Mirki, porównywarka OC godna polecenia, bez ryzyka spamu ? #oc #porownywarka #ubezpieczenia #ubezpieczenieoc #samochody #auto
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 3
@albert-kartka: Najbliższy agent :) opcjonalnie nie najbliższy ale polecany w okolicy :)
Komentarz usunięty przez moderatora
Hej mirasy, potrzebuje rady. Kilka dni temu przez przypadek zahaczyłem parkując o samochód obok. W obu przypadkach drobne przetarcie, ledwo zauwazalne ale nadal. Zostawilem kartkę z numerem telefonu, gość zadzwonił żeby się "dogadać", wspomniał coś o gotówce. Nie miałem takiej sytuacji wcześniej i zupełnie nie wiem co powinienem zrobić w takiej sytuacji. Jest ktoś w stanie powiedzieć jak rozwiązać tę sprawę w rozsądny i taki sposób, żeby nie zostać zrobionym w konia?
@nasedo: dostanie mandat w przypadku zgłoszenia na policje, przy samym oświadczeniu przecież żadnego mandatu nie dostanie
@SkromnyNick: ale druga strona ma argument, że może zgłosić to na policję i dostanie 1500 więc może żądać od niego i 1000 za takie przytarcie
- 4
@cirilla1989: Wszystkie są darmowe, płacisz jedynie dożywotnim zezwoleniem na robienie z Twoimi danymi co się im żywnie podoba :)
@sayanek: bo trzeba czytać co się zaznacza, jak chcesz skorzystać z bonusu to często wymagana jest zgoda marketingowa, można to potem odwołać, jednak wtedy przeważnie trzeba maila wysłać.
Jeśli agent już mi wysłał papiery do podpisu i nowy blankiecik to jestem zobowiązany do zapłaty czy mogę to olać i wykupić inne ubezpieczenie? W porównywarce znalazłem taniej + na mubi działa ten zwrot, więc finalnie miałbym 2x taniej. Zastanawiam się czy z automatu już mi przypisali to ubezpieczenie i będą się upominać o zapłatę czy po prostu brak zapłaty nie przedłuża, ew. zobaczą, że już mam #oc #ubezpieczenia
- 0
trzeba chyba 2 tygodnie wcześniej wypowiedzieć
@MEKORRO: Ale co 2 tygodnie wcześniej wypowiedzieć? OC?
Wystarczy dzień wcześniej ale skutecznie, na przykład u jakiegoś agenta ubezpieczeniowego.
- 0
@rabaRRbar: Zadzwoń do swojego nowego agenta (mubi), wyjasnij sytuację dokładnie i dopytaj :)
Rzucasz szczątkową informację, nikt z Nas nie wie czy to wznowienie czy nowa oferta czy jak i mamy zgadywać co musisz zrobić :D
Rzucasz szczątkową informację, nikt z Nas nie wie czy to wznowienie czy nowa oferta czy jak i mamy zgadywać co musisz zrobić :D
witam, na parkingu obtarłem komuś zderzak zostawiłem namiar, skontaktowaliśmy się ze sobą i facet twierdzi że ma połamany zderzak moim zdaniem nie możliwe jest to po takiej obcierce i mam wrażenie że chce mi jakieś poprzednie uszkodzenie wcisnąć, jutro jadę się spotkać i spisać oświadczenie co mogę zrobić w wypadku gdy nie zgadzam się z jego zdaniem?
#stluczka #oc #motoryzacja
#stluczka #oc #motoryzacja
@bocianlatajacy: jak z oc to w------e a jak chcesz kase dawac no to jednak mniej.
- 0
@bocianlatajacy: Uściślijmy.
1. Gościu naprawia auto z twojego OC = nie interesuje cię, no chyba że potwierdzisz (o ile zapyta cię twój ubezpieczyciel jak to było) dachowanie na parkingu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
2. Dogadujesz się z nim by nie stracić zniżki = dokładnie sprawdzasz co uszkodziłeś bo ty płacisz.
Szkody ocenia rzeczoznawca - jesteś rzeczoznawcą?
1. Gościu naprawia auto z twojego OC = nie interesuje cię, no chyba że potwierdzisz (o ile zapyta cię twój ubezpieczyciel jak to było) dachowanie na parkingu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
2. Dogadujesz się z nim by nie stracić zniżki = dokładnie sprawdzasz co uszkodziłeś bo ty płacisz.
Szkody ocenia rzeczoznawca - jesteś rzeczoznawcą?
- 0
Miał ktoś do czynienia z firmą ubezpieczeniową Balcia? Proponują dobrą cenę za OC do mojego auta, ale nie wiem czy to nie firma krzak.
Drugie pytanie - gdzie można szukać taniego assistance (chodzi mi o lawetę w PL)?
#motoryzacja #samochody #ubezpieczenia #oc
Drugie pytanie - gdzie można szukać taniego assistance (chodzi mi o lawetę w PL)?
#motoryzacja #samochody #ubezpieczenia #oc
@Rules: też miałem u nich najtańsza ofertę i wolałem nie ryzykować a u ciebie jak wyszło?
- 0
@Alavandares wziąłem inną ofertę bo jednak do mojego gruza muszę mieć assistance
- 0
Dzisiaj kończy mi się ubezpieczanie oc. Cały czas miałem podstawowe oc+ assistance. I teraz się zastanawiam bo większość czasu spędzam w de, i nie daj Boże w razie jakieś stłuczki poza granicami kraju to ogólnie jestem w dupie bo żadna laweta mi nie przysługuje dobrze to rozumiem? Lepiej wykupić jakiś powiększony assistance na Europe?
#oc #ubezpieczenia #pzu #warta
#oc #ubezpieczenia #pzu #warta
@dox1993 assistance z holowaniem na Europę również w razie awarii. Różne odległości mają TU. Taka najdalsza to 1500 km w Hestii.
Podbij na pw, mogę przygotować ofertę.
Podbij na pw, mogę przygotować ofertę.
- 0
@OrzechowyDzem: Zdecydowałem się na Pzu. 1400 zł oc+ assistance 1200 km na Europe.
- 3
#ubezpieczenia #oc
Taka tam ciekawostka
Dzisiaj w okolicy Trzemeszna laweta wjechała na przejazd kolejowy i została uderzona przez pociąg towarowy.
Lokomotowa wraz z samochodem zapaliły się. Kierowca lawety przeżył i wyszedł z pojazdu o swojej sile.
Taka tam ciekawostka
Dzisiaj w okolicy Trzemeszna laweta wjechała na przejazd kolejowy i została uderzona przez pociąg towarowy.
Lokomotowa wraz z samochodem zapaliły się. Kierowca lawety przeżył i wyszedł z pojazdu o swojej sile.
Cześć Mirki, czy ktoś tutaj się zajmuje doradztwem ubezpieczeniowym. Kończy mi się ubezpieczenie auta i jestem ciekawy czy jest szansa dostać jakąś lepszą cene niż w porównywarkach typu Mubi i Rankomat.
A może macie do polecenia jeszcze jakąś porównywarkę / firmę ubezp.
#oc #motoryzacja #ac #ubezpieczenieoc #ubezpieczenia
A może macie do polecenia jeszcze jakąś porównywarkę / firmę ubezp.
#oc #motoryzacja #ac #ubezpieczenieoc #ubezpieczenia
@TrueArchitect: jeśli szukasz ubezpieczenia auta, sprawdź ofertę na stronie https://moje.pzu.pl/pzu/sales ;) Tam w kilka minut wyliczysz składkę polisy dopasowanej do Twoich potrzeb.
Tutaj masz Mubi ze zwrotem 150 zl na konto bankowe - https://mubi.pl/id-WX2GB4
Czy można skorzystać z promocji na mubi jeżeli korzystało się rok temu? Ew gdzie patrzeć tańsze oc? #motoryzacja #oc
- 1
@skeeto666: Jedno auto raz na 2 lata na mubi. Tzn jeden vin. Jeżeli inne auto niż rok temu to bonus zadziała.
Możesz na rankomacie poszukać.
Możesz na rankomacie poszukać.
@skeeto666: zachęcam Cię do sprawdzenia oferty na stronie moje.pzu.pl - tam w prosty i szybki sposób poznasz cenę. Być może propozycja będzie dla Ciebie satysfakcjonująca :)
Mirki czy przy wyliczaniu wysokości #oc i #ac ma znaczenie numer rejestracyjny samochodu? Chodzi mi o miasto rejestracji. Kupuję samochód, który jest teraz zarejestrowany na Warszawę, ale będę go rejestrował w rodzinnym mieście. Agent zrobił mi wyliczenie składki, podałem obecne blachy i mnie wystrzeliło z butów ( ͡° ͜ʖ ͡°) Czy jak go przerejestruję na moją wiochę, to będzie niższa składka?
#motoryzacja
#motoryzacja
@Silvestre_Cucumeris: jest różnica, ale nie licz na jakąś wielką
- 1
@OrzechowyDzem: Noooo temat o tym co się widziało w branży to w ogóle dłuższy temat :D Ostatnio był u mnie chłopak młody z prośba o pomoc, bo jakiś agent od tak żeby złapać klienta ubezpieczył auto zamiast na młodego to na jego ojca. Młody sprzedał auto a tamten agent do niego że ma teraz jakieś fikcyjne umowy pisać żeby nie było przypału :D
Ale jak jeszcze PZU dawało 70% dla
Ale jak jeszcze PZU dawało 70% dla
- 0
Cześć, za miesiąc kończy mi się ubezpieczenie OC i AC na samochód w leasingu, żadna z porównywarek nie przedstawiła mi wyniku (bo auto w leasingu). Ktoś tutaj się zajmuje wyliczaniem wysokości składki w wielu TU?
#ubezpieczenia #oc #ac #autocasco #leasing
#ubezpieczenia #oc #ac #autocasco #leasing
- 0
Hej mirki, miałem kolizję drogową, spisałem ze sprawcą oświadczenie, uwzględniłem wszystkie uszkodzenia, które na tamten moment zauważyłem. Zgłosiłem również szkodę do towarzystwa ubezpieczeniowego właściciela pojazdu, którego kierowca spowodował szkodę. Jednak po dokładniejszych oględzinach okazuje się, że szkoda jest dużo poważniejsza niż pierwotnie zakładałem. Co w takiej sytuacji? Próbować kontaktować się ze sprawcą w celu spisania ponownego oświadczenia? Czy zostawić sprawę tak, jak jest, a warsztat, który będzie przywracał pojazd do stanu sprzed
@Pawel929 Zostaw jak jest, jak uszkodzenia korelują z opisem to na luzie przechodzi, często w oświadczeniu uszkodzenia się nie zgadzają wiec luz
@Pawel929 nie jesteś ekspertem i nie masz możliwości zweryfikowania wszystkich uszkodzeń na miejscu zdarzenia. Od tego są rzeczoznawcy. W oświadczenie ważne jest "przyznanie się do winy" sprawcy zdarzenia a nie uszkodzenia więc luz.
Nawet jakbyście nie wpisali suszkodzen to też by było okey.
Nawet jakbyście nie wpisali suszkodzen to też by było okey.
0
Ile trwa przedawnienie roszczeń z OC?

Jeśli jesteś osobą poszkodowaną na skutek zdarzenia drogowego, nie musisz od razu ubiegać się o należne ci świadczenie z OC sprawcy. Twoje prawo do roszczeń obowiązuje przez długi czas, ale podlega przedawnieniu. Dowiedz się, kiedy dochodzi do przedawnienia, co pozwoli uniknąć przykrych...
z- 0
- #
- #
- #
- #
#ubezpieczenia #oc mirki z ubezpieczeń czy przy rekalkulacji polisy może byc taka duża dopłata? Mam pełne zniżki, poprzedni właściciel też miał. Ubezpieczenie do końca listopada i każą mi dopłacić 2900 PLN , przynajmniej tak mówi agentka . Przecież za tą cenę mogę wziąć nowa polisę na kolejny rok i zostałoby jeszcze 2k zł ( ಠ_ಠ)
Mirki jak to jest z #oc #ac #ubezpieczenia przy kupnie samochodu z #leasing ?
Chcę kupić jako osoba prywatna z korpo ojca (jego służbowe).
1 marca wpłacam kasę, firma wykup z leasingu ma 14 marca, do tego czasu auto trzyma ojciec (mogę je odebrać, ale nie mam jak).
Dopiero
Chcę kupić jako osoba prywatna z korpo ojca (jego służbowe).
1 marca wpłacam kasę, firma wykup z leasingu ma 14 marca, do tego czasu auto trzyma ojciec (mogę je odebrać, ale nie mam jak).
Dopiero
@Silvestre_Cucumeris: ubezpieczenie możesz wykupić od dnia zakupu auta (czyli od daty wystawienia faktury w tym wypadku). Jak następuje przeniesienie własności, stajesz się właścicielem auta to możesz wykupić polisę na siebie i jest ona w mocy.
@Silvestre_Cucumeris: Jak ukradną auto przed wystawieniem normalnej faktury to odszkodowanie dostaje AKTUALNY właściciel, czyli ten, kto Ci je sprzedaje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Znajomy na stałe mieszkający w Niemczech ma zamiar przyjechać na tydzień do Polski własnym samochodem.
Auto zarejestrowane i ubezpieczone w DE.
Chce w PL kupić Assistance w razie awarii samochodu, żeby przynajmniej miał holowanie do jakiegoś pobliskiego warsztatu. Gdzie taki Assitance kupić dla samochodu na niemieckich blachach?
#oc #assistance #samochody
Auto zarejestrowane i ubezpieczone w DE.
Chce w PL kupić Assistance w razie awarii samochodu, żeby przynajmniej miał holowanie do jakiegoś pobliskiego warsztatu. Gdzie taki Assitance kupić dla samochodu na niemieckich blachach?
#oc #assistance #samochody
- 0
Pytanie do mirkow z #ubezpieczenia
Ktore towarzystwo ma obecnie najlepsza opcje assitance?
Konczy sie OC i zrobie nowe tam gdzie oferta na asstance jest najlepsza.
Bus czesto z przyczepa i ladunkiem lata jesli ma to jakies znaczenie.
Ktore towarzystwo ma obecnie najlepsza opcje assitance?
Konczy sie OC i zrobie nowe tam gdzie oferta na asstance jest najlepsza.
Bus czesto z przyczepa i ladunkiem lata jesli ma to jakies znaczenie.
- 0
@Jestem_Tutaj generalnie to autolawety załadowanej nie powinien wcale ladowac. Tu się kłaniają przepisy o ładunkach niepodzielnych
- 1
@Jestem_Tutaj ale jak jest zestaw z przyczepa to przyczepę tez musi wziac/dostarczyć, tak ?
























#motoryzacja #motocykle #ubezpieczenia #ubezpieczenie #oc #ubezpieczenieoc
Komentarz usunięty przez autora