• 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Siemka 2 tyg temu kupilem samochod z waznym oc do marca. Moge jezdzic na oc poprzedniego wlasciciela? Dzwonilem do pzu gosciu mowil ze moge jezdzic do marca ale jak spytalem czy poprzedni wlasciciel moze wycofac umowe to odpowiedzial ze tak i w sumie pozniej sie pogubil... boje sie ze wlasciciel polisy ja wycofa a ja zostane z kara
#oc
#kupnosamochodu
#samochody
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kacperitex1: Wlasciciel NIE MOZE wycofac OC

Mozesz jezdzic do konca waznosci polisy, ale moga zrobic reklalulacje taka ze siadziesz na dupe. PZU na czescie dla Ciebie zwykle tego nie robi do konca umowy.
  • Odpowiedz
  • 0
@LeGOATJames bez peselu trochę ciężko. Zawsze możesz w sumie zmyślić jakiś ważne by się zgadzał wiek.
Co do strony to ja pół roku temu kupując przerabiałem chyba wszystkie strony i lokalnych agentów i najtaniej wychodzi rankomat. Około 100/200zl mniej za to samo ubezpieczenie niż na mubi mi wychodziło.
  • Odpowiedz
Jakiś czas temu na terenie spółdzielni odpadł konar drzewa i uszkodził mi samochód. Jestem w trakcie przepychanek z ubezpieczalnią, pierwsza decyzja negatywna, reklamacja (odwołanie) negatywne. W tej chwili dołączyłem ekspertyzę dendrologa (biegłego sądowego btw) i czekam na kolejną decyzję. Jest szansa, że zmienią stanowisko? Spółdzielnia stwierdziła w mailu że drzewo było zdrowe, winny był huragan a przeglądy drzew są tylko nie mają dokumentów.
Wołam @Odzyskamy_odszkodowanie1 może kiedyś była podobna sytuacja?
#
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Odzyskamy_odszkodowanie1: Tak jak pisałem, mam ekspertyzę na której jest wprost napisane ze do oderwania konaru mogło dojść w każdej chwili bo drzewo było zaniedbane. Natomiast bardziej mnie interesuje czy zdarzają się sytuacje ze ubezpieczalnie uznają te argumenty czy idą ślepo i czekają do procesu sądowego.
  • Odpowiedz
Cześć mireczki, jest ktoś tutaj może kto mi pomoże w wycenie oc z nnw i assistancem (ewentualnie ac mini) + dodatkowo ewentualnie ubezpieczenie mieszkania? korzystałem z kalkulatorów z neta, ale może znajdzie się coś taniej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#oc #ubezpieczenia #ac #ubezpieczenia
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@albert1337: koniecznie zajrzyj na moje.pzu.pl Sam będziesz mógł obliczyć koszt zarówno ubezpieczenia pojazdu jak i mieszkania. Jeśli propozycja składki przypadnie Ci do gustu - szybko załatwisz sprawę online :)
  • Odpowiedz
Chciałbym wypowiedzieć umowę oc z towarzystwem ubezpieczeniowym i mam takie pytanie:

1. Stare oc jest do 15 grudnia. Jeśli skorzystam z takiego formularza swojego ubezpieczyciela to wypowiedzenie ma moc od momentu wysłania tego formularza, czy do 15 grudnia czyli do wtedy do kiedy mam ważne stare oc?

2. Czy to ma znaczenie, że najpierw sobie kupię oc w innym towarzystwie, które będzie biegło od 16 grudnia czy najpierw muszę złożyć wypowiedzenie w
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@browaldo 1. Jeżeli wypowiadasz w celu braku automatycznego wznowienia swojej polisy to możesz wypowiedzieć wcześniej, nawet bezpieczniej jest to zrobić tydzień czy dwa wcześniej i polisa będzie ważna do 15 grudnia do końca dnia.
2. Nie ma to znaczenia. Jak ja kupuje to najpierw zawieram i opłacam nowe, potem wypowiadam, zwykle z 2 tygodnie przez końcem.
  • Odpowiedz
Kupiłem auto w komisie z polisą komisową. Polisa jest ważna, ale nie jest opłacona od momentu zakupu auta. Warto przedłużać polisę lub zmieniać firmę zanim auto zostało przerejestrowane? Bo na polisie jest wpisywany numer rejestracyjny auta.
#oc #ubezpieczenia #ubezpieczenie #polisa
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Bromatologia: A jakbyś jednak dopłacił i korzystał z tamtej polisy to pamiętaj że ona wygaśnie we wrześniu 2022 i nie wolno przegapić tego terminu bo są wysokie kary nawet jak nie będziesz jeździł. Koniecznie musisz zawrzeć np. tydzień lub 2 tygodnie wcześniej swoją nową polisę (obowiązującą od wygaśnięcia tej). To bardzo ważne, nie wolno doprowadzać do wygaśnięcia polisy po poprzednim właścicielu (lub po komisie) bo będzie przerwa i kara wykrywana
  • Odpowiedz
@Bromatologia: Przerejestrowanie jest równoznaczne ze zgłoszeniem, we wniosku o rejestrację jest że zgłaszasz nabycie, więc już nie trzeba tego robić osobno. Ale polecam jak najszybciej podbić do ubezpieczyciela z tą polisą bo mam przeczucie że dopłata za okres do września 2022 będzie niekorzystna i będzie warto zawrzeć swoją nową polisę.
  • Odpowiedz
Jest tu ktoś kto zajmuje się OC? Albo gdzie najlepiej szukać, póki co najniższa ofertę znalazłem 1100zl jak mi ktoś zejdzie do 1000 to biorę xd
#oc
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mowieprawde: poczekaj na kosztorys/decyzje z ubezpieczalni sprawcy. jak wedlug ich wyceny naprawa przekroczy wartosc rynkowa auta to mozesz na wlasna reke zrobic research po malych lokalnych warsztatch i moze ktos przedstawi Ci tanszy kosztorys i ten nie przekroczy wartosci rynkowej. wtedy wysylasz go do ubezpieczalni i wolasz przelew albo wskazujesz, ze wlasnie w tym warsztacie chcesz naprawiac bezgotokowo
  • Odpowiedz
czesc
z tego co czytam to teraz kazdy ubezpiecyciel ma obowiazek poinformowac klienta minimum 14 dni przed wygasnieciem ubezpieczenia czy tam przed odnowieniem, a co jesli tego nie zrobi?
bo mam ubezpieczenie oc i mi nic nie przyslali ze zamierzaja podrożeć wiec zgodnie z prawem cena nie moze sie zmienic a oni mi mowia ze teraz pinset drozej bo tak
co zrobic?

#ubezpieczenia #pytanie #oc
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AltCtrlSpace: Doskonale znam ustawę o ubezpieczeniach obowiązkowych, nie pamiętam tylko w którym miejscu jest zapis, że jeżeli firma nie poinformuje klienta to cena nie może się zmienić.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mskbeatbox: to wynika z tego że jeśli klient nie zna ceny to nie musi się na nią zgadzać, tak jak masz przykładowo abonament. Jeżeli firma chce zmienić jego wysokość musisz wyrazić zgodę.
  • Odpowiedz
Mirki mam pytanie, miałem kolizję z winy kogoś innego na drodze. Auto firmowe (byłem w pracy). Podczas kolizji uszkodził się mój prywatny telefon (pęknięty dotyk). Czy mogę jakoś wywalczyć naprawę tego telefonu lub jakaś kasę?
Telefon to Samsung Galaxy S10+, kupiony 2,5 roku temu za ~3600zł - ile mogę dostać za szkodę?
Szef zgłasza szkodę na swoim aucie + moją? Czy każdy osobno?
#samochody #oc #kiciochpyta
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#anonimowemirkowyznania
#ufg #oc #samochody #prawo

Mirki pytanie. Dostałem wezwanie do zapłaty kary za brak OC powyżej 14 dni. OC miałem po poprzednim właścicielu, on miał wykupioną pierwszą ratę, ja przedłużyłem tylko polisę do końca, no i po prostu o niej zapomniałem. W systemie ubezpieczalni, pod polisą widniały moje dane, a dodatkowo miałem zaznaczoną opcję że ubezpieczalnia może wysyłać mi informacje dotyczące polisy drogą
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@first: No to on Ci przygotował OC zawodu inżyniera a Ty chcesz OC ogólne. Napisz do @Jestem_Tutaj i on Ci przygotuje ofertę. Ja bym tez mógł ale robię tylko większe firmy bo z całym szacunkiem ale szkoda mi czasu na OC za 500 zł.
  • Odpowiedz