Wpis z mikrobloga

Mirki, coraz częściej ktoś paskudnie wyjeżdżając z przychodni obdziera mi pod domem samochód...
Czy zamawiał ktoś jakąś dobrą, zewnętrzną kamerę ip/wifi z #aliexpress?
Zależy mi na tym, aby nie trzeba było wykonywać jakichś magicznych połączeń i miała slot na sd. Chociaż jeżeli wg. was lepsza jakość w rozsądnych pieniądzach (w porównaniu do tej jednej kamery) będzie system monitoringu to piszcie śmiało

  • 14
@borobro: A diody IR Ci się od bańki nie odbijają? Jeśli twierdzisz, ze nie to kłamiesz i jesteś spamerem. Kopułki z oświetlaczem to pomyłka. Nie zdziwiłbym się jak by się ją dało znaleźć na alibabie z logiem na zamówienie.
@wypokowy_expert: aż sobie z ciekawości teraz włączyłem podgląd z tej właśnie kamery i przy okazji kilku innych kopułek z IR, na żadnej nie ma takiego efektu. Wiadomo że obraz bez dobrego oświetlenia jest gorszy niż za dnia ale i tak wg mnie jest bardzo ok. Pierwszy raz spotkałem się z taką opinią.
@wypokowy_expert: Robiłem już różne kombinacje kopułki, bullety, zupełnie osobne oświetlacze + kamery bez wbudowanego oswietlacza. Sporo tego było. Nie zauważyłem różnicy tak dużej żeby rezygnować z montowania kopułek z IR
@KRULL:
Też nie jestem przekonany do "kopułek" na zewnątrz, gdzie obiekt jest relatywnie daleko (~8m) od kamery. Na tym szkle widać każdy paproch, a kropelki wody "świecą" (mam takie dwie dome). Nie będę wchodził co miesiąc myć je. Zdecydowanie lepiej sprawują mi się "bullet" i "kulki" gdzie oświetlenie jest osobno w stosunku do obiektywu. Oczywiście w dzień tego nie widać.
@bialy100k: Możesz podesłać coś konkretnego? Jestem zielony w tematach monitorignu. Patrzyłem trochę na banggodzie i alie, niektóre wydawały mi się całkiem sensowne, nie chcę płacić 1k za kamerkę.
@KRULL: Nie mogę. Ostatnio właśnie kupowałem dome (kopułki) a poprzednie sporo wcześniej (3-5 lat) - już w większości niedostępne modele.
P.S. Moje chodzą z NVR, więc mi raczej wisi czy działają pod win 7/10/xp - a sporo starszych /tanich/prostych nie ruszy pod czymś nowszym niż XP :)