Jak ciezko studentowi zaocznemu informatyki znalezc prace?
Przynajmniej za 1200zl,
Jesli sie nie uda w branzy to jakas fizyczna sprobuje zlapac wiec zapytam jeszcze jak z praca w #gliwice
#praca #pracbaza #informatyka #zaoczne #nieprogramowanie
Sam nie wiem jeszcze co dokladnie wybrac czy javascript czy django czy php
ale skladaniam sie do js jednak
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Moja nauczycielka informatyki z liceum kazała nam programować w c++ w notatniku. "Notatnik jest od pisania a kompilator do kompilowania" , super metoda xD Sprawdzenie wyglądało na tym że wklejała kod z notatnika do Devc++ i kompilowała. Jak w------o błąd to pała ( ͡° ͜ʖ ͡°). Html też w notatniku, wszystkie komendy na pamięć trzeba było znać, kolory niektóre też xD
Poszedłem na studia i jestem najlepszy na
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Matis666: my mielismy kartkowke z htmla gdzie pisalo sie strone na kartce, w gimbazie, na studiach z kolei na egzaminie z programowania oczywiscie na kartce, bez podpowiadania skladni, musiales pamietac jaka metoda jaki wyjatek rzuca zeby go obsluzyc xd
  • Odpowiedz
@FireDash: a no i chusty serowarskie są niezbędne, polecam sklep serowar.pl, taki krąg to już dużo roboty, trzeba mieć dojrzewalnie serów z odpowiednią temp, ja akurat kupiłem lodówkę osobna do tego nawet
  • Odpowiedz
#windows #nieprogramowanie

Jeśli mam podział na dysk C i D. Na tym pierwszym mam tylko windowsa na D mam zainstalowane proramy i dane. To jeśli przeinstaluje windowsa z dysku C to czy programy nadal beda zainstalowane czy trzeba coś wiecej robić.
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#java #jetbrains #nieprogramowanie

No elo, z racji że dużo osób narzeka na wydajność IDE od JetBrains na Windowsie, postanowiłem machnąć ten wpis i pokrótce wyjaśnić jak przyspieszyć nasze IDE. Druga część porad działa też na Linuxie i OSX.
Sposób działa praktycznie na każdym IDE od jetbrains:

Intellij IDEA
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy jest jakiś sposób na taką konfigurację teamspeaka?
Są 4 osoby, zawsze te same. Muszą być na jednym kanale, ale osoba A powinna słyszeć osobę B normalnie, a osoby B i C na jakieś 50% głośności. Tzn. podzielić na dwie grupy, które słyszą się normalnie między członkami tej samej grupy. Nie mam kompletnie pomysłu jak to rozwiązać.
#teamspeak #nieprogramowanie #niewiemjaktootagowac
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#nieprogramowanie
#pcmasterrace
#klawiatura

no elo mirki, zauważyłem że kiedy piszę na klawiaturze, nie używam 10 palców tylko czterech w lewej dłoni (3 pisanie + kciuk spacja) i dwóch, wskazującego + serdecznego w prawej.

są na jakieś "ćwiczenia korekcyjne" zeby to poprawić i pisać poprawnie? Mimo tego defektu całkiem szybko piszę, 70-100słów standard.
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@lerner: Nacisnąłem enter niechcący za wcześnie, żeby się upewnić jak ja robię :) Nie używasz małych palców do shiftów i entera? Bo w sumie do samego pisania też tyle używam - tylko środkowego prawej zamiast serdecznego.
  • Odpowiedz
@Ineptus: używam używam, po prostu przejrzałem sobie na YT filmiki jak ludzie piszą i ci pro używają 10 palców do literek, i tylko lekko przesuwają dłoń na shift/enter i się zacząłem zastanwiać czy też tak macie.
  • Odpowiedz
@japer: dwie wyżute gumy także spoko opcja (przewodzi lepiej niż pasta, ale po przygrzaniu traci swoje właściwości) ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Mam taki cel: Zrobić coś a'la Tabu w wersji przeglądarkowej.
Jedna osoba tworzy nową grę - na początek dwa komputery. Gra się zaczyna, na pierwszym komputerze pokazuje się 6 słówek, drugi komputer wtedy nie ma nic - widzi punkty, czas itp. Na pierwszym komputerze jeszcze są 3 przyciski (Dobrze, źle, pomiń). Po upływie czasu zamiana - na drugim komputerze słówka i tak dalej. Pod koniec rundy wyniki - kto wygrał, ile punktów itp.

Umiem
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach