankomat, ale tak się złożyło, że w tej samej firmie X. Na polisie jest informacja, że to nowa polisa, a nie wznowienie.
Czy należy wypowiedzieć obowiązująca jeszcze polisę, czy pomimo nie skorzystania ze wznowienia, ale pozostania w tej
Czy należy wypowiedzieć obowiązująca jeszcze polisę, czy pomimo nie skorzystania ze wznowienia, ale pozostania w tej
@mikolaj-kowalski-alski: nie, tak, ale precyzyjnej odpowiedzi powinien mu udzielić pośrednik wystawiający nową polisę, czyli porównywarka, niech zadzwoni
- 0
Witam
Jestem nowym kierowcą, totalnie bez rozeznania w sprawie ubezpieczenia pojazdu. Nie mogę skorzystać z ubezpieczenia na kogoś bo w rodzinie ode mnie się to dopiero zaczęło. Możecie mi doradzić ubezpieczyciela oc, ac, nnw oraz na jakie zapisy zwracać uwagę, jakich unikać itp żeby nie dać się zrobić w przysłowiową część ciała?
#ac #ubezpieczenia #ubezpieczenieoc #ubezpieczenie #oc #samochody
Jestem nowym kierowcą, totalnie bez rozeznania w sprawie ubezpieczenia pojazdu. Nie mogę skorzystać z ubezpieczenia na kogoś bo w rodzinie ode mnie się to dopiero zaczęło. Możecie mi doradzić ubezpieczyciela oc, ac, nnw oraz na jakie zapisy zwracać uwagę, jakich unikać itp żeby nie dać się zrobić w przysłowiową część ciała?
#ac #ubezpieczenia #ubezpieczenieoc #ubezpieczenie #oc #samochody
- 0
Z mubi dostałem zwrot rok temu, czy jakaś porównywarka ma podobny cashback, z którego mógłbym skorzystać? Chce AC+OC, assistance jakiś podstawowy też by się przydał, ceny na szczęście podobne jak w zeszłym roku, ale cena samochodu oczywiście w dół xD
#polisa
#oc
#ubezpieczenia
#polisa
#oc
#ubezpieczenia
Siemano, ostatnio miałem niemiłą sytuację na drodze i typ dość solidnie skasował mi samochód. Całka jak nic. Naszła mnie taka myśl jeśli chodzi o #ubezpieczenia #oc że samochody są wyceniane wg danych/programów które posiadają. Przeglądałem sobie ile trzeba dać za ten sam samochód i przeżyłem szok, jak to poszybowało do góry o.O Powiedzcie mi, czy przy całce w tych czasach, poszkodowany na starcie jest do tyłu? ( ͡
@sorry_jak_bede_sie_powtarzac: Zwykle pierwsza propozycja odszkodowania z TU jest zaniżona. Odwołać się i powinno być git, ale zorientuj się ile Twój wóz z tego rocznika, w tym nadwoziu, w tej wersji wyposażenia i z tym przebiegiem jest faktycznie warty (rynek czyli ogłoszenia jakie znajdziesz to jedno, ale TU opiera się na Eurotaxie lub Info-Ekspert). Twój pośrednik może to sprawdzić.
Nie jest to wstrząsające że ich programy mają 50/75% wartości samochodów na rynku wtórnym?
@sorry_jak_bede_sie_powtarzac: Napisałeś, że jesteś wstrząśnięty tym, że oni są wlaścidielami programów. I do tego się odnosiłem.
A to, że oszukują przy wycenach, to nowość znana od kilkudziesięciu lat, więc...
- 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 0
@Sky-Yu: no właśnie wiem. Ci z wypożyczalni ubezpieczyciela się upierają, że to ta sama klasa. A w zamian za 3 litrowe Audi a5 dostałęm jakieś badziewne Renault Arkana 1.2, do którego nawet nie mogłem zmieścić się z rodziną i wszystkimi gratami i część musiała zostać u teściów. Dlatego pomyślałem, że znajdę coś na własną rękę
- 0
- 0
Pakiet AC mini do zakupu OC w PZU. Opłaca się? Czy ktoś z Was korzystał? Widzę że takie realne zagrożenia które on obejmuje to np. zderzenie ze zwierzęciem lub uszkodzenie auta np. przez grad, gałąź. Warto?
#oc
#ac
#pzu
#ubezpieczenia
#oc
#ac
#pzu
#ubezpieczenia
@lokibb: i teraz jakiś random napisze Ci, że nie warto a za tydzień dzik rozpierniczy Ci zderzak i będziesz w plecy.
Analogicznie ktoś inny powie, że warto i to wystarczy a tu zdarzy się stłuczka z Twojej winy i również będziesz w plecy.
Warto pytać innych czy minimalny zakres jest godny polecenia czy może sam przeanalizuj swój stan konta i to czy Cię stać na ew. naprawy?
Analogicznie ktoś inny powie, że warto i to wystarczy a tu zdarzy się stłuczka z Twojej winy i również będziesz w plecy.
Warto pytać innych czy minimalny zakres jest godny polecenia czy może sam przeanalizuj swój stan konta i to czy Cię stać na ew. naprawy?
@lokibb no to moje zdanie już znasz :D
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@SkromnyNick: są, ale czemu sam sobie nie kupisz przez internet? rankomat, mubi, itd to też agenci, zadzwoń do nich
- 0
@Jestem_Tutaj: przez internet to chyba tylko w uniqa się da kupić :/
- 1
#ubezpieczenia #oc
Hej,
Kupiłem samochód z ubezpieczeniem na raty. Okazało się, że poprzedni właściciel nie opłacił jednej raty, której płatność przypadała tydzień przed zakupem przeze mnie. Teraz ubezpieczalnia przysłała mi pismo żeby uregulować tę ratę w kwocie od momentu zakupu samochodu przeze mnie. Mają do tego prawo?
Hej,
Kupiłem samochód z ubezpieczeniem na raty. Okazało się, że poprzedni właściciel nie opłacił jednej raty, której płatność przypadała tydzień przed zakupem przeze mnie. Teraz ubezpieczalnia przysłała mi pismo żeby uregulować tę ratę w kwocie od momentu zakupu samochodu przeze mnie. Mają do tego prawo?
@credenss no pewnie, że mają prawo, twoim interesem było ogarnąć, czy samochód ma opłacone OC
Mirki, jest jakaś porównywarka ubezpieczeń #oc gdzie dają jakiś bonus lub zwrot? Korzystałem z #mubi ale juz ubezpieczyłem dwa samochody i więcej nie moge ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#ubezpieczenia #rankomat #samochody
#ubezpieczenia #rankomat #samochody
@ZlodziejBilonownic: mozliwe nie sprawdzalem ale kojarze reklame ze zwrotem
ogolnie od stycznia niby punkty maja miec wplyw na skladke
ogolnie od stycznia niby punkty maja miec wplyw na skladke
Tylko rankomat strasznie zawyża stawki- co z tego, że dostajesz 150zł jak na dzień dobry zawyżają o 300?
@ZlodziejBilonownic: O to to, w mubi 460, bez bonusu bo drugi rok, z ciekawości zrobiłem kalkulację w rankomat, patrzę a tam od 800zł. To już lepiej odwiedzić jakiś CUK czy tam innego agenta niż rankomat jeżeli ktoś preferuje polisę offline.
@KoneserOOOO:
- 0
Mam oświadczenie spisane ze sprawcą, jestem poszkodowany, szkoda parkingowa. Jest jakiś limit czasu na zgłoszenie do ubezpieczyciela?
#ubezpieczenia #ubezpieczenie #oc #polisa
#ubezpieczenia #ubezpieczenie #oc #polisa
1
Podwyżki w 2022 roku. Wzrosną także ceny ubezpieczeń samochodów

Wszystko wskazuje na to, że drożejące samochody, części do nich i usługi serwisowe wpłyną na ceny ubezpieczeń komunikacyjnych w 2022 roku. Wraz ze wzrostem płacy minimalnej w przyszłym roku urosną także kary za brak obowiązkowego OC.
z- 1
- #
- #
- #
- #
- 0
@myszon00: to już możesz 2800zł szykować xd
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
- 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 0
Jak spisuje oświadczenie z oc i jestem współwłaścicielem auta to mogę pominąć tą drugą osobę i pisać tylko siebie. Jestem poszkodowanym.
#ubezpieczenia #ubezpieczenie #oc #polisa
#ubezpieczenia #ubezpieczenie #oc #polisa
@Vadzior nie, zresztą i tak zechcą dowód rejestracyjny
- 0
@Jestem_Tutaj: Tak,. chcą. Chodzi o fakt spisywanie teraz tego oświadczenia. Bo mam wzór jakiś od sprawcy i tam nie ma rozgraniczenia na dwóch właścicieli.
mam do ubezpieczenia nowe mieszkanie (51m2), ktore koncze remontowac, widze mnóstwo różnych ubezpieczycieli na porównywarkach, których nazw nawet często nie kojarze.
patrzyć tylko na cene i brać to co najtańsze czy ubezpieczyciel ubezpieczycielowi nierówny i coś omijać lub ktoś może tutaj polecić którąś z firm? i czy warto brać oferte online (widziałem że generali ma dosyć dobrą cene) czy lepiej poprzez agenta?
#ubezpieczenia #oc
patrzyć tylko na cene i brać to co najtańsze czy ubezpieczyciel ubezpieczycielowi nierówny i coś omijać lub ktoś może tutaj polecić którąś z firm? i czy warto brać oferte online (widziałem że generali ma dosyć dobrą cene) czy lepiej poprzez agenta?
#ubezpieczenia #oc
@MagicWorm: pytanie dla kogo ubezpieczenie.
Jak kredyt i dla banku.
Najtańsze.
Jak dla siebie.
To jednak coś sprawdzonego. Czyli nazwa ci coś mówi i masz oddział/agenta w okolicy.
Jak kredyt i dla banku.
Najtańsze.
Jak dla siebie.
To jednak coś sprawdzonego. Czyli nazwa ci coś mówi i masz oddział/agenta w okolicy.
@Sl_w_k_1: Źle mówisz - ubezpieczenie dla banku i pod kredyt to też z którego korzysta właściciel mieszkania, nie tylko przy szkodzie częściowej ale i całkowitej. Gdyby doszło do pożaru i całkowitego zniszczenia - to bank zabiera tylko tę część odszkodowania jaka potrzebna jest do spłaty kredytu. Reszta wartości jest dla Ciebie. Przy zalaniach ubezpieczyciel za zgodą banku przelewa tez dla właściciela kasę. Wiec zawsze właściciel korzysta z takiej polisy. Bank
Szukam #ac na qashqaia z 2019 roku mamy jakiegoś Mirka który może zaproponować dobra ofertę?
#ubezpieczenia #oc
#ubezpieczenia #oc
@profaza: zajrzyj na moje.pzu.pl - będziesz mógł sam szybko sprawdzić, ile wyniesie Cię składka i jeśli cena będzie dla Ciebie ok, od razu możesz kupić AC online :)
- 0
@ekspert_PZU: pzu juz sprawdzałem i niestety jest daleko od pojęcia "ok" ale dzięki;)
- 260
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@TrisssMerigold: trzymaj się tam Areczku
konto usunięte via iOS
- 11
@Prokurator_Bluewaffles: Xddd aneto ewentualnie xd



















źródło: comment_1641135300q4TTbFXRwFBLhap8K92ZOk.jpg
Pobierz@tepiciel_absurdow: @tepiciel_absurdow: ok, czyli dostanę na mail wypisane przez niego oświadczenie z jego podpisem i mam je wydrukować, a następnie sam wypisać i do ubezpieczalni czy wypisać osobne i podpiąć obydwa pod mail?
To, że właścicielem auta jest ktoś inny ma tutaj znaczenie i będzie on potrzebny czy