Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 1
Siemka 2 tyg temu kupilem samochod z waznym oc do marca. Moge jezdzic na oc poprzedniego wlasciciela? Dzwonilem do pzu gosciu mowil ze moge jezdzic do marca ale jak spytalem czy poprzedni wlasciciel moze wycofac umowe to odpowiedzial ze tak i w sumie pozniej sie pogubil... boje sie ze wlasciciel polisy ja wycofa a ja zostane z kara
#oc
#kupnosamochodu
#samochody
#oc
#kupnosamochodu
#samochody
- 1
@Kacperitex1: cesja?
- 3
@Kacperitex1: Wlasciciel NIE MOZE wycofac OC
Mozesz jezdzic do konca waznosci polisy, ale moga zrobic reklalulacje taka ze siadziesz na dupe. PZU na czescie dla Ciebie zwykle tego nie robi do konca umowy.
Mozesz jezdzic do konca waznosci polisy, ale moga zrobic reklalulacje taka ze siadziesz na dupe. PZU na czescie dla Ciebie zwykle tego nie robi do konca umowy.
Zna ktos jakas strone ktora obliczy i znajdzie mi dobre oc bez podawania peselu itd
#oc #ubezpieczenia
#oc #ubezpieczenia
@LeGOATJames pesel to podstawowa dana do taryfikacji ubezpieczeń. Pozdrawiam cieplutko.
@LeGOATJames bez peselu trochę ciężko. Zawsze możesz w sumie zmyślić jakiś ważne by się zgadzał wiek.
Co do strony to ja pół roku temu kupując przerabiałem chyba wszystkie strony i lokalnych agentów i najtaniej wychodzi rankomat. Około 100/200zl mniej za to samo ubezpieczenie niż na mubi mi wychodziło.
Co do strony to ja pół roku temu kupując przerabiałem chyba wszystkie strony i lokalnych agentów i najtaniej wychodzi rankomat. Około 100/200zl mniej za to samo ubezpieczenie niż na mubi mi wychodziło.
- 1
Jakiś czas temu na terenie spółdzielni odpadł konar drzewa i uszkodził mi samochód. Jestem w trakcie przepychanek z ubezpieczalnią, pierwsza decyzja negatywna, reklamacja (odwołanie) negatywne. W tej chwili dołączyłem ekspertyzę dendrologa (biegłego sądowego btw) i czekam na kolejną decyzję. Jest szansa, że zmienią stanowisko? Spółdzielnia stwierdziła w mailu że drzewo było zdrowe, winny był huragan a przeglądy drzew są tylko nie mają dokumentów.
Wołam @Odzyskamy_odszkodowanie1 może kiedyś była podobna sytuacja?
#
Wołam @Odzyskamy_odszkodowanie1 może kiedyś była podobna sytuacja?
#
- 0
@Odzyskamy_odszkodowanie1: Tak jak pisałem, mam ekspertyzę na której jest wprost napisane ze do oderwania konaru mogło dojść w każdej chwili bo drzewo było zaniedbane. Natomiast bardziej mnie interesuje czy zdarzają się sytuacje ze ubezpieczalnie uznają te argumenty czy idą ślepo i czekają do procesu sądowego.
@Maaciex: bardzo rzadko zdarza się, żeby TU zmieniło swoje stanowisko.
czy ktos napisal wniosek o rozlozenie kary na raty od ufg? jezeli tak to jak to argumentował i na ile rat rozłożyli.
obecnie czeka mnei najwyzsza kara 5200 wiec nie jest kolorowo
#ufg #oc #prawo #motoryzacja
obecnie czeka mnei najwyzsza kara 5200 wiec nie jest kolorowo
#ufg #oc #prawo #motoryzacja
@itsokaytobegay znajomy płacił chyba w 20 ratach
- 1
@WaxYL: @itsokaytobegay: taniej tak niż samodzielne likwidowanie szkody.
Cześć mireczki, jest ktoś tutaj może kto mi pomoże w wycenie oc z nnw i assistancem (ewentualnie ac mini) + dodatkowo ewentualnie ubezpieczenie mieszkania? korzystałem z kalkulatorów z neta, ale może znajdzie się coś taniej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#oc #ubezpieczenia #ac #ubezpieczenia
#oc #ubezpieczenia #ac #ubezpieczenia
@albert1337: ok, ok
@albert1337: koniecznie zajrzyj na moje.pzu.pl Sam będziesz mógł obliczyć koszt zarówno ubezpieczenia pojazdu jak i mieszkania. Jeśli propozycja składki przypadnie Ci do gustu - szybko załatwisz sprawę online :)
- 0
Chciałbym wypowiedzieć umowę oc z towarzystwem ubezpieczeniowym i mam takie pytanie:
1. Stare oc jest do 15 grudnia. Jeśli skorzystam z takiego formularza swojego ubezpieczyciela to wypowiedzenie ma moc od momentu wysłania tego formularza, czy do 15 grudnia czyli do wtedy do kiedy mam ważne stare oc?
2. Czy to ma znaczenie, że najpierw sobie kupię oc w innym towarzystwie, które będzie biegło od 16 grudnia czy najpierw muszę złożyć wypowiedzenie w
1. Stare oc jest do 15 grudnia. Jeśli skorzystam z takiego formularza swojego ubezpieczyciela to wypowiedzenie ma moc od momentu wysłania tego formularza, czy do 15 grudnia czyli do wtedy do kiedy mam ważne stare oc?
2. Czy to ma znaczenie, że najpierw sobie kupię oc w innym towarzystwie, które będzie biegło od 16 grudnia czy najpierw muszę złożyć wypowiedzenie w
- 0
@browaldo: praktyka rynkowa jest taka, że pośrednik u którego wykupujesz nową polisę zajmuje się wypowiedzeniem starej.
@browaldo 1. Jeżeli wypowiadasz w celu braku automatycznego wznowienia swojej polisy to możesz wypowiedzieć wcześniej, nawet bezpieczniej jest to zrobić tydzień czy dwa wcześniej i polisa będzie ważna do 15 grudnia do końca dnia.
2. Nie ma to znaczenia. Jak ja kupuje to najpierw zawieram i opłacam nowe, potem wypowiadam, zwykle z 2 tygodnie przez końcem.
2. Nie ma to znaczenia. Jak ja kupuje to najpierw zawieram i opłacam nowe, potem wypowiadam, zwykle z 2 tygodnie przez końcem.
- 0
Uniqa przedstawiła mi propozycję przedłużenia OC na ponad 500zł - OC z zieloną kartą i ASS Midi. Ktoś się orientuje o ile mniej więcej spadłaby mi cena bez opcji z zieloną kartą? Nie mam tego wyszczególnione
#ubezpieczenia #ubezpieczenie #uniqa #polisa #oc #samochody
#ubezpieczenia #ubezpieczenie #uniqa #polisa #oc #samochody
Kupiłem auto w komisie z polisą komisową. Polisa jest ważna, ale nie jest opłacona od momentu zakupu auta. Warto przedłużać polisę lub zmieniać firmę zanim auto zostało przerejestrowane? Bo na polisie jest wpisywany numer rejestracyjny auta.
#oc #ubezpieczenia #ubezpieczenie #polisa
#oc #ubezpieczenia #ubezpieczenie #polisa
- 1
@Bromatologia: A jakbyś jednak dopłacił i korzystał z tamtej polisy to pamiętaj że ona wygaśnie we wrześniu 2022 i nie wolno przegapić tego terminu bo są wysokie kary nawet jak nie będziesz jeździł. Koniecznie musisz zawrzeć np. tydzień lub 2 tygodnie wcześniej swoją nową polisę (obowiązującą od wygaśnięcia tej). To bardzo ważne, nie wolno doprowadzać do wygaśnięcia polisy po poprzednim właścicielu (lub po komisie) bo będzie przerwa i kara wykrywana
- 1
@Bromatologia: Przerejestrowanie jest równoznaczne ze zgłoszeniem, we wniosku o rejestrację jest że zgłaszasz nabycie, więc już nie trzeba tego robić osobno. Ale polecam jak najszybciej podbić do ubezpieczyciela z tą polisą bo mam przeczucie że dopłata za okres do września 2022 będzie niekorzystna i będzie warto zawrzeć swoją nową polisę.
- 0
Jest tu ktoś kto zajmuje się OC? Albo gdzie najlepiej szukać, póki co najniższa ofertę znalazłem 1100zl jak mi ktoś zejdzie do 1000 to biorę xd
#oc
#oc
- 2
@Gufi1315: Polecam @OrzechowyDzem - pisz priv do niego, sprawdzi Ci w kilkunastu TU. Mi zrobił dobrą ofertę.
@Gufi1315: Zajrzyj na moje.pzu.pl - szybko sam obliczysz cenę OC u nas. Jeśli oferta będzie dla Ciebie OK, od razu wykupisz polisę online :)
@lumberman: możesz do mnie podbić bo mam czas xD
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 0
@mowieprawde: Nie będą naprawiać. Poradź się pośrednika u którego wykupiłeś polisę OC.
@mowieprawde: poczekaj na kosztorys/decyzje z ubezpieczalni sprawcy. jak wedlug ich wyceny naprawa przekroczy wartosc rynkowa auta to mozesz na wlasna reke zrobic research po malych lokalnych warsztatch i moze ktos przedstawi Ci tanszy kosztorys i ten nie przekroczy wartosci rynkowej. wtedy wysylasz go do ubezpieczalni i wolasz przelew albo wskazujesz, ze wlasnie w tym warsztacie chcesz naprawiac bezgotokowo
Ubezpieczeniowe mirki pytanie,
Auto ma 2 właścicieli, czy mogę kupić OC tylko na swoje dane bez wykreślania współwłaściciela z dowodu?
Sam mam i tak max zniżek a nie chcę mieć wpływu na historię OC współwłaściciela.
#ubezpieczenia #oc #ubezpieczenieoc #samochody
Auto ma 2 właścicieli, czy mogę kupić OC tylko na swoje dane bez wykreślania współwłaściciela z dowodu?
Sam mam i tak max zniżek a nie chcę mieć wpływu na historię OC współwłaściciela.
#ubezpieczenia #oc #ubezpieczenieoc #samochody
@bez_plomienia: ponownie: nie.
- 0
@OrzechowyDzem: Dzięki ;) wrzuciłem jeszcze raz bo zapomniałem tagu.
czesc
z tego co czytam to teraz kazdy ubezpiecyciel ma obowiazek poinformowac klienta minimum 14 dni przed wygasnieciem ubezpieczenia czy tam przed odnowieniem, a co jesli tego nie zrobi?
bo mam ubezpieczenie oc i mi nic nie przyslali ze zamierzaja podrożeć wiec zgodnie z prawem cena nie moze sie zmienic a oni mi mowia ze teraz pinset drozej bo tak
co zrobic?
#ubezpieczenia #pytanie #oc
z tego co czytam to teraz kazdy ubezpiecyciel ma obowiazek poinformowac klienta minimum 14 dni przed wygasnieciem ubezpieczenia czy tam przed odnowieniem, a co jesli tego nie zrobi?
bo mam ubezpieczenie oc i mi nic nie przyslali ze zamierzaja podrożeć wiec zgodnie z prawem cena nie moze sie zmienic a oni mi mowia ze teraz pinset drozej bo tak
co zrobic?
#ubezpieczenia #pytanie #oc
@AltCtrlSpace: Doskonale znam ustawę o ubezpieczeniach obowiązkowych, nie pamiętam tylko w którym miejscu jest zapis, że jeżeli firma nie poinformuje klienta to cena nie może się zmienić.
- 0
@mskbeatbox: to wynika z tego że jeśli klient nie zna ceny to nie musi się na nią zgadzać, tak jak masz przykładowo abonament. Jeżeli firma chce zmienić jego wysokość musisz wyrazić zgodę.
Mirki mam pytanie, miałem kolizję z winy kogoś innego na drodze. Auto firmowe (byłem w pracy). Podczas kolizji uszkodził się mój prywatny telefon (pęknięty dotyk). Czy mogę jakoś wywalczyć naprawę tego telefonu lub jakaś kasę?
Telefon to Samsung Galaxy S10+, kupiony 2,5 roku temu za ~3600zł - ile mogę dostać za szkodę?
Szef zgłasza szkodę na swoim aucie + moją? Czy każdy osobno?
#samochody #oc #kiciochpyta
Telefon to Samsung Galaxy S10+, kupiony 2,5 roku temu za ~3600zł - ile mogę dostać za szkodę?
Szef zgłasza szkodę na swoim aucie + moją? Czy każdy osobno?
#samochody #oc #kiciochpyta
@kamil1234_pl to że 2.5 roku temu tyle kosztował jakie ma znaczenie? zobacz ile kosztuje teraz taki dwuletni ponad
1300?
1300?
@kamil1234_pl przy odpowiednio wykonanej naprawie nie stracisz
- 0
witam poszukuje taniego ubezpieczenia oc i ac mini na samochod bmw e46 z 2001r
pzu mi wyliczylo 1300
warta mi wyliczyła teraz 1432 a w sierpniu jakoś 800 zł, dziwna sprawa
są jakieś inne ubezpieczalnie sensowne które zaoferują taniej ubezpieczenie? :)
#pzu #warta #autocasco #ubezpieczenia #oc #e46 #bmw #cebuladeals
pzu mi wyliczylo 1300
warta mi wyliczyła teraz 1432 a w sierpniu jakoś 800 zł, dziwna sprawa
są jakieś inne ubezpieczalnie sensowne które zaoferują taniej ubezpieczenie? :)
#pzu #warta #autocasco #ubezpieczenia #oc #e46 #bmw #cebuladeals
#anonimowemirkowyznania
#ufg #oc #samochody #prawo
Mirki pytanie. Dostałem wezwanie do zapłaty kary za brak OC powyżej 14 dni. OC miałem po poprzednim właścicielu, on miał wykupioną pierwszą ratę, ja przedłużyłem tylko polisę do końca, no i po prostu o niej zapomniałem. W systemie ubezpieczalni, pod polisą widniały moje dane, a dodatkowo miałem zaznaczoną opcję że ubezpieczalnia może wysyłać mi informacje dotyczące polisy drogą
#ufg #oc #samochody #prawo
Mirki pytanie. Dostałem wezwanie do zapłaty kary za brak OC powyżej 14 dni. OC miałem po poprzednim właścicielu, on miał wykupioną pierwszą ratę, ja przedłużyłem tylko polisę do końca, no i po prostu o niej zapomniałem. W systemie ubezpieczalni, pod polisą widniały moje dane, a dodatkowo miałem zaznaczoną opcję że ubezpieczalnia może wysyłać mi informacje dotyczące polisy drogą
@AnonimoweMirkoWyznania: 5600cbl nie twoje
@AnonimoweMirkoWyznania: jak kupisz auto od kogoś, to polisa automatycznie nie przedłuża się nigdy. Nieznajomość prawa szkodzi i nie jest czynnikiem łagodzącym.
Co mam ustawić aby podkręcić procek do ok. 4.3 Ghz na stałe?
#oc #overclocking #cpu #pcmasterrace #gry #intel
#oc #overclocking #cpu #pcmasterrace #gry #intel
źródło: comment_1636893082TDsfMvysnafFf4aif52UT6.jpg
Pobierz@czlowiek_z_lisciem_na_glowie: szefie przeczytaj poradnik jak nie masz zielonego pojęcia, bo wszystko pójdzie z dymem i tyle z twojego grania
- 12
@czlowiek_z_lisciem_na_glowie: jak musisz pytać to nie ruszaj
- 1
Mircy, orientujecie się gdzie najtaniej znajdę ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej?
#ubezpieczenia #ubezpieczenie #dzialalnoscgospodarcza #firma #oc #kiciochpyta
#ubezpieczenia #ubezpieczenie #dzialalnoscgospodarcza #firma #oc #kiciochpyta
@first: No to on Ci przygotował OC zawodu inżyniera a Ty chcesz OC ogólne. Napisz do @Jestem_Tutaj i on Ci przygotuje ofertę. Ja bym tez mógł ale robię tylko większe firmy bo z całym szacunkiem ale szkoda mi czasu na OC za 500 zł.
@first: w PZU mamy takie ubezpieczenie. Skontaktuj się z naszym agentem - przedstawi dokładną ofertę :) Listę naszych agentów znajdziesz tutaj: https://www.pzu.pl/kontakt-i-pomoc/znajdz-oddzial-lub-agenta





























#oc #ubezpieczenia