Wpis z mikrobloga

@Romantyczny_Roman: obecnie elementaryOS gdyz jest wizualnie zajebista ( niestety bardzo małe mozliwosci personalizacji, a to co mozna zmienic to trzeba sie troche narobić i nakombinować, aczkolwiek bardzo sobie chwalę) wczesniej miałem xubuntu i to polecam kazdemu na poczatek w sumie jest od razu po zainstalowaniu gotowe, duze mozliwosci personalizacji i przypomina mocno windowsa wiec dla nowych uztkownikow nie jet to duzy szok.
@Romantyczny_Roman: Obecnie Mint. Ze względu na funkcjonalność i wygląd czcionek OOTB, a że ostatnio często zmieniam maszyny, to dość ważne. Plus w cinnamonie nie muszę bawić się z usuwaniem tearingu, co prześladuje mnie w różnych środowiskach od lat (a to instalowałem Compton w xfce, a to ustawiałem odświeżanie całego ekranu w KDE)... Manjaro ma za to u mnie duży plus za integrację bumblebee z instalką, co bardzo skraca czas konfiguracji na
G.....s - @Romantyczny_Roman: Obecnie Mint. Ze względu na funkcjonalność i wygląd czc...

źródło: comment_asOYnTJ8JrPusAUO3otbS23k6LyrG987.jpg

Pobierz
@Romantyczny_Roman: mint+mate, bo przyzwyczaiłem się do debiana, ale jest bardziej aktualny niż debian stable i jest dużo zewnętrznych repozytoriów oprogramowania (dla ubuntu, ale mint bazuje na ubuntu, więc są kompatybilne). Mate chyba najlepiej działa na mincie, a jest najbardziej odpowiadającym mi środowiskiem. Zawsze miałem np. problemy z tzw. "targaniem ekranu" w filmach. Jedyne rozwiązanie jakie wcześniej znalazłem to odpalenia menadżera kompozycji compton pod xfce (manualnie). W mate można comptona wybrać w