Dziś na autostradzie w korku p-------ł mi gość w tył auta (). U mnie lekka wgniota, ale farba zaraz będzie schodzić, u niego p------a ramka i lekko wywalony zderzak. Brak węzłów i MOPów w okolicy, staliśmy na awaryjnym, a przede mną jeszcze 8h drogi, wiec porobiłem foty czego się dało, wymieniliśmy się telefonami (paręnaście minut temu napisał sms, żebym się odezwał jak dojadę) i rozjechaliśmy. Co mam w
antarhei - Dziś na autostradzie w korku p-------ł mi gość w tył auta (-‸ლ). U mnie le...

źródło: comment_1641135300q4TTbFXRwFBLhap8K92ZOk.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@KrwawyPacyfista: przejeżdżałem przez Austrię, a wiadomo że tam wszystko odwrotnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@tepiciel_absurdow: @tepiciel_absurdow: ok, czyli dostanę na mail wypisane przez niego oświadczenie z jego podpisem i mam je wydrukować, a następnie sam wypisać i do ubezpieczalni czy wypisać osobne i podpiąć obydwa pod mail?
To, że właścicielem auta jest ktoś inny ma tutaj znaczenie i będzie on potrzebny czy
  • Odpowiedz
Witam, mam takie zastanowienie. Pojazd ubezpieczony OC w firmie X (przez obecnego właściciela), właściciel zignorował maila i pismo z firmy X i kupił samodzielnie OC na kolejny rok przez porównywarkę typu mubi czy tam rankomat, ale tak się złożyło, że w tej samej firmie X. Na polisie jest informacja, że to nowa polisa, a nie wznowienie.
Czy należy wypowiedzieć obowiązująca jeszcze polisę, czy pomimo nie skorzystania ze wznowienia, ale pozostania w tej
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Witam
Jestem nowym kierowcą, totalnie bez rozeznania w sprawie ubezpieczenia pojazdu. Nie mogę skorzystać z ubezpieczenia na kogoś bo w rodzinie ode mnie się to dopiero zaczęło. Możecie mi doradzić ubezpieczyciela oc, ac, nnw oraz na jakie zapisy zwracać uwagę, jakich unikać itp żeby nie dać się zrobić w przysłowiową część ciała?

#ac #ubezpieczenia #ubezpieczenieoc #ubezpieczenie #oc #samochody
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Z mubi dostałem zwrot rok temu, czy jakaś porównywarka ma podobny cashback, z którego mógłbym skorzystać? Chce AC+OC, assistance jakiś podstawowy też by się przydał, ceny na szczęście podobne jak w zeszłym roku, ale cena samochodu oczywiście w dół xD

#polisa
#oc
#ubezpieczenia
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Siemano, ostatnio miałem niemiłą sytuację na drodze i typ dość solidnie skasował mi samochód. Całka jak nic. Naszła mnie taka myśl jeśli chodzi o #ubezpieczenia #oc że samochody są wyceniane wg danych/programów które posiadają. Przeglądałem sobie ile trzeba dać za ten sam samochód i przeżyłem szok, jak to poszybowało do góry o.O Powiedzcie mi, czy przy całce w tych czasach, poszkodowany na starcie jest do tyłu? ( ͡
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@sorry_jak_bede_sie_powtarzac: Zwykle pierwsza propozycja odszkodowania z TU jest zaniżona. Odwołać się i powinno być git, ale zorientuj się ile Twój wóz z tego rocznika, w tym nadwoziu, w tej wersji wyposażenia i z tym przebiegiem jest faktycznie warty (rynek czyli ogłoszenia jakie znajdziesz to jedno, ale TU opiera się na Eurotaxie lub Info-Ekspert). Twój pośrednik może to sprawdzić.
  • Odpowiedz
Nie jest to wstrząsające że ich programy mają 50/75% wartości samochodów na rynku wtórnym?


@sorry_jak_bede_sie_powtarzac: Napisałeś, że jesteś wstrząśnięty tym, że oni są wlaścidielami programów. I do tego się odnosiłem.

A to, że oszukują przy wycenach, to nowość znana od kilkudziesięciu lat, więc...
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Sky-Yu: no właśnie wiem. Ci z wypożyczalni ubezpieczyciela się upierają, że to ta sama klasa. A w zamian za 3 litrowe Audi a5 dostałęm jakieś badziewne Renault Arkana 1.2, do którego nawet nie mogłem zmieścić się z rodziną i wszystkimi gratami i część musiała zostać u teściów. Dlatego pomyślałem, że znajdę coś na własną rękę
  • Odpowiedz
Pakiet AC mini do zakupu OC w PZU. Opłaca się? Czy ktoś z Was korzystał? Widzę że takie realne zagrożenia które on obejmuje to np. zderzenie ze zwierzęciem lub uszkodzenie auta np. przez grad, gałąź. Warto?
#oc
#ac
#pzu
#ubezpieczenia
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@lokibb: i teraz jakiś random napisze Ci, że nie warto a za tydzień dzik rozpierniczy Ci zderzak i będziesz w plecy.
Analogicznie ktoś inny powie, że warto i to wystarczy a tu zdarzy się stłuczka z Twojej winy i również będziesz w plecy.
Warto pytać innych czy minimalny zakres jest godny polecenia czy może sam przeanalizuj swój stan konta i to czy Cię stać na ew. naprawy?
  • Odpowiedz
#ubezpieczenia #oc

Hej,

Kupiłem samochód z ubezpieczeniem na raty. Okazało się, że poprzedni właściciel nie opłacił jednej raty, której płatność przypadała tydzień przed zakupem przeze mnie. Teraz ubezpieczalnia przysłała mi pismo żeby uregulować tę ratę w kwocie od momentu zakupu samochodu przeze mnie. Mają do tego prawo?
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Tylko rankomat strasznie zawyża stawki- co z tego, że dostajesz 150zł jak na dzień dobry zawyżają o 300?


@ZlodziejBilonownic: O to to, w mubi 460, bez bonusu bo drugi rok, z ciekawości zrobiłem kalkulację w rankomat, patrzę a tam od 800zł. To już lepiej odwiedzić jakiś CUK czy tam innego agenta niż rankomat jeżeli ktoś preferuje polisę offline.

@KoneserOOOO:
  • Odpowiedz
po jakim czasie przychodzi kara z ufg? bylem dzisiaj przedluzyc polise i okazalo sie ze od 6 dni nie mam jej zaplaconej xD Mial ktos podobna sutuacje? Pisać do UFG o takiej sytuacji? Czy czekac za listem?
#ufg #oc #samochody
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

mam do ubezpieczenia nowe mieszkanie (51m2), ktore koncze remontowac, widze mnóstwo różnych ubezpieczycieli na porównywarkach, których nazw nawet często nie kojarze.

patrzyć tylko na cene i brać to co najtańsze czy ubezpieczyciel ubezpieczycielowi nierówny i coś omijać lub ktoś może tutaj polecić którąś z firm? i czy warto brać oferte online (widziałem że generali ma dosyć dobrą cene) czy lepiej poprzez agenta?

#ubezpieczenia #oc
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@MagicWorm: pytanie dla kogo ubezpieczenie.
Jak kredyt i dla banku.
Najtańsze.
Jak dla siebie.
To jednak coś sprawdzonego. Czyli nazwa ci coś mówi i masz oddział/agenta w okolicy.
  • Odpowiedz
@Sl_w_k_1: Źle mówisz - ubezpieczenie dla banku i pod kredyt to też z którego korzysta właściciel mieszkania, nie tylko przy szkodzie częściowej ale i całkowitej. Gdyby doszło do pożaru i całkowitego zniszczenia - to bank zabiera tylko tę część odszkodowania jaka potrzebna jest do spłaty kredytu. Reszta wartości jest dla Ciebie. Przy zalaniach ubezpieczyciel za zgodą banku przelewa tez dla właściciela kasę. Wiec zawsze właściciel korzysta z takiej polisy. Bank
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach