Wpis z mikrobloga

zgłosiłem sprzedaż samochodu na stronie UNIQA dla formalności. W zamian przysłali mi maila z informacją, że na koncie Twojej polisy o nr 1179891111 powstała nadpłata. Aby otrzymać jej zwrot wypełnij formularz. I niestety go wypełniłem nie mając pojęcia o jaką nadpłatę chodzi. I teraz się zastanawiam czy oni przypadkiem nie cofnęli polisy nowemu właścicielowi pomimo, że o to nie prosiłem. Na infolinię nie mogę zadzwonić, bo już za późno, a bardzo nie chcę zrobić nowemu właścicielowi problemów. Myślałem, że po prostu przepiszą polisę na niego.
#ubezpieczenia #oc #samochody #motoryzacja #uniqa #axa
  • 10
@darek-jg: Nie. Wpierw dostałem maila o treści "Otrzymaliśmy zgłoszenie o sprzedaży Twojego pojazdu.
Polisa została przepisana na nowego właściciela. Szczegóły w załączniku", a dosłownie chwilę później drugiego "na koncie Twojej polisy o nr 1179891111 powstała nadpłata, podaj numer konta".
@kokus: i jeszcze jedno. Auto sprzedałem 2 miesiące temu, a dopiero teraz zgłosiłem sprzedaż u ubezpieczyciela, bo nie było powodu żeby to zrobić wcześniej. Czy wiesz w takim razie czy nnw obowiązywało przez ostatnie 2 miesiące?
@kokus: to dziwne skoro te nnw obowiązywało :/ Ja nie chciałem żadnych zmian tylko formalnie zgłosić sprzedaż pojazdu, a oni tak od siebie zmieniają umowę. Wiem, że to grosze, ale chodzi o samą kwestię tego, że teraz nowy właściciel musi podjąć jakieś działania, żeby sobie to nnw odnowić. To już lepiej było nie zgłaszać. Ale dzięki wielkie za wytłumaczenie.