#it #nieprogramowanie Jestem newbe w programowaniu, czy jest sens uczestniczenia w #hackathonie? Czy to raczej będę tylko przeszkadzał?
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
konto usunięte via Android
- 1
- 41
No, udało mi się zmusić do współpracy #opencv i #visualstudio 2013 x64. Mogę iść spać zadowolony. #nieprogramowanie
- 0
@Argetlam: chome potrafi blokować wszystko co ma pliki binarne niedostępne nigdzie indziej w necie ;) Coś jak avast blokujący odpalenie Hello World! jako nieznany program, chociaż sam go napisałeś 10 sekund temu.
- 0
W związku z drobnym nadmiarem wolnego czasu w pracbaza zastanawiam się nad pogłębieniem wiedzy i podszkoleniem się w programowanie.
W pracy zajmuję się głównie sterownikami (PLC, wiem, wiem #nieprogramowanie), ale kiedyś pisałem coś w studbaza w C i trochę skryptów pod Matlaba.
W pracy czasem bawiłem się trochę w VBA, ale to głównie jakieś proste skrypty (zapytanie w SQL, wyciągnięcie danych i jakaś tam ich obróbka w arkuszu z użyciem ifów
W pracy zajmuję się głównie sterownikami (PLC, wiem, wiem #nieprogramowanie), ale kiedyś pisałem coś w studbaza w C i trochę skryptów pod Matlaba.
W pracy czasem bawiłem się trochę w VBA, ale to głównie jakieś proste skrypty (zapytanie w SQL, wyciągnięcie danych i jakaś tam ich obróbka w arkuszu z użyciem ifów
- 0
@emesc: C# jest mocno rozwijany i teraz to główny język .NET, więc wybór jest dość oczywisty.
Poza tym przyjemny w pisaniu, masa materiałów i ogólnie polecam :)
Poza tym przyjemny w pisaniu, masa materiałów i ogólnie polecam :)
- 1
@emesc: jakbys chcial w C# to
Nie wiem ile potrafisz ale uczy podstaw bardzo dobrze i ciagle sie rozwija, a plany na przyszle warsztaty(ktore sa ciagle w obróbce trwają ciągle) sa chyba gdzies na kanale z tym filmem. Ja korzystam i jestem zadowolony.
Nie wiem ile potrafisz ale uczy podstaw bardzo dobrze i ciagle sie rozwija, a plany na przyszle warsztaty(ktore sa ciagle w obróbce trwają ciągle) sa chyba gdzies na kanale z tym filmem. Ja korzystam i jestem zadowolony.
Wrr, klasa URLEncoder w Javie wszystko zmienia dobrze na UTF-8 z wyjątkiem spacji, którą zamiast na %20 zmienia na znak plusa. Why?
Nie taguję "programowanie" bo to pewnie nie spełnia standardów tej wspaniałej grupy obserwujących ten tag.
#java #nieprogramowanie
Nie taguję "programowanie" bo to pewnie nie spełnia standardów tej wspaniałej grupy obserwujących ten tag.
#java #nieprogramowanie
- 0
@ghost1511: @kynig:
Poradzić sobie z tym potrafię, a Google mi działają więc dzięki za linki, chciałem się pożalić, nic więcej, ale widać nawet na #nieprogramowanie #czarnolisto mnie czeka.
Poradzić sobie z tym potrafię, a Google mi działają więc dzięki za linki, chciałem się pożalić, nic więcej, ale widać nawet na #nieprogramowanie #czarnolisto mnie czeka.
@macentos: Trochę słabo zaznaczyłeś, że potrafisz sobie z tym poradzić. Wyglądało na zwykłe pytanie ;) skoro #nieprogramowanie to raczej nie będzie #czarnolisto bo tutaj nikt nie ma kija w dupie :P
- 1
spory commit poszedl, mozna klasc sie spac :) #nieprogramowanie
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 1
@c4-pl-: do Berlina jadę 2h, do Drezna podobnie ;)
Samolot do uk leci 2h, ale dodajesz jeszcze 2h w Polsce na dotarcie z lotniska na swoje zadupie ;)
@lubie_kartacze: no to akurat jeden z priorytetów, nie chcę emigrować za kasą, ale spokojem ducha ;)
Samolot do uk leci 2h, ale dodajesz jeszcze 2h w Polsce na dotarcie z lotniska na swoje zadupie ;)
@lubie_kartacze: no to akurat jeden z priorytetów, nie chcę emigrować za kasą, ale spokojem ducha ;)
konto usunięte via iOS
- 3
@IdeaGames: To ze uk wyjdzie z eu (chociaz nie wyjdzie na 100%) nie oznacza ze wyjebia Polakow.
Najlepsza opcja dla Ciebie jest wlasnie Anglia. Odlegloscia bym sie nie przejmowal. To tylko kilkugodzinny lot. Nic nie stoi na przeszkodzie by sie czesto widywac z bliskimi.
Najlepsza opcja dla Ciebie jest wlasnie Anglia. Odlegloscia bym sie nie przejmowal. To tylko kilkugodzinny lot. Nic nie stoi na przeszkodzie by sie czesto widywac z bliskimi.
- 2
W tym momencie piszę na zajęcia w 4 językach. C, C++, Python i Java... i dzięki bogu za JetBrains, bo bez niej nie wiem jakbym ogarnął te wszystkie IDE. PyCharm, Intellij i CLion to coś pięknego. Bliźniacze interfejsy, skróty generalnie do którego bym się nie przełączył to jak na moje wymagania są mega podobne, importowanie ustawień, banalnie prosta konfiguracja gita i githuba. Czasami coś dłubnę w Android Studio, które również jest na
- 1
- 2
Dobra mircy, mam do napisania jakis gownoprogram w C do napisania. W sumie to juz go napisalem, ale uderzaja mnie pewne niejasnosci a do manuala C mam stosunek dosc oporny. Wiec, czy ktos moglby mi wytlumaczyc/zalinkowac dlaczego czasem musze uzywac funkcji fflush(stdout) i fgetc(stdin) oraz czym roznia sie rozne funkcje wejscia/wyjscia(printf, puts, fprint itp). Kiedys pisalem cos w c++ pod starym gcc i tam takiego szajsu nie bylo ;d
#programowanie
#programowanie
Witam!
Wiem ze to nie elektroda , temat był juz wielokrotnie poruszany no ale powiedzcie mi co moge zrobić:
Moja sieć wygląda nastepująco. Jako ze 1 połączenie internetowe dziele z wujem tak więc główny router stoi u niego w domu
ja
Wiem ze to nie elektroda , temat był juz wielokrotnie poruszany no ale powiedzcie mi co moge zrobić:
Moja sieć wygląda nastepująco. Jako ze 1 połączenie internetowe dziele z wujem tak więc główny router stoi u niego w domu
ja
źródło: comment_sgTFvXGTQ2piIebxRfZDwpGh2viHRlQx.jpg
Pobierz@Syrenamen: zasilacz jaki masz ?
- 1
straty mam bo w ceesie jakas komende juz nie pamietam wpisalem i mi pokazuje co pare sekund loss 30%( ͡° ʖ̯ ͡°)
Router robiący za przełącznik jest nowy bo staremu routerowi odwalało i sie wysypywał
Router robiący za przełącznik jest nowy bo staremu routerowi odwalało i sie wysypywał
konto usunięte via Android
- 1
#it #nieprogramowanie znalazłem ofertę pracy junior salseforce developer. Czy możecie mi opisać co robi taka osoba w firmie wielkosci 30+ osób?
- 1
@jack-lumberjack: a saleforce adult czym sie zajmuje?
@devaitis: Salesforce to CRM! Nie 'siła sprzedaży'. Nie będziesz siedział na słuchawce, jest dużo programowania, ale najpierw sporo uczenia się API salesforce.
- 3
https://hacksummit.org
wirtualna konferencja, może być ciekawie. Dostęp za (prawie) darmo.
#webdev #naukaprogramowania #nieprogramowanie #bojesiedodacprogramowanie
wirtualna konferencja, może być ciekawie. Dostęp za (prawie) darmo.
#webdev #naukaprogramowania #nieprogramowanie #bojesiedodacprogramowanie
Jak to jest naprawdę w #it #karierait (nie taguję jako programowanie bo mnie zjedzą) #nieprogramowanie w firmach? (Praca jako programista) Serio tak słodko fajnie jak to przedstawiają wszyscy (że wygrali w życie), czy jednak są elementy "nie fajne"? Czy dobre mam wrażenie że w porównaniu do innych dziedzin, szczególnie w polsce, IT jest takim 'rajem', gdzie pracownik nie jest wyzyskiwany, wszyscy są uśmiechnięci i dostają niezły
ólnie w polsce, IT jest takim 'rajem', gdzie pracownik nie jest wyzyskiwany, wszyscy są uśmiechnięci i dostają niezły hajs za to? Czy może gdzie
@Khrone: najlepiej szukać firm z kapitałem zagranicznym - wtedy zminimalizujesz prawdopodobieństwo trafienia na janusza biznesu
- 2
@Khrone: zależy gdzie trafisz a to gdzie trafisz zależy od tego, jak dobry jesteś - nie tylko w AjTi jako takim ale też jak się umiesz sprzedać.
Generalnie jest o tyle dobrze, że jeśli coś naprawdę umiesz (a niewiele osób naprawdę umie, co najwyżej nauczyło się języka X,Y i Z i gdzie "kliknąć" żeby coś zrobić, to długa i osobna kwestia) - to masz komfort, że jak coś się nie
Generalnie jest o tyle dobrze, że jeśli coś naprawdę umiesz (a niewiele osób naprawdę umie, co najwyżej nauczyło się języka X,Y i Z i gdzie "kliknąć" żeby coś zrobić, to długa i osobna kwestia) - to masz komfort, że jak coś się nie
#niewebdev #nieprogramowanie #humorinformatykow
Przez 3 godziny nie mogłem naprawić błędu który jak się okazało, występuje tylko przy otwartym devtools w chrome ;)
Przez 3 godziny nie mogłem naprawić błędu który jak się okazało, występuje tylko przy otwartym devtools w chrome ;)
@kavillock: Ja za to ostatnio analizowałem JS przez dobre 2 godziny, bo wydawało mi się, że skrypty w jakiś magiczny sposób obciążają komputer (30-40%).
Okazało się, że jest bug na chrome: Box-shadow na 1000px rozmycia ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Okazało się, że jest bug na chrome: Box-shadow na 1000px rozmycia ( ͡° ʖ̯ ͡°)
- 0
@kavillock:
zabawne jest jak np w Firebugu (może w innych devtoolsach też działa) wstawisz warunkowego breakpointa i przez pomyłkę zamiast znaku powównania dasz przypisanie do zmiennej ;)
zabawne jest jak np w Firebugu (może w innych devtoolsach też działa) wstawisz warunkowego breakpointa i przez pomyłkę zamiast znaku powównania dasz przypisanie do zmiennej ;)
- 1
Mirki pomocy. Jak ustawić w #testcomplete aby przy zapisywaniu pliku, w miejscu nazwy pliku wklejało aktualną datę i godzinę? 310071[TUTAJ] na pic rel
#autoit #nieprogramowanie
#autoit #nieprogramowanie
źródło: comment_UbCaAmFD67zCKV2FtDOHTiRoIA8SLY88.jpg
PobierzJak się ubrać na rozmowę o pracę jako programista do średniej firmy IT? Domyślam się że nie garnitur, domyślam się że nie dresy... #it #praca #pracbaza #nieprogramowanie
- 14
@Nekron: w garniturach na rozmowy kwalifikacyjne to chyba tylko w bankach i jako prezes. Na pewno nie w IT gdzie atmosfera dosc luzna
- 57
- 2
Jeśli się męczyłem od godziny nad metodą którą, już miałem wcześniej napisaną, to chyba znak, że już pora iść spać, prawda?
#nieprogramowanie
#nieprogramowanie





















#doctrine #symfony2 #symfony #bazydanych i raczej #nieprogramowanie