Mirki, coraz częściej ktoś paskudnie wyjeżdżając z przychodni obdziera mi pod domem samochód...
Czy zamawiał ktoś jakąś dobrą, zewnętrzną kamerę ip/wifi z #aliexpress?
Zależy mi na tym, aby nie trzeba było wykonywać jakichś magicznych połączeń i miała slot na sd. Chociaż jeżeli wg. was lepsza jakość w rozsądnych pieniądzach (w porównaniu do tej jednej kamery) będzie system monitoringu to piszcie śmiało

  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bialy100k: Możesz podesłać coś konkretnego? Jestem zielony w tematach monitorignu. Patrzyłem trochę na banggodzie i alie, niektóre wydawały mi się całkiem sensowne, nie chcę płacić 1k za kamerkę.
  • Odpowiedz
@KRULL: Nie mogę. Ostatnio właśnie kupowałem dome (kopułki) a poprzednie sporo wcześniej (3-5 lat) - już w większości niedostępne modele.
P.S. Moje chodzą z NVR, więc mi raczej wisi czy działają pod win 7/10/xp - a sporo starszych /tanich/prostych nie ruszy pod czymś nowszym niż XP :)
  • Odpowiedz
Mirki, potrzebuję porady.

Wuja ma taki zestaw: 4 kamery LV ip11w łaczą się z TPlink841 przez wifi i dają obraz do DVR.

Da się podłączyć podłączyć router GSM do TPlinka, żeby mozna było podejrzeć live z kamer przez PC lub appke? Coś jeszcze będzie potrzebne?
Mam mu to ogarnąć, a nie wiem, jakie ten sprzęt ma możliwości, pls help
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@staa: Odblokowane. Generalnie tak jak pisalem na poscie u siebie. Juz wiem ze to bedzie prowizorka i kamery wifi nie zdaja egzaminu ale nie mam wyjscia. Nie ma jeszxze domu a zabezpieczyć garaż i skrzynke jakos trzeba po kosztach ^.^
  • Odpowiedz
  • 1
Mamy kogoś na sali zajmujący się monitoringiem alarmami itp? Potrzebuje przedyskutować pewien temat kamer i rozwiązań jakie można zamontowac. #monitoring #kamery #alarm
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mirasy jaką kamerkę zewnętrzną do powiedzmy 200 zł możecie polecić?
Zależy mi w sumie tylko na nagrywaniu bramy, furtki i odcinka od furtki do drzwi wejściowych do domu.
Zasilanie chyba mogę w razie czego puścić z lampy czy innej czujki ruchu, kabla ethernet nie mam jak puścić, przynajmniej póki co więc dobrze by było żeby miała WiFi.

#kamery #monitoring #cctv
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Co można powiedzieć o kartach DVR marki GeoVision?
- Dobra jakość wykonania
- Archaiczny interfejs, ale prosty w obsłudze
- Niektóre modele jak np. GV1480 mogą się różnić chipem przez co mimo temu samemu wyglądowi nie da się wgrać sterowników na 64bitowy Windows
- Wsparcie dla Linuxa to bardzo dobry żart ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- Używane karty kupisz za 60zł (z reguły modele które mogą nie mieć
majsterV2 - Co można powiedzieć o kartach DVR marki GeoVision?
- Dobra jakość wykona...

źródło: comment_KwbrP6yamqBc9OSaGsGiH8mzREO0DZWF.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nakup kart na USB które grabią sygnał Video


@majsterV2: Tylko też dobrze sprawdzić jak będzie działać na danym systemie. Miałem taką co na XP działała dobrze 24h/dobrze a pod windowsem 64bity zwieha co kilka godzin. Aż zrobiłem z przekaźnika, tranzystora (+program wykrywający brak obrazu) reset zasilania przedłużacza USB gdy karta się zawiesi. Tranzystor wysterowany z portu szeregowego, wystarczy wysłać cokolwiek na port COM aby podczas tego wysterowało port tranzystor dał
  • Odpowiedz
#monitoring #elektronika #aliexpress

Witam, potrzebuję jakichś 2 niedrogich kamer IP żeby oglądać co dzieje się w domu pod moją nieobecność.
Im mniejsze tym lepsze. Najlepiej WiFi lub zasilane z PoE - choć nie jest to konieczne.
Jakość obrazu nie ma kolosalnego znaczenia.
Ważna informacja - nie mam stałego, zewnętrznego IP (UPC)
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@PieknyWojciech: raspberry pi ? Jest taka fajna płytka espresso Bin do takich typowo sieciowych machlojek. Jest sata i normalne porty a nie przez USB.

Nie masz żadnego kompa z linuxem? Na upartego może być nawet telefon z termux-em
Skrypt który uaktualni IP
  • Odpowiedz
Cześć Mirki,

chciałbym zainstalować 2 kamery wifi u siebie w mieszkaniu (jedna na tarasie- zewnętrzna, druga przy drzwiach- wewnętrzna), unikając przy tym POE, zasilanie mogę podciągnąć z lamp co jest bardzo mało inwazyjne.

Chciałbym mieć dobrej jakości obraz dostępny na aplikacji w tel, nagrywanie do chmury.

Niestety
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy jest jakiś sposób aby na Linuxie wgrać sterowniki do karty DVR która ma sterowniki tylko na Windowsa?
Może istnieje jakiś dodatek do #wine który to ogarnia?

  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#monitoring
#cctv

hejo mirki jest tu ktos kto sie tym zajmuje troche bardziej ? Potrzebuje zbudowac zestaw najchetniej na hikvision 8 kamerek .Nie ma z kim przedyskutowac pare tematow
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@szaremyszki:

1. rozsadna rozdzialka kamer ?

to zależy od tego jak wysoko kamerę przykręcisz i co chcesz widzieć, takie totalne minimum to 2 Mpix, ale jak masz kasę to bierz 4 - 8 Mpix

2. kamery tubowe czy kopulkowe ? kamerki z nóżką. - Zlodziej podejdzie i przestawi i tyle warty monitoring. Chyba ze sie da to skrecic na sztywno ? Kopulki podobno maja problem z opadami deszczu bo zbiera sie
  • Odpowiedz
Jaki switch PoE możecie polecić, obsługujący 802.3af Class3, dla 4 kamer, na użytek domowy? Nie musi być 1Gb/s. Widziałem Pulsar S64, ale tutaj https://www.pulsar.pl/pl/karta/S64.pdf piszą, że gwarancja to 2 lata, ale od daty produkcji, a nie zakupu. Można ewentualnie sprawdzić datę produkcji, w momencie zakupu. Polecacie ogólnie Pulsara, czy lepiej trochę dołożyć i kupić coś innego?
#monitoring #cctv
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@szynka_reksia: 2 lata od daty produkcji czasem nie ma znaczenia. Tzn. wyjaśnię Ci to w naszym przypadku. My akurat przyjmujemy sprzęt w ciągu tych 2 lat na gwarancję (jeżeli np. dany sprzęt posiada 2 lata gwarancji) bez względu na to, jaka była data produkcji. Producenci również często przymykają oko na swoją datę produkcji, i gwarantują sprzęt bez problemu (ʘʘ)
  • Odpowiedz