• 1
W związku z drobnym nadmiarem wolnego czasu w pracbaza zastanawiam się nad pogłębieniem wiedzy i podszkoleniem się w programowanie.

W pracy zajmuję się głównie sterownikami (PLC, wiem, wiem #nieprogramowanie), ale kiedyś pisałem coś w studbaza w C i trochę skryptów pod Matlaba.

W pracy czasem bawiłem się trochę w VBA, ale to głównie jakieś proste skrypty (zapytanie w SQL, wyciągnięcie danych i jakaś tam ich obróbka w arkuszu z użyciem ifów
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@emesc: C# jest mocno rozwijany i teraz to główny język .NET, więc wybór jest dość oczywisty.

Poza tym przyjemny w pisaniu, masa materiałów i ogólnie polecam :)
  • Odpowiedz
@emesc: jakbys chcial w C# to


Nie wiem ile potrafisz ale uczy podstaw bardzo dobrze i ciagle sie rozwija, a plany na przyszle warsztaty(ktore sa ciagle w obróbce trwają ciągle) sa chyba gdzies na kanale z tym filmem. Ja korzystam i jestem zadowolony.
  • Odpowiedz
Wrr, klasa URLEncoder w Javie wszystko zmienia dobrze na UTF-8 z wyjątkiem spacji, którą zamiast na %20 zmienia na znak plusa. Why?

Nie taguję "programowanie" bo to pewnie nie spełnia standardów tej wspaniałej grupy obserwujących ten tag.

#java #nieprogramowanie
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@c4-pl-: do Berlina jadę 2h, do Drezna podobnie ;)

Samolot do uk leci 2h, ale dodajesz jeszcze 2h w Polsce na dotarcie z lotniska na swoje zadupie ;)

@lubie_kartacze: no to akurat jeden z priorytetów, nie chcę emigrować za kasą, ale spokojem ducha ;)
  • Odpowiedz
@IdeaGames: To ze uk wyjdzie z eu (chociaz nie wyjdzie na 100%) nie oznacza ze wyjebia Polakow.


Najlepsza opcja dla Ciebie jest wlasnie Anglia. Odlegloscia bym sie nie przejmowal. To tylko kilkugodzinny lot. Nic nie stoi na przeszkodzie by sie czesto widywac z bliskimi.
  • Odpowiedz
W tym momencie piszę na zajęcia w 4 językach. C, C++, Python i Java... i dzięki bogu za JetBrains, bo bez niej nie wiem jakbym ogarnął te wszystkie IDE. PyCharm, Intellij i CLion to coś pięknego. Bliźniacze interfejsy, skróty generalnie do którego bym się nie przełączył to jak na moje wymagania są mega podobne, importowanie ustawień, banalnie prosta konfiguracja gita i githuba. Czasami coś dłubnę w Android Studio, które również jest na
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dobra mircy, mam do napisania jakis gownoprogram w C do napisania. W sumie to juz go napisalem, ale uderzaja mnie pewne niejasnosci a do manuala C mam stosunek dosc oporny. Wiec, czy ktos moglby mi wytlumaczyc/zalinkowac dlaczego czasem musze uzywac funkcji fflush(stdout) i fgetc(stdin) oraz czym roznia sie rozne funkcje wejscia/wyjscia(printf, puts, fprint itp). Kiedys pisalem cos w c++ pod starym gcc i tam takiego szajsu nie bylo ;d

#programowanie
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

straty mam bo w ceesie jakas komende juz nie pamietam wpisalem i mi pokazuje co pare sekund loss 30%( ͡° ʖ̯ ͡°)

Router robiący za przełącznik jest nowy bo staremu routerowi odwalało i sie wysypywał
  • Odpowiedz
Jak to jest naprawdę w #it #karierait (nie taguję jako programowanie bo mnie zjedzą) #nieprogramowanie w firmach? (Praca jako programista) Serio tak słodko fajnie jak to przedstawiają wszyscy (że wygrali w życie), czy jednak są elementy "nie fajne"? Czy dobre mam wrażenie że w porównaniu do innych dziedzin, szczególnie w polsce, IT jest takim 'rajem', gdzie pracownik nie jest wyzyskiwany, wszyscy są uśmiechnięci i dostają niezły
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ólnie w polsce, IT jest takim 'rajem', gdzie pracownik nie jest wyzyskiwany, wszyscy są uśmiechnięci i dostają niezły hajs za to? Czy może gdzie


@Khrone: najlepiej szukać firm z kapitałem zagranicznym - wtedy zminimalizujesz prawdopodobieństwo trafienia na janusza biznesu
  • Odpowiedz
@Khrone: zależy gdzie trafisz a to gdzie trafisz zależy od tego, jak dobry jesteś - nie tylko w AjTi jako takim ale też jak się umiesz sprzedać.

Generalnie jest o tyle dobrze, że jeśli coś naprawdę umiesz (a niewiele osób naprawdę umie, co najwyżej nauczyło się języka X,Y i Z i gdzie "kliknąć" żeby coś zrobić, to długa i osobna kwestia) - to masz komfort, że jak coś się nie
  • Odpowiedz
@kavillock: Ja za to ostatnio analizowałem JS przez dobre 2 godziny, bo wydawało mi się, że skrypty w jakiś magiczny sposób obciążają komputer (30-40%).

Okazało się, że jest bug na chrome: Box-shadow na 1000px rozmycia ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@kavillock:

zabawne jest jak np w Firebugu (może w innych devtoolsach też działa) wstawisz warunkowego breakpointa i przez pomyłkę zamiast znaku powównania dasz przypisanie do zmiennej ;)
  • Odpowiedz
Jeśli się męczyłem od godziny nad metodą którą, już miałem wcześniej napisaną, to chyba znak, że już pora iść spać, prawda?

#nieprogramowanie
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach