Wpis z mikrobloga

Mirki załamka

Miał ktoś styczność z ubezpieczalniami które zaniżają wartość pojazdu i co w takim wypadku zrobić?

Z ich wyceny wynika że moje auto jest warte 33k a przy sprawdzeniu podobnego pojazdu na otomoto zonk bo 46-48k xD.

Z tego co czytałem własnego rzeczoznawce nie warto brać bo i tak to nie jest 'opinia wiążąca' a swoje kosztuje.

Auto walnięte porządnie nie z mojej winy (vide naprawa szkody z OC), warsztat ubezpieczyciela powiedział że #!$%@? nie robi za takie pieniądze (kosztorys na 25k a realnie pewnie z 35k - kosztorys oczywiście na zamiennikach xDDDD).

Brać pieniądze, sprzedać wrak za 15k bo nic nie ugram czy warto coś w tym kierunku robić? Zdjęcie wraku dla atencji.


#ubezpieczenia #oc #motoryzacja #ubezpieczenia #pytanie #pytaniedoeksperta #samochody
kaloszer - Mirki załamka

Miał ktoś styczność z ubezpieczalniami które zaniżają war...

źródło: comment_1645558139KhSZTNSQvaRUqa7UvRM63X.jpg

Pobierz
  • 17
@SpalaczBenzyny: Wycena z info-ekspert, ogólnie przy wyliczeniu AC z AXA (TUZ nie ma kalkulatora lel), wyszło 30 700 co też jest nierealną kwotą. Jak te auta stoją po ~47k na otomoto.

Przecież to jest kradzież w biały dzień z tą wyceną
@kaloszer: Mogłeś napisać co to za auto :D jaki rok i silnik to każdy by sobie sam sprawdził, a tak musimy na słowo wierzyć :D Zresztą nie wierzę że na otmoto jest tak mała rozbieżność cen 46-48k :D zazwyczaj to jest 20-35% rozbieżności w cenach w zależności od wersji wyposażenia i stanu. No ale tak najprościej wybrać najdroższe z neta i ,,tak ja taki miałem". Dostałeś na bank wycenę od nich
@sayanek: tak zgadza się rozbieżność jest 38-48k zależnie od wyposażenia, najbliższe wyposażeniem właśnie 46-48k gdzie nawet w tych najdroższych modelach nie ma dachu panoramicznego, przebieg 77k.

Więc według mnie jak najbardziej cena z dupy.

Otomoto:

Produkcja 2013, pierwsza rejestracja Grudzień 2014, więc ciężko ocenić czy bardziej 2013 czy bardziej 2015 :D


@kaloszer: Produkcja 2013 - sam sobie odpowiedziałeś, a że nikt tego badziewia nie chciał kupić przez 2 lata z salonu to nie dodaje mu wartości :D

Tak po prawdzie bez zobaczenia wyceny cięzko cokolwiek powiedzieć, jakie dali korekty na - i za co, wczesniejsze szkody? uszkodzenia niezwiązane ze szkodą? i bardzo częste, 5-15% na minus
@kaloszer: Ale co ma dealer do używki z Niemiec :D ? Fakt że w ostatnim roku auta troszkę odbiły do góry z wartością, ale z tym 46k to bardzo mocno przesadzasz. Wycena wygląda legitnie, jedyne co to do tych wycen wyposażenia dodatkowego można się #!$%@?ć. Nawet docenili że oponki Pirelli były i dodali za to coś wartości. Powiem tak, sprawdziłem na szybko w 2 firmach wyceny do AC i wartości bazowe
@sayanek: Jasne dzięki, warto zawsze coś ugrać - jeszcze tak naprawdę próbuję ratować to autko bezgotówkowo ale jak na razie żaden warsztat się tego nie podejmuje :( - a pirelli docenili bo specyficznie dla rzeczoznawcy zaznaczyłem że są nowe grudniowe