Wpis z mikrobloga

Hej, dzisiaj kolejna recenzja z serii #alipaczkatestuje, tym razem kamera domowa Alfawise N816

Podstawowe cechy kamery:
►Kodek H.265
►355 stopni widzenia w poziomie i 90 stopni w pionie
►widzenie w ciemności (6 diod IR)
►rozdzielczość 1080p
►Soczewka 3.6 mom@F2.0 o kącie widzenia 110 stopni
►komunikacja bezprzewodowa 802.11 b/g/n
►komunikacja przewodowa RJ45

Mikrofon i głośnik do dwustronnej komunikacji lub podsłuchu
Śledzenie ruchomych obiektów oparte o AI
Możliwość ustawienia automatycznego monitorowania określonego obszaru i powrotu po śledzeniu ruchu.
Obsługa do 5 jednoczesnych podglądaczy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W zestawie otrzymujemy kamerę i kabel micro USB o długości 1m, mógłby być dłuższy ale na szczęście zawsze można zastosować przedłużkę. Kamera w dzień pobiera 0.39A a w trybie nocnym 0.50A. Obudowa jest dobrze spasowana i sprawia wrażenie wystarczająco solidnej. Od dołu jest otwór do przykręcenia uchwytu lub statywu ze śrubą ¼" co pozwala na montaż w praktycznie dowolnym miejscu. Polecam montaż w wysokim punkcie ze względu na dosyć mały kąt patrzenia kamery w dół (względem jej podstawy), w związku z tym w małych niskich pomieszczeniach może być problem z objęciem całości pomieszczenia.

Kamera używa standardu H265 w związku z czym jest wydajniejsza od kamer starszego typu pod względem przesyłu danych i składowania, po prostu są one mniejsze przy tej samej jakości. Alfawise tutaj się postarało i zastosowało dobrą matrycę 1/3.2”, dzięki której otrzymujemy obraz FullHD dobrej jakości w dzień i w nocy. W trybie nocnym z oświetleniem obrazu odpowiada 6 diod IR umieszczonych po bokach obiektywu. Delikatnie widoczna jest gołym okiem czerwona poświata, czyli użyto diod LED o dosyć małej długości fali jak na IR, jak ktoś jest hobbystą to zawsze może zmienić na 940nm ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Urządzenie zostało wyposażone w śledzenie ruchu, kamera sama się obraca i śledzi ruchome obiekty. Zależnie od ustawień w aplikacji, wraca później do pozycji wyjściowej lub pozostaje skierowana na ostatni ruch. Dzięki obiektywowi o szerokości widzenia 110° ta funkcjonalność działa bardzo dobrze.

Gdzie kupić?
Kamera jest dostępna w sklepie Gearbest w cenie $30.99 (flash sale) z darmową wysyłką rejestrowaną.
LINK

GALERIA ZDJEĆ

#recenzja #itemyzchin #chinskiecuda #promocje #kamery #monitoring #smarthome #alfawise #gearbest bez ref
#alipaczkatestuje <-- obserwuj
AliPaczka - Hej, dzisiaj kolejna recenzja z serii #alipaczkatestuje, tym razem kamera...

źródło: comment_lNM6fXuP8pfSvKNqmZ83Wr1fEojcGWba.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AliPaczka: onvif i rtsp zapewne ni ma?
Jak z aplikacją i laczeniem się - tak jak w xaiomi mija że trzeba sie rejestrowac przez chinskie serwery, i obraz leci dookoła globu, czyli wolno i 3-5s co najmniej na connecting, czy dziala bezposrednio lokalnie?
  • Odpowiedz
@hrumque: onvif i rtsp ni ma
Łaczy się dużo szybciej niż Xiaomi, serwery są raczej gdzieś bliżej. Wydaje mi się że w obrębie jednej sieci Wi-Fi łączy się lokalnie ale mogę to jeszcze sprawdzić.
  • Odpowiedz
Wydaje mi się że w obrębie jednej sieci Wi-Fi łączy się lokalnie ale mogę to jeszcze sprawdzić.


@AliPaczka: jak możesz, to sprawdź. W Xaiomi wkurza mnie to, że musi być wyjście na internet (by zalogować się do aplikacji MiHome, i zalogować w niej do kamerki), by wewnątrz jednej sieci móc podejrzeć kamerkę. Nie mówiąc - ile to trwa, i ile razy się nie daje zalogować.
Jest co prawda tryb bezpośredni w
  • Odpowiedz
@hrumque: @AliPaczka: czy któryś z was próbował dodać tę kamerkę do ZoneMindera? Nie znam prawidłowego loginu i hasła. Na innej kamerce ZM elegancko wykrywa mi profile.
Dodałem stream RTSP wskazany przez Onvifera, ale wolałbym znać login/pass żeby dodać kamerę po profilu wykrytym przez ZM.
  • Odpowiedz