@wicikumoza: stety albo niestety, ale mocno nieaktualne to jest, książki uczące programować, szczególnie te "nowożytne", starają się teraz prowadzić za rączkę na każdym kroku. Czasem są nawet infantylne albo wręcz poniżające dla inteligencji odbiorcy.

Żeby daleko nie sięgać mam pod ręką wersję "podczas tworzenia" książki wydawnictwa apress - Beginning Modern C++

No i tak dojście do ifa zabiera 110
  • Odpowiedz
@mariecziek: na zrootowanym telefonie wystarczy pobawić się troszkę ustawieniami build.prop i/lub ustawieniami interfejsów sieciowych. Ogłupisz w ten sposób andka i będzie myślał, że nie ma w ogóle modułu WiFi.
  • Odpowiedz
https://www.mintshost.pl/www.php

W lipcu kupiłem u nich pakiet Mini z php w wersji 5.3. Od dzisiaj potrzebna mi jest jednak wersja 5.4, napisałem więc do pomocy, czy jest możliwość aktualizacji, dostałem odpowiedź odmowną:

"Posiada Pan hosting na starszej maszynie gdzie niestety nie ma takich opcji."

Dziwne,
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@TheQuake: postrasz GIODO, UOKIK, KNF, KNP i WWW na hostingu za 30zł.

Btw - ja tam widzę, że w ofercie jest wersja 5.3 - i podobno taką masz...
  • Odpowiedz
@TheQuake:

To jaka oferta jest w tej chwili nie ma żadnego znaczenia. Ważne jest jaka była w momencie zakupu - przedłużenie też nic nie da, bo przedłużasz poprzednią ofertę.

Zmień hosting z tego badziewia na coś porządnego.

Jak operator telefoniczny daje nowym klientom promocje to też ich straszysz urzędami?
  • Odpowiedz
Programujące mirki, na bazie ostatniej afery. Tak mnie zastanawia, jak często zdarza się wam napisać kod całej aplikacji od podstaw bez szukania wiedzy w Internecie? Czy szukanie gotowych wzorców i rozwiązań w sieci oraz odpowiednia adaptacja do swoich projektów jest w pracy jak i w "biznesie" akceptowane? (mam na myśli, że nie ma sensu odkrywać koła dwa razy). Zdarza mi się czasem napisać jakiś programik gdzie sprawnie poruszam się po klasach i
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Swojego czasu (dawno) na uczelni miałem zajęcia związane z programowaniem wielowątkowym. Napisałem na nich nawet symulator akwarium z rybkami. Teraz zastanawiam się nad tym, jaki jest konkretnie sens używania programowania wielowątkowego? Gry strategiczne, gdzie przemieszczamy każdą jednostkę osobno? W Bankowości? Kryptografii?

Chciałbym coś więcej się dowiedzieć o jego sensownym praktycznym zastosowaniu, bo chcę sobie na nowo odświeżyć wiedzę o programowaniu wielowątkowym oraz napisać jakieś przykładowe programy z jego zastosowaniem.


#nieprogramowanie
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Teraz zastanawiam się nad tym, jaki jest konkretnie sens używania programowania wielowątkowego?


@Zeroize:Dzięki wątkom i procesom możesz kontrolować części aplikacji. A nie tylko całą aplikację.

dodatkowy sens wątków i procesów pojawił się wraz ze sprzętem wyposażonym w wiele procesorów i rdzeni...
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@lucku: No właśnie na tego typu tagach. Różnią się tylko semantyką a do czego służy nam html? No właśnie do semantycznego opisywania struktury dokumentu :)

@Przemysl: aaaa tam:P To, że ff < 28 nie obsługuje flex wrap to nie znaczy, że nie można używać:P Ale to już css :)
  • Odpowiedz
#linux #it #nieprogramowanie #dev

Mój serwer trochę się nudzi i myślę o rozdawaniu kont shell z dostępem do irc i podstawowego softu za browara rocznie na utrzymanie go.

Czy ma ktoś ochotę pobawić się jako test user i sprawdzić bezpieczeństwo?
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach