wolam @mfind @Ubea_pl
gosc puknal w moja fure, ktora ma naście lat, stan blacharski raczej b. dobry, moge naprawić na oryginalnych częściach bez problemu czy ten ich rzeczoznawca standardowo rzuci wycene na jakies smieszne pieniądze?

czy biorac kase do reki trzeba liczyc sie z tym, że dostane mniej siana?

#oc
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@komentarze jezdne tzn. czy moze sie poruszac lub Policja nie zabrala Ci dowodu. Jedni mowia zeby nie brac bo powinni Ci potem doplacic jak pojawia się okoliczności do wiekszego odszkodowania. Ja walczylem 8 miesięcy i nie bralem tych pieniędzy jakie mi oferowali, dopiero jak dostalem decyzje na kwote jaka mie zadowala to wzialem a bylo to 5500 zl wiecej jak w ich pierwszej wycenie. Duzo zalezy jaka jest wartosc Twojego auta
  • Odpowiedz
@komentarze: W przypadku OC o ile tylko dotąd w aucie były oryginalne części, ubezpieczyciel musi zrobić wycenę na podstawie cen oryginalnych części. Oczywiście, nie zawsze tak się dzieje w rzeczywistości, ale prawo stoi tu po stronie poszkodowanych, więc trzeba walczyć. Ostatnio właśnie stworzyliśmy poradnik, jak uzyskać odszkodowanie z OC i AC Zajrzyj, a jak będziesz mieć jeszcze pytania, to pisz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Orientuje się ktoś o ile % wzrosły ubezpieczenia oc w stosunku do zeszłego roku? gdzie bym nie sprawdzał to amm kwoty 3-4 razy większe niż rok temu...
#oc #ubezpieczenia i może @mfind
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Miałem dzisiaj lekką stłuczkę, pierwszy raz w życiu, z mojej winy stłuczka, zrobiłem fotki, lekkie przetarcie, spisaliśmy oświadczenie i wszystko git, tylko teraz jestem ciekaw, co, jeśli gość zacznie sobie wymyslać co jeszcze od tego szurnięcia się tam stało na masce, skąd mam wiedzieć, że nie weźmie sobie teraz młotka i zacznie sobie pogarszać, zanim przyjdzie rzeczoznawca z mojego OC?
#pytanie #problem #prawo #prawojazdy
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bonaventure: Oczywiscie, jezeli Twoje ubezpieczenie juz trwa dostaniesz ją za darmo i szybciej, jeżeli byłaby to nowa polisa firma zaczekałaby na zaksięgowanie platności przed wyslaniem przez co ten proces trwa trochę dłużej.
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hej Mirki, pytanko mam.

Od 2009 roku mam prawo jazdy, praktycznie cały czas byłem współwłaścicielem bądź właścicielem przynajmniej jednego auta.
W ciągu tych lat miałem 2 stłuczki ze swojej winy.
W 2012 sprzedałem auto, które było ubezpieczone na mnie, a po 2 miesiącach kupiłem inny samochód który ubezpieczyłem na mnie. Ten samochód dalej mam u siebie, ubezpieczony u tego samego ubezpieczyciela, jestem wpisany jako współwłaściciel.

Dziś
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@NetJaro: Na stronie ufg.pl po założeniu konta i uwierzytelnieniu swoich danych możesz wygenerować dane o przebiegu swojego ubezpieczenia z ostatnich 5 lat. Zobacz, czy tam się wszystko zgadza, jeśli tak, takie oświadczenie pokaż temu ubezpieczycielowi, u którego chcesz się ubezpieczyć.
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@paziu: Co zrobisz, nic nie zrobisz, ale dzięki za naprostowanie :( Ale przed końcem OC jeszcze to ogarniemy i postaramy się zrobić dodatkowo taniej ( ͜͡ʖ ͡€)
  • Odpowiedz
#ubezpieczenia #oc #motoryzacja
Motomirki czy przy likwidacji szkody z OC sprawcy na moim pojeździe mogę zrezygnować z wykonywania wyceny przez rzeczoznawcę podstawionego przez ubezpieczalnię i od razu przy zgłaszaniu szkody poprosić o niezależnego rzeczoznawcę np. z PZMOT-u? Czy jest to możliwe i czy ubezpieczyciel musi się na to zgodzić i pokryć koszty?
Spotkałem się z twierdzeniem, że od jakiegoś czasu ubezpieczalnie nie mogą kwestionować opinii licencjonowanych
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wlatca-oka: Dokładnie tak jak w komentarzu @Neneszo Od siebie dodam jeszcze, że jeśli wycena ubezpieczyciela będzie słaba to zamiast płacić za rzeczoznawcę zawsze warto najpierw odwołać się samemu. Wystarczy dokładnie uargumentować swoją wycenę (kosztorys od lokalnego mechanika, ceny części z lokalnych sklepów, allegro, być może masz jakieś faktury za wcześniejsze naprawy, do tego jakby zaniżyli wartość auta to szukasz po portalach ile realnie kosztuje takie samo auto). Wszystko to
  • Odpowiedz
przedkladasz kopie swojej dok. medycznej z przebiegu leczenia. Ze szpitala wypis + wyniki najwazniejszych badan (rezonans, rtg itp.)
  • Odpowiedz
@wysuszony: Tak, możesz zgłosić później. Zgłaszanie szkody na osobie w dniu wypadku nie miałoby sensu, bo przecież ani ty, ani ubezpieczyciel nie wiedzą, ile ostatecznie zapłacisz za leczenie.
  • Odpowiedz