Miałem dzisiaj stłuczkę nie z mojej winy, kobieta wycofywała autko na parkingu i uderzyła w moje, zaparkowane. Spisaliśmy oświadczenie itp. Ile jest czasu na zgłoszenie szkody OC do ubezpieczalni? Mam w PZU

#pytanie #odszkodowanie #oc
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

mirki mam pytanie, kupiłem używane auto, zarejestrowałem je na siebie i chciałem przepisać oc z byłego właściciela na siebie także . Ubezpieczyciel powiedział mi że nie ma takiej potrzeby i spokojnie do końca OC mogę jeździć (mam do października). Miał racje? bo obawiam się że nie do końca a google nic nie mówi na ten temat #oc #auto #pytanie
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@xmateox: W takiej sytuacji musiał to być zbieg okoliczności - nabywca wypowiedział umowę i kupił nową na siebie, Twoje wypowiedzenie nie zadziałało.
Co do sytuacji po zakupie samochodu to sprzedający musi zgłosić sprzedaż, a wtedy ubezpieczyciel dostaje Twoje dane. Każdy ubezpieczyciel ma prawo wykonać rekalkulację na podstawie Twoich danych i zażądać dopłaty do składki jeśli uzna Cię za kierowcę o większym ryzyku. Nie ma to nic wspólnego z wypowiedzeniem umowy
  • Odpowiedz
Wracamy po majówce z najnowszym rankingiem cen #oc i pakietów ubezpieczeń komunikacyjnych.
Kwiecień przyniósł nieco zmian na pozycjach liderów, ale czołówka pozostaje bez zmian. Nadal najniższe ceny oferują: AXA Direct, Aviva, Link4, Liberty Ubezpieczenia oraz You Can Drive (marka Ergo Hestii dla młodych kierowców).
Sprawdźcie cały ranking ubezpieczeń

#ubezpieczenia #samochody #motoryzacja
Ubea_pl - Wracamy po majówce z najnowszym rankingiem cen #oc i pakietów ubezpieczeń k...

źródło: comment_GqRaMLcg343OereC5MbN6XNAcLnH42Uk.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@doeros: w pełnym rankingu zawarte są wyniki kalkulacji tych ubezpieczycieli, których propozycje obecnie liczymy. Aktualnie nie przeprowadzamy kalkulacji cen w MTU, stąd jego nieobecność w rankingu.
  • Odpowiedz
Pytanie do zaznajomić w temacie, jak powinienem zarejestrować auto by liczyć zniżki ojca? To ja bym musiał być właścicielem czy ojciec by naliczało mi zniżki? Zdupiłem sprawę ze zniżkami ale teraz już nic nie zrobię, patrzę mniej więcej ile by kosztowało mnie OC na rok czasu Alfy 159 2,4 JTD dlatego też chcę się dowiedzieć jak zrobić by było taniej.

#ubezpieczenia #samochody #oc #alfaholicy
que_e - Pytanie do zaznajomić w temacie, jak powinienem zarejestrować auto by liczyć ...

źródło: comment_givaPgAcgZbMDT3a1uiD5V6QmDkWhUbr.jpg

Pobierz
  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@que_e: U mnie tata jest wpisany jako właściciel, ja jako współwłaściciel. Alfa 156 2.4 JTD, ale rejestrowana w małym powiecie. Składka to bodajże 440 zł jak płacone w jednej racie, więc bardzo spoko.
Co do 159 - Carenzo to świetna opcja, chyba nikt jeszcze na nich nie narzekał, mają naprawdę dobre fury. Oprócz tego jest jakiś komis w częstochowie, też na alfaholikach polecany, ale nie pamiętam nazwy. Ewentualnie patrz na
  • Odpowiedz
Mam prawo jazdy na kategorię B od miesiąca. Chcę kupić samochód, jednak cena oc dla kierowcy "bez doświadczenia" jest... nieco przerażająca. Orientuje się może ktoś może czy to że mam prawo jazdy A1 od 3 lat wpływa jakoś na cenę ubezpieczenia samochodu?
#ubezpieczenia #oc
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

to że mam prawo jazdy A1 od 3 lat wpływa jakoś na cenę ubezpieczenia samochodu?


@HDMI: nie
jak chcesz taniej, to weź kogoś ze zniżkami jako współwłaściciela
jak zechcesz kupić ubezpieczenie, to zapraszam na PW, przeliczę składkę w kilkunastu towarzystwach i przedstawię najtańsze :)
  • Odpowiedz
@K5HV: nie próbują odbić tylko KNF nakazał podnieść składki bo zakłady są nierentowne :)

@czecotam: jeżeli chcesz Mireczku to mogę Ci policzyć składkę w kilkunastu firmach, jak coś to pisz na priv
  • Odpowiedz
Czy procesor i5-3570k podkręcony do 4,5 GHz 1,210V napięcie, offset na poziomie +0,150V, temperatury w stresie max 85 stopni i Gflops na poziomie 105 to w miare ok czy coś zmienić? Pierwszy raz podkręcałem rpocesor i ciągle się bawię ustawieniami bo coś mi nie pasuje, a może przesadzam... #pytanie #oc #overclocking #komputery #pc
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ziobro2:
Wariant A:
Jeżeli stare OC się jeszcze nie skończyło to nowe możesz wypowiedzieć ale najpóźniej na jeden dzień przed końcem i zawierasz polisę tam gdzie chcesz
Wariant B.
Stare OC się skończyło , ty zawarłeś juz nowe a starego nie wypowiedziałeś. Wysyłasz na bok@link4.pl wypowiedzenie z ART 28A , wraz z kopią nowej polisy.
Wariant
  • Odpowiedz
#ubezpieczenia #samochody #motoryzacja #oc #nnw #link4

Dostałem listownie propozycję odnowienia ubezpieczenia w Link4. Pierwszy raz w życiu oferta ta jest korzystniejsza, aniżeli u agenta ubezpieczeń w moim mieście. ( ͜͡ʖ ͡€) Zaproponowali koszt ubezpieczenia w wysokości 450,69. W tym OC (395 zł), ich program assistance zastępcze auto i assistance opony, NNW oraz Szyby 24.

Lokalny pośrednik ubezpieczalni wyliczył ubezpieczenie w
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mfind: Sprawdziłem z ciekawości i niestety nie wyszło taniej. Link4 nawet nie uwzględniło, najtaniej wyszło w MTU, ale tyle samo co u miejscowego agenta :) No, ale zapamiętam tą/tę porównywarkę i odwiedzę ją za rok :)
@jestem_legenda: he he heheszki
@Jestem_Tutaj: Nawet nie wiedziałem, że mam zablokowane :D Już odblokowane :)
  • Odpowiedz
w czerwcu mam termin zapłaty drugiej raty w liberty, jeśli złożę teraz wypowiedzenie u nich i przejdę do innej firmy, to będę musiał tą druga rate zapłacić lub jakąs karę?

#ubezpieczenia
#oc
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Popularnym wśród młodych kierowców sposobem na obniżenie OC jest posiadanie auta na współwłasność z doświadczoną osobą.

Na pierwszy rzut oka wszystko wydaje się proste, jednak gdy przychodzi co do czego, to w głowie pojawia się mnóstwo pytań.

Kto może być współwłaścicielem? Czy zawsze druga osoba straci zniżki w przypadku szkody? Może lepiej nie mówić nic ubezpieczycielowi o młodym współużytkowniku auta? Czy można korzystać ze zniżki współmałżonka? Czy trzeba zapłacić podatek od darowizny? Jeśli tak,
Ubea_pl - Popularnym wśród młodych kierowców sposobem na obniżenie OC jest posiadanie...

źródło: comment_rlStjQazPkfwFRuWvyxPz4ZmuH1Tl6B0.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Mation: większość ubezpieczycieli pozwala małżonkom korzystać wzajemnie ze swoich zniżek. Muszą jednak mieć wspólnotę majątkową. I pamiętaj, że w przypadku małżeństwa wspólnota szkód nadal obowiązuje. Zatem ewentualne szkody też pójdą na konto Twojego ojca. Jeśli chodzi o część wartości pojazdu - nie ma ustalonej, wcale nie musi to być podział pół na pół
  • Odpowiedz
@Kejran: obowiązkowe OC to 30 dni od dnia zgłoszenia szkody, chyba że istnieją jakieś przeszkody (wówczas nie dłuzej 14 od dnia usunięcia przeszkody). Niestety termin nie jest zawity, a jedyną konsekwencją nie wydania decyzji są ew odsetki w praktyce zasądzane wyłącznie dopiero w sądzie.
  • Odpowiedz
Kwestia szkody całkowitej wywołuje wiele sporów między ubezpieczycielami a poszkodowanymi.

Warto zatem pamiętać, że w tym przypadku orzeczenia sądów są bardzo konsekwentne i ściśle określają, kiedy towarzystwo może ustalić taki charakter szkody.

Szkoda całkowita występuje jedynie w dwóch przypadkach:
- pojazd uległ zniszczeniu w takim stopniu, że nie nadaje się do naprawy,
Ubea_pl - Kwestia szkody całkowitej wywołuje wiele sporów między ubezpieczycielami a ...

źródło: comment_ytL7UmL1RXeHqOHyGv4dEsWfqCLqThHh.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

u was tez tak ubezpieczenia na samochód tak bardzo wzrosły?
dwa lata temu 680zł na rok OC+AC
w tamtym roku 700zł/rok OC i AC
w tym roku ... 860zł/rok OC i AC
samochod Opel Astra 2 1999r. 2.0 diesel, ubezpieczyciel MTU

może
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@xSQr: Ale jeśli jednak nie przedłużyło (OC po zakupie samochodu, niezapłacona któraś z rat za OC) to niech na szybko kupuje najtaniej jak się da to nie zapłaci maksymalnej kary. Rzuć mu namiary na nas i pomożemy ogarnąć coś tanio i na szybko
  • Odpowiedz