Hej,
Potrzebuje pomocy z wyceną samochodu przed szkodą(szkoda całkowita).
PZU likwiduję moją szkodę z OC sprawcy. Wycenili samochód wg. expert-info na 20500 zł. Niestety cena nie jest dla mnie satysfakcjonująca bo za tyle to jestem w stanie kupić uszkodzony albo zajechany lub znacznie starszy samochód. Napewno nie podobny co miałem.
Ktoś ma wiedzę jak wywalczyć cokolwiek? Podobne auta stoją na otomoto i innych serwisach za 30k, a PZU określa te kwoty jako
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Z0ltek: jeśli nie zgadzasz się z wyceną, która została Ci przedstawiona, oczywiście możesz się od niej odwołać. Najlepiej jest wówczas przedstawić wycenę sporządzoną przez inny warsztat. Specjaliści analizują kosztorys jeszcze raz w oparciu o Twój dokument i udzielają odpowiedzi.
  • Odpowiedz
#oc #ubezpieczenia

Ktoś się spotkał z sytuacją, że w żadnych wyszukiwarkach OC/AC nie ma do wyboru dokładnie takiego silnika jaki mam w samochodzie? Mam silnik poliftowy 140KM (103kW), a do wyboru są tylko przed liftem 136KM (100kW) - jak wyborę starszy silnik to będzie ok?
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Może ktoś zna odpowiedź. Mam OC, które przedłużam od 3 lat. Pilnie teraz potrzebuje assistanca ale w moim TUW nie da się dokupić. Czy jest możliwa taka operacja: kupuje oc + assistance w nowym TUW i wypowiadam stare ubezpieczenie przed zakończeniem okresu ubezpieczenia? (czy oddadzą mi proporcjonalnie hajs czy będę miał dwa OC jak ten debil)

#oc
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

czy jeśli przepiszę na żonę firmowy samochód w formie darowizny z oc wykupionym już na 12 miesięcy to żona będzie miała rekalkukację OC czy raczej ją ten fakt ominie? (w kalkulatorze wychodzi jej 2x droższe niż mi)
#oc
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ej mam oc w ergo hestia. Przez ich aplikacje przedłużyłem OC, dokonalem procesu zaplaty, nawet mam SMS Kod z tego. Ale nigdzie nie widze na koncie żeby pobrało mi pieniądze. Ani nie mam zablokowanej kwoty za to OC. Ani zadnego potwierdzenia nie dostałem. Jedynie mam maila z 9 rano o rozpoczęciu realizacji płatności w ktorym widnieje możliwość klikniecia "zaplac" co kieruje mnie znowu do tej strony z płatnością. A smskod do płatności
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#prawo #ufg #oc #polisa

Szukam jakiegoś mirka mądrego co będzie mi wstanie coś doradzić/był w podobnej sytuacji.

Dostałem wczoraj (09.03.22) pismo od ufg (z dnia 23.02) że w wyniku kontroli przeprowadzonej 31.12.21 znaleźli nieprawidłowość, mianowicie brak ubezpieczenia.

Kupiłem
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czołem Mirki,

Czy ktoś jest w stanie polecić kancelarie/firmę która może zająć się odzyskiwaniem pieniędzy z OC sprawcy, po kolizji?

TLDR:

  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Krzyszy: Skoro już zaproponowali serwisowi naprawę za 13k to znaczy że mają już wycenę auta i serwis pewnie ją dostał.

Już tutaj był taki jeden niedawno co podawał wartość auta z otomoto za auto podobne... ale 2 lata młodsze :D

Zawsze zostaje wycena rzeczoznawcy, naprawa z OC przysługuje do 100% wartości auta(dopiero powyżej tego jest szkoda całkowita). Dopytaj w serwisie na ile oni wyceniają naprawę.
  • Odpowiedz
@onomatopeja_: Ja w troszkę w innej sytuacji jestem :D Specyficznej, bo rodzinnie prowadzimy biuro od x lat :D
Jeszcze w szkole żeby sobie dorobić chodziłem do mamy do biura wprowadzać dokumenty i tak już zostałem w zawodzie. Można śmiało powiedzieć, że ubezpieczenia mam we krwi, agent 2 pokolenia :D Ogólnie to bardzo różnie, zależy od miesiąca, są lepsze i gorsze no ale narzekać nie mogę :) 3,5k w Warszawie to
  • Odpowiedz
Hejo. Możesz polecić jakiegoś sprawdzonego multiagenta od OC samochodu, wraz z namiarami na niego?
Indywidualnym ubezpieczalniom dziękuję, nie trzeba się fatygować w wątku ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
#oc #ubezpieczenia #motoryzacja
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#anonimowemirkowyznania
W listopadzie kupiłem auto 36lat w bardzo dobrym stanie. kupione od dalekiego wujaszka za 900zł, wczoraj przy próbie przedłużenia oc okazało się, że jest spóźnione o 16dni, do zapłacenia 6020zl kary(gdyby to było 3200, to bym się nie zastanawiał nawet i płacił) :D. I teraz tak, auta bardzo nie chciałbym się pozbyć, ale też nie jest mi ono potrzebne od zakupu stoi i czeka jako "projekt".
Próba wyrejestrowania auta
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam pytanie dotyczące polisy OC.

Miałem polisę OC w MTU, a teraz wykupiłem nową w YU!.

Obie te firmy przenoszą w sumie do strony Ergo Hestia i zastanawiam się czy ja muszę wysyłać jakieś wypowiedzenie starej polisy żeby mi się automatycznie nie przedłużyła?

#ubezpieczenia #oc #motoryzacja #polisa
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy szkody z AC, którego nie jestem właścicielem, a jedynie kierującym wpływają na moje własne zwyżki AC? Mam na myśli sytuacje, gdzie ktoś wyrządzi mi szkodę na samochodzie służbowym - ubezpieczającym jest moja firma, ja jedynie zgłaszam szkodę i podaję siebie jako "kierującego pojazdem". Albo w ogóle, gdy szkodę wyrządził nieznany sprawca na parkingu, a ja zgłaszam to z AC mojej firmy - czy to wpływa na moją własną szkodowość i zwyżki
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@policjantpeel: jeśli kierowałeś w tym momencie autem to tak, jeśli ktos uszkodził firmowe auto jak stało na parkingu to się odwołuj do tej firmy żeby zdjęli z ciebie szkodę. Mi w podobny sposób kiedyś Hestia wpisała szkodę, byłem użytkownikiem ale szkoda w nocy gdy spałem w domu. Usunęli szkodę z UFG po odwołaniu (piśmie). Normalna sprawa, szkoda zawsze jest wpisywana na kierowcę i właścicieli auta. Ale część firm nie liczy
  • Odpowiedz
Produkcja 2013, pierwsza rejestracja Grudzień 2014, więc ciężko ocenić czy bardziej 2013 czy bardziej 2015 :D


@kaloszer: Produkcja 2013 - sam sobie odpowiedziałeś, a że nikt tego badziewia nie chciał kupić przez 2 lata z salonu to nie dodaje mu wartości :D

Tak po prawdzie bez zobaczenia wyceny cięzko cokolwiek powiedzieć, jakie dali korekty na - i za co, wczesniejsze szkody? uszkodzenia niezwiązane ze szkodą? i bardzo częste, 5-15% na
  • Odpowiedz
Mireczki, warto wykupywać polisę OC w jakimś CUK? Chodzi mi o uzyskanie jak najniższej ceny. Jestem trochę uziemiony, a muszę wykupić ubezpieczenie i chcę to zrobić przez internet. Z jakiej porównywarki najlepiej skorzystać? Rankomat, Mubi?
#oc #ubezpiczenie #samochody
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

warto wykupywać polisę OC w jakimś CUK?


@GdzieJestBanan: Jeżeli akurat u tego pośrednika masz najniższą cenę to chyba warto.

Jestem trochę uziemiony, a muszę wykupić ubezpieczenie i chcę to zrobić przez internet.


@GdzieJestBanan: A to wydaje Ci się że agenci "stacjonarni" nie zrobią Ci polisy przez internet? Ja np. zawierałem polisy u @OrzechowyDzem (polecam) a nie widziałem go nigdy na oczy. Polisy legitne XD A poważnie to
  • Odpowiedz