@DerMirker: urodziłem się tam, wychowałem, żyłem przez 22 lata.

Tam miałem znajomych, przyjaciół rodzinę. Wyjechałem na studia do Poznania i tutaj znalazłem żonę. Tak się złożyło, że ona ma rodzinę w Szczecinie.

I tak został ten Poznań.
  • Odpowiedz
Mirki z #nowahuta #krakow, znacie jakiegoś niedrogiego magika, który naprawi radio samochodowe i podepnie tak by nie przerywało gdy auto podskakuje na dziurawych, krakowskich drogach? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ludzie z #krakow - może ktoś z Was poratuje, abo wie, że ktoś ma mieszkanie do opchnięcia? :P Szukam i dostaję już powoli szału z tymi ofertami, a zwłaszcza z krętactwem biur pośredniczących w sprzedaży.

Kryteria: Okolice 250k, rynek wtórny, 2 pokoje, pełna własność, najlepiej by było zlokalizowane w #nowahuta

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie. #pytanie #nieruchomosci #mieszkanie
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@moby22 sam kupowałem ostatnio, akurat źle wybrałem. Ale świetne mieszkania są na tyłach prokuratury na os. Stalowym. Jak wszedłem na klatkę schodową to szczęka mi opadła. Znajomy mieszka i mówi że super.
  • Odpowiedz
Ja mieszkam niedaleko Carrefoura w Czyzynach i też to słyszałem dość mocno. Jak znajdziesz skąd to było to daj znać, bo też się w nocy obudziłem i trochę mnie to w------o.
  • Odpowiedz
Jest piątek, godzina 21:30, środek wakacji, ciepły wieczór na polu. Wracam sobie do domu przez moje osiedle w #nowahuta. Czuję coś innego, niż w latach poprzednich. Zawsze ktoś siedział pod blokiem, dzieci się bawiły, młodzież gadała, z okna leciała muzyka. Teraz zupełna cisza, parę ludzi z psami, światła w oknach, czasem przejedzie samochód. Coś się zmieniło. #krakow #przemyslenia
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@DerMirker: Pomimo wszystko bardzo lubie Nowa Hute. Kiedys mieszkalem w Bienczycach i chodzilem na spacery po NH, fajnie, zielono. Nie to co teraz - blok na bloku ;)
  • Odpowiedz
Mirki z #krakow #nowahuta #czyzyny , co się działo dziś o 19 na skrzyżowaniu wiślickiej, bora i stella? Kilka radiowozów na sygnale, tłum policjantow i tłum leżących na trawie ludzi.
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bobbyjones: Z wynajmem bywa różnie, natomiast Huta staje się coraz popularniejszym miejscem do zamieszkania dla rodzin, szczególnie z dziećmi, z racji na dużo terenów zielonych i spokój. Natomiast przy NCK, to rozumiem, że albo okolice Tomickiego, albo Centrum E - czyli bloki nowsze - takich mieszkań w Hucie sporo. Ale jeśli to byłyby mieszkania na Centrum D - czyliu w starej części przy Pl. Centralnym, to są to fajne mieszkania,
  • Odpowiedz
@bobbyjones: jeśli idzie o wynajem to musisz patrzeć na komunikację - blisko tramwaju do centrum będzie ok - studentów wtedy znajdziesz.

Natomiast jeśli masz w starych blokach (przy placu Centralnym), to może warto pomyśleć o AirBnb i reklamowaniu się jako postsocialism apartament itp. Kupisz meblościankę i jakąś komodę na wysoki połysk, do tego półkotapczan i w----------z cenę 2x większą niż za nowe mieszkanko :D
  • Odpowiedz