@ZbyszkoBogdaniec: Nowy w sensie z salonu? Jak rejestrowałem swój to najkorzystniej wychodziło u dealera bo było 4% OC/AC/NW i płacę 1400 - sporo ale nie martwię się, że mi podpierdzielą z garażu motocykl.
  • Odpowiedz
Hej mirasy, potrzebuje rady. Kilka dni temu przez przypadek zahaczyłem parkując o samochód obok. W obu przypadkach drobne przetarcie, ledwo zauwazalne ale nadal. Zostawilem kartkę z numerem telefonu, gość zadzwonił żeby się "dogadać", wspomniał coś o gotówce. Nie miałem takiej sytuacji wcześniej i zupełnie nie wiem co powinienem zrobić w takiej sytuacji. Jest ktoś w stanie powiedzieć jak rozwiązać tę sprawę w rozsądny i taki sposób, żeby nie zostać zrobionym w konia?
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@SkromnyNick: ale druga strona ma argument, że może zgłosić to na policję i dostanie 1500 więc może żądać od niego i 1000 za takie przytarcie
  • Odpowiedz
@sayanek: bo trzeba czytać co się zaznacza, jak chcesz skorzystać z bonusu to często wymagana jest zgoda marketingowa, można to potem odwołać, jednak wtedy przeważnie trzeba maila wysłać.
  • Odpowiedz
Jeśli agent już mi wysłał papiery do podpisu i nowy blankiecik to jestem zobowiązany do zapłaty czy mogę to olać i wykupić inne ubezpieczenie? W porównywarce znalazłem taniej + na mubi działa ten zwrot, więc finalnie miałbym 2x taniej. Zastanawiam się czy z automatu już mi przypisali to ubezpieczenie i będą się upominać o zapłatę czy po prostu brak zapłaty nie przedłuża, ew. zobaczą, że już mam #oc #ubezpieczenia
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

trzeba chyba 2 tygodnie wcześniej wypowiedzieć


@MEKORRO: Ale co 2 tygodnie wcześniej wypowiedzieć? OC?
Wystarczy dzień wcześniej ale skutecznie, na przykład u jakiegoś agenta ubezpieczeniowego.
  • Odpowiedz
@rabaRRbar: Zadzwoń do swojego nowego agenta (mubi), wyjasnij sytuację dokładnie i dopytaj :)

Rzucasz szczątkową informację, nikt z Nas nie wie czy to wznowienie czy nowa oferta czy jak i mamy zgadywać co musisz zrobić :D
  • Odpowiedz
witam, na parkingu obtarłem komuś zderzak zostawiłem namiar, skontaktowaliśmy się ze sobą i facet twierdzi że ma połamany zderzak moim zdaniem nie możliwe jest to po takiej obcierce i mam wrażenie że chce mi jakieś poprzednie uszkodzenie wcisnąć, jutro jadę się spotkać i spisać oświadczenie co mogę zrobić w wypadku gdy nie zgadzam się z jego zdaniem?
#stluczka #oc #motoryzacja
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bocianlatajacy: Uściślijmy.
1. Gościu naprawia auto z twojego OC = nie interesuje cię, no chyba że potwierdzisz (o ile zapyta cię twój ubezpieczyciel jak to było) dachowanie na parkingu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
2. Dogadujesz się z nim by nie stracić zniżki = dokładnie sprawdzasz co uszkodziłeś bo ty płacisz.
Szkody ocenia rzeczoznawca - jesteś rzeczoznawcą?
  • Odpowiedz
Miał ktoś do czynienia z firmą ubezpieczeniową Balcia? Proponują dobrą cenę za OC do mojego auta, ale nie wiem czy to nie firma krzak.
Drugie pytanie - gdzie można szukać taniego assistance (chodzi mi o lawetę w PL)?
#motoryzacja #samochody #ubezpieczenia #oc
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dzisiaj kończy mi się ubezpieczanie oc. Cały czas miałem podstawowe oc+ assistance. I teraz się zastanawiam bo większość czasu spędzam w de, i nie daj Boże w razie jakieś stłuczki poza granicami kraju to ogólnie jestem w dupie bo żadna laweta mi nie przysługuje dobrze to rozumiem? Lepiej wykupić jakiś powiększony assistance na Europe?
#oc #ubezpieczenia #pzu #warta
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#ubezpieczenia #oc

Taka tam ciekawostka

Dzisiaj w okolicy Trzemeszna laweta wjechała na przejazd kolejowy i została uderzona przez pociąg towarowy.
Lokomotowa wraz z samochodem zapaliły się. Kierowca lawety przeżył i wyszedł z pojazdu o swojej sile.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć Mirki, czy ktoś tutaj się zajmuje doradztwem ubezpieczeniowym. Kończy mi się ubezpieczenie auta i jestem ciekawy czy jest szansa dostać jakąś lepszą cene niż w porównywarkach typu Mubi i Rankomat.
A może macie do polecenia jeszcze jakąś porównywarkę / firmę ubezp.
#oc #motoryzacja #ac #ubezpieczenieoc #ubezpieczenia
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki czy przy wyliczaniu wysokości #oc i #ac ma znaczenie numer rejestracyjny samochodu? Chodzi mi o miasto rejestracji. Kupuję samochód, który jest teraz zarejestrowany na Warszawę, ale będę go rejestrował w rodzinnym mieście. Agent zrobił mi wyliczenie składki, podałem obecne blachy i mnie wystrzeliło z butów ( ͡° ͜ʖ ͡°) Czy jak go przerejestruję na moją wiochę, to będzie niższa składka?

#motoryzacja
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@OrzechowyDzem: Noooo temat o tym co się widziało w branży to w ogóle dłuższy temat :D Ostatnio był u mnie chłopak młody z prośba o pomoc, bo jakiś agent od tak żeby złapać klienta ubezpieczył auto zamiast na młodego to na jego ojca. Młody sprzedał auto a tamten agent do niego że ma teraz jakieś fikcyjne umowy pisać żeby nie było przypału :D

Ale jak jeszcze PZU dawało 70% dla
  • Odpowiedz
Cześć, za miesiąc kończy mi się ubezpieczenie OC i AC na samochód w leasingu, żadna z porównywarek nie przedstawiła mi wyniku (bo auto w leasingu). Ktoś tutaj się zajmuje wyliczaniem wysokości składki w wielu TU?

#ubezpieczenia #oc #ac #autocasco #leasing
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hej mirki, miałem kolizję drogową, spisałem ze sprawcą oświadczenie, uwzględniłem wszystkie uszkodzenia, które na tamten moment zauważyłem. Zgłosiłem również szkodę do towarzystwa ubezpieczeniowego właściciela pojazdu, którego kierowca spowodował szkodę. Jednak po dokładniejszych oględzinach okazuje się, że szkoda jest dużo poważniejsza niż pierwotnie zakładałem. Co w takiej sytuacji? Próbować kontaktować się ze sprawcą w celu spisania ponownego oświadczenia? Czy zostawić sprawę tak, jak jest, a warsztat, który będzie przywracał pojazd do stanu sprzed
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Pawel929 nie jesteś ekspertem i nie masz możliwości zweryfikowania wszystkich uszkodzeń na miejscu zdarzenia. Od tego są rzeczoznawcy. W oświadczenie ważne jest "przyznanie się do winy" sprawcy zdarzenia a nie uszkodzenia więc luz.
Nawet jakbyście nie wpisali suszkodzen to też by było okey.
  • Odpowiedz
#ubezpieczenia #oc mirki z ubezpieczeń czy przy rekalkulacji polisy może byc taka duża dopłata? Mam pełne zniżki, poprzedni właściciel też miał. Ubezpieczenie do końca listopada i każą mi dopłacić 2900 PLN , przynajmniej tak mówi agentka . Przecież za tą cenę mogę wziąć nowa polisę na kolejny rok i zostałoby jeszcze 2k zł ( _)
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Znajomy na stałe mieszkający w Niemczech ma zamiar przyjechać na tydzień do Polski własnym samochodem.
Auto zarejestrowane i ubezpieczone w DE.
Chce w PL kupić Assistance w razie awarii samochodu, żeby przynajmniej miał holowanie do jakiegoś pobliskiego warsztatu. Gdzie taki Assitance kupić dla samochodu na niemieckich blachach?
#oc #assistance #samochody
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Pytanie do mirkow z #ubezpieczenia

Ktore towarzystwo ma obecnie najlepsza opcje assitance?
Konczy sie OC i zrobie nowe tam gdzie oferta na asstance jest najlepsza.

Bus czesto z przyczepa i ladunkiem lata jesli ma to jakies znaczenie.
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach